Sufit kasetonowy – mineralny
Otrzymaj oferty od specjalistów jak SAUREL Sandra Koroniecka nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

SAUREL Sandra Koroniecka

Sufit kasetonowy – mineralny

Autor: Saurel Sandra Koroniecka, publikacja: 2021-02-17

Sufit kasetonowy jest to jedna z najczęściej używanych konstrukcji na stropach w obiektach użytku publicznego, biurowcach oraz lokalach komercyjnych. Cechuje się wysokim parametrem akustycznym, wizualnym oraz rewizyjnością.

Sufit kasetonowy – mineralny

Sufit z płyt mineralnych – sposób na nadmierny hałas?

Nadmierny hałas w pomieszczeniach powoduje uczucie zmęczenia oraz zniekształca przekazywaną treść, np. poprzez echo. Pochłanianie dźwięku, które występuje po montażu płyt mineralnych, niweluje te nieprzyjemne efekty, co sprawia, że przebywanie w takich pomieszczeniach staje się przyjemniejsze, a komunikaty docierają do ucha odbiorcy w formie niezmienionej, pierwotnie wysłanej przez nadawcę.

Sufit kasetonowy – najważniejsze informacje

Sufity kasetonowe najczęściej montowane są w kolorze bieli, na konstrukcji o szerokości poprzeczki 24 mm.

Moduły płyty występują wielu formatach: od 600 x 600 mm, nawet do 2400 x 600 mm.

Architekci często wykorzystują ten produkt w połączeniu z systemami G-K do stworzenia unikatowych, wręcz zachwycających projektów.

Sufit kasetonowy a instalacje

Rewizyjność sufitów kasetonowych – sufity kasetonowe mają pełny dostęp do elementów przez nie zakrywanych, co jest ważne w przypadku instalacji (np.: klimatyzacji, elektrycznych, jak i innych), które wymagają serwisowania oraz modernizacji. Lekkie wypełnienia w modułach 600 x 600 mm pozwalają na pełen dostęp do całej przestrzeni nadsufitowej, pozwalając na swobodną pracę dla techników.

Konstrukcja oraz montaż przy podstawowych systemach jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznej firmy do demontażu i ponownego montażu elementów wypełnień. Ten aspekt obniża koszty serwisu oraz przyśpiesza zadania firm wykonujących nad nimi instalację.

Należy pamiętać jednak o przeglądzie samych sufitów. Warto raz na rok, na 2 lata zaprosić firmę specjalizującą się w tej dziedzinie, aby przejrzała kondycję konstrukcji oraz stan zawieszenia. Szczególnie po jakichś większych modernizacjach instalacji lub zalaniach lokali.

Kolejnymi walorami sufitów kasetonowych jest ich niepalność oraz odporność na wilgoć. Większość producentów przy ich produkcji korzysta z wełny mineralnej. Ten materiał jest niepalny, a przy kontakcie z wilgocią nie rozpada się, co sprawia, że zawilgocona płyta nie stanowi bezpośredniego niebezpieczeństwa dla użytkownika.

Płyta karton gips - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 86 524 Specjalistów od Zabudowy Płytami GK najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o zabudowie karton-gips