Aktualne zlecenia
w kategorii
Zlecenia na elewacje ocieplenia izolacje w Dolnośląskim
Otrzymuj zlecenia dla Firm Elewacyjnych i Ociepleniowych w Dolnośląskim
Szukasz nowych Zleceń na Elewacje i Ocieplanie z Dolnośląskiego i okolic? Załóż konto i otrzymuj bezpłatne powiadomienia o Klientach poszukujących Specjalistów na Oferteo!

Strona 1 z 571
Poradniki o elewacjach i ociepleniach
Czym jest boniowanie? To znana od lat metoda dekorowania fasad. Dawniej bonie na budynku powstawały w wyniku ciosania kamieni. Nowoczesne bonowanie jest dużo łatwiejsze w realizacji – polega na tworzeniu imitacji żłobień na powierzchni elewacji. Bonie w tynku wykonywane są przede wszystkim na narożnikach budynków, wokół otworów drzwiowych i okiennych oraz przy cokołach. Jak zrobić bonie na elewacji? Jakie są rodzaje boniowania i na czym polega pseudoboniowanie?
12.03.2021Elewacja z kamienia może być świetną alternatywą dla tynku – a dodatkowo stworzy trwalszą powłokę ochronną na ścianie. Wykonane z różnych materiałów płytki kamienne, łupek, marmur, wapienie, granit, bazalt – wszystko to można zastosować zarówno do wykończenia całej elewacji, jak i jedynie wybranych fragmentów. Do wyboru jest też tańsza i lżejsza imitacja kamienia elewacyjnego. Co wybrać: sztuczny czy naturalny kamień elewacyjny? Ile kosztuje kamień elewacyjny?
12.03.2021Ocieplanie celulozą ma wiele zalet – pozwala na likwidację mostków termicznych nawet przy izolowaniu poddasza w trudno dostępnych miejscach. Celuloza jest materiałem pochodzenia organicznego, z recyklingu, dlatego taki wybór jest najbardziej ekologiczny. Sprawdź, na czym polega ocieplanie z jego wykorzystaniem.
27.09.2022Jedną z ważnych prac podczas ocieplania domu jest klejenie styropianu. Wybór odpowiedniego kleju oraz metody klejenia styropianu w teorii może mieć niewielkie znaczenie, ale w praktyce jest to bardzo ważne dla całego systemu ocieplenia. Jak prawidłowo wykonać klejenie styropianu? Czym skleić styropian i ile to kosztuje?
05.10.2022Płyty poliizocyjanuratowe (czyli tzw. płyty PIR) wykonane są z utwardzonego poliizocyjanuratu, materiału zaliczanego do rodziny pianek poliuretanowych. Podstawowym zastosowaniem jest położenie płyt PIR na elewacje. Płyty z pianki PIR można stosować nie tylko do termoizolacji ścian zewnętrznych, ale też do izolacji dachów, balkonów, tarasów, ścian działowych, a nawet fundamentów. Sprawdź, jakie są wady i zalety płyt PIR na elewacji.
03.07.2023Elewacja drewniana to ekologiczny i uniwersalny sposób na wykończenie ścian zewnętrznych. Na jej trwałość, sposób konserwacji i wygląd wpływa przede wszystkim rodzaj drewna. Często wybierane drewno na elewacje to m.in. sosna, świerk, modrzew i jodła. Rzadziej stosowane jest drewno egzotyczne. Jakie są wady i zalety fasady z drewna? Ile kosztuje drewniana elewacja?
12.03.2021