Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
 
Zapytanie ofertowe nr 233414

Budowa domu pod klucz

 
 

Informacja od opiekuna zlecenia

  • podano nr telefonu
  • potwierdziliśmy e-mail
  • zweryfikowaliśmy treść wstępnych oczekiwań

Dane kontaktowe

Klient:
P●●●●●● D●●●●●●●●
Tel:
791●●●●●●  pokaż
E-mail:
p●●●●@●●●●●  pokaż
  Skontaktuj się  
z tym Klientem

Szczegóły zlecenia



Kategoria: Zlecenia na budowę domów

Miejsce:    Malbork - powiat malborski, Pomorskie

Zlecę wybudowanie obiektu mieszkalnego jednorodzinnego pod klucz wraz z poddaszem użytkowym oraz bez podpiwniczenia. Na działce stoją już częściowo wybudowane fundamenty.

Aktualnie działka, na której zostanie wybudowany przedmiotowy budynek mieszkalny położona jest na terenie zabudowy mieszkaniowej - jednorodzinnej. To właśnie tu powstanie wolnostojący dom jednorodzinny. Do budynku ma przylegać pomieszczenie gospodarczo-garażowe z kotłownią oraz budynek gospodarczy.

Ponadto na działce znajduje się nieużytkowana studnia oraz zbiornik wybieralny na ścieki sanitarne bytowe. Działka posiada rzut wielokąta i jest ogrodzona. Wjazd i wejście na działkę odbywają się od strony ulicy Tczewskiej. Budynek mieszkalny ma zostać usytuowany w środkowej części działki, w odległości ok. 7,5m od granicy z ulicą Tczewską. Po stronie północnej znajduje się ogród ozdobny i sad. Natomiast od strony południowej budynku urządzono podwórze gospodarcze. Na działce są częściowo utwardzone dojazdy i dojścia. Budynek mieszkalny ma być podłączony przyłączem napowietrznym do sieci wodociągowej zbiornika wybieralnego na ścieki sanitarne oraz do sieci elektroenergetycznej. Na działce znajduje się już gotowy wjazd i wejście na działkę. Na działce pozostanie podwórze gospodarcze, ogród, sad. Projekt zagospodarowania działki (rysunek w skali 1500) przedstawia usytuowanie przedmiotowego budynku mieszkalnego, lokalizację pozostałych elementów zagospodarowania działki, odległości od granic, a także zagospodarowanie działek sąsiednich.

Projekt domu posiada powierzchnię zabudowy wynoszącą 171m2, schody zewnętrzne i taras zajmują 56m2, dojazdy, podwórze i studnia 111m2, natomiast tereny zielone (ogród i sad) 1180m2
Budynek mieszkalny ma być parterowy z poddaszem nieużytkowym i bez podpiwniczenia. Dach budynku ma mieć konstrukcję stromą dwuspadową z kalenicą prostopadłą do drogi. Od strony południowo-zachodniej wejście do budynku mieszkalnego ma prowadzić z podwórza gospodarczego. Na parterze domu znajduje się: przedpokój, kuchnia, przedsionek (wiatrołap), dwa pokoje i łazienka. Wejście na poddasze odbywa się wyłazem w stropie nad parterem.
W budynku przewiduje się również wykonanie kotłowni. Na parterze budynku mieszkalnego przewiduje się wykonanie pomieszczeń mieszkalnych oraz pokój dzienny ze schodami na poddasze i wykonanie przedsionka z kotłownią. Na poddaszu projektuje się łazienkę i cztery pokoje.

Usytuowanie głównego wejścia do budynku: schodami od strony południowo-zachodniej poprzez wiatrołap. Przewiduje się wejście gospodarcze do projektowanej kotłowni. Budynek mieszkalny ma być parterowy z poddaszem oraz będzie posiadać dach wielospadowy stromy.

Pomieszczenia i ich powierzchnie:
-parter: pokój 15,94, kuchnia 9,0, pokój ogólny (dzienny) 35,24, klatka schodowa 4,07, łazienka 9,02, pokój 16,14, kotłownia 7,91, przedsionek 11,02, przedpokój 17,09 (razem 125,43m2)
-poddasze: schody, łazienka, pokój, garderoba, korytarz, przedpokój, cztery pokoje (ogółem 218,77rn2)

Obiekt mieszkalny będzie budynkiem parterowym z mieszkalnym poddaszem użytkowym. Dach domku będzie stromy wielospadowy. Konstrukcja obiektu będzie rozczłonkowana. Budynek zaprojektowany jest w ten sposób, że tworzy konstrukcję ścianową z mieszanym układem ścian nośnych. Ściany wymurowane zostaną z pustaków w systemie Porotherm o grubości 38cm i ocieplone od strony zewnętrznej styropianem 10cm. Zostaną wsparte na podciągach - na ścianach za pośrednictwem wieńców żelbetowych. Nad główną konstrukcją budynku dach zostanie zrobiony w systemie płatwiowo-kleszczowym, nad częściami bocznymi zaś w systemie jętkowym. Dach posiada kąt nachylenia, który wynosi 42 stopnie.
Do prostych zakwalifikowano warunki gruntowe. Pierwszą kategorię geotechniczną określa się dla przedmiotowej inwestycji. Gdyby stwierdzono inny grunt niż podane podłoże z pospółki i piasków na poziomie posadowienia fundamentów należy wezwać projektanta celem ustalenia sposobu wykonania fundamentów.

Schematy statyczne:
-podciąg o schemacie belki dwuprzęsłowej swobodnej
-stropy - wielopolowa płyta zbrojona jednokierunkowo,

Po uwzględnieniu warunków konstrukcyjnych oraz na podstawie przeprowadzonych obliczeń statyczno-wytrzymałościowych zaprojektowano strony z elementów drobnowymiarowych (prefabrykowanych) w systemie Porotherm, dach o konstrukcji drewnianej. Dla wszystkich elementów przewiduje się zastosowanie betonu B20 i stali A III (34GS) oraz A-O (StOS) dla fundamentów.

Rozwiązania materiałowe - fundamenty.
Na podstawie wyników przeprowadzonych badań fundamentów oraz warunków gruntowych, które zakwalifikowano do prostych, a także biorąc pod uwagę wielkość projektowanego obiektu (1,6 kondygnacyjny budynek mieszkalny o schemacie obliczeniowym statycznie wyznaczalnym), dla przedmiotowej inwestycji określa się pierwszą kategorię geotechniczną. W ten sposób nie zachodzi konieczność przeprowadzenia kolejnych badań gruntowych.

W badania podłoża gruntowego, na którym zostanie posadowiony budynek, przyjęto jednostkowy opór obliczeniowy wynoszący 0,14 MPa. Biorąc pod uwagę warunki gruntowe, nie przewiduje się poszerzenia istniejących fundamentów w związku z projektowaną budową budynku. Ławy fundamentowe z betonu B20 zbrojone stalą A-O StOS, strzemiona O6 co 25cm, zbrojenie główne 4O12. Stopa fundamentowa zbrojona w dwóch kierunkach o 12 co 10cm. Nie należy dopuścić do uszkodzenia ścian oraz elementów konstrukcyjnych istniejącej części budynku mieszkalnego wykonując nowe ławy fundamentowe. Najlepiej wykonywać odcinkami wszelkie prace ziemne i fundamentowe przy istniejącym budynku.
Zewnętrzne ściany parteru i poddasza wykonać z pustaków Porotherm 38cm IOMPa na zaprawie cementowo-wapiennej 5MPa, w ścianach podłużnych poddasza (kolankowych) należy wykonać słupki żelbetowe o wymiarach l4xl4cm zbrojone 4Ø12, strzemiona Ø6 co 15-20cm, rozstaw słupków co 1,5 —2Cm, ściany nośne należy wykonać z pustaków Porotherm 25cm 1OMPa na zaprawie cementowo-wapiennej SMPa, ściany działowe z cegły dziurawki 12cm SMPa na zaprawie cementowo-wapiennej 3 MPa oraz ścianki szkieletowe z płyt gipsowo-kartonowych, słup podtrzymujący podciąg powinien być żelbetowy o wymiarach 25 x 25cm, zbrojony w narożnikach 4Ø16, a strzemiona Ø16 co 15cm, kominy — z gotowych elementów systemowych Schiedel, ściany zewnętrzne docieplone styropianem 10cm.

Stropy Porotherm należy wykonywać według wymiarów i wartości rozstawu podanych na rysunkach) stropy wykonać dokładnie według instrukcji producenta, nad poddaszem mieszkalnym - projektuje się strop drewniany, jego elementy to elementy konstrukcyjne więźby dachowej, wymiary i układ elementów jak na rysunkach, nadproża-systemowe prefabrykowane, wieńce pod murłatami i w poziomie stropów 20x25cm, zbrojenie główne 4 Ø 12, strzemiona Ø6 co 25cm, schody na poddasze drewniane dwubiegowe, podciągi 25/48cm zbrojone dołem odpowiednio 5 Ø 16 i 3 Ø 16 oraz górą 2 Ø 16, strzemiona Ø 6 co 10 i 15cm.
Więźbę dachową nad główną bryłą budynku przewiduje się o konstrukcji płatwiowo-kleszczowej, nad bocznymi częściami budynku przewiduje się więźbę dachową o konstrukcji jętkowej.
Drewno iglaste klasy C24 (K27) należy wykorzystać do budowy więźby.

Układ elementów i ich wymiary jak na rysunkach. Elementy drewniane winny być zabezpieczone środkami przeciw korozji biologicznej oraz środkami ogniochronnymi do granicy trudnej zapalności np. Fobos, Pyrolak. Pokrycie dachówką ceramiczną.

Przewiduje się drzwi drewniane oraz okna plastikowe, a także drzwi do kotłowni El 30.

Prace wykończeniowe:
z bali sosnowych wykonane ławy kominiarskie,
tynki zewnętrzne i wewnętrzne (mineralne, cementowo-wapienne, gipsowe)
rury spustowe, rynny z blachy powlekanej lub z pcw,
z blachy ocynkowanej obróbki kominów,
zewnętrzne podokienniki z płytek klinkierowych, wewnętrzne z drewna,
malowanie - emulsyjne lub akrylowe
biała podłoga, podłogi z paneli podłogowych, nawierzchnia tarasu
z kamienia naturalnego, płytki ceramiczne,
balustrady z elementów stalowych oblicowane drewnem,

Instalacje.
Wyposażenie całego obiektu mieszkalnego w takie instalacje jak: wodno - kanalizacyjna, odprowadzenie ścieków do zbiornika wybieralnego na ścieki, pobór wody z wodociągu, docelowo po realizacji sieci kanalizacji miejskiej budynek podłączony zostanie do tej sieci,
Centralne ogrzewanie z kotłem ekologicznym, z własnej kotłowni węglowej, również wspomaganie ogrzewania dwoma kolektorami słonecznymi i kominkiem w pokoju dziennym,
- instalacja elektryczna.

Prace elewacyjne - pokrycie dachu w kolorze grafitowym lub ceglastym dachówką ceramiczną, ściany zewnętrzne cappuccino, w kolorze brązowym stolarka otworowa (również drzwi zewnętrzne, podokienniki i cokół). Ewentualnie można zastosować kolory pastelowe komponujące się z kolorystyką pozostałych elementów obiektu.
Wpływ inwestycji na środowisko naturalne ma być neutralny. Inwestycja powinna być wykonywana za pomocą takich specyfików i urządzeń poprzez które stan środowiska naturalnego nie pogorszy się, nie wpłynie ujemnie na środowisko. Woda do celów bytowych jest dostarczana wodociągiem. Do zbiornika wybieralnego na ścieki odprowadzane są bytowe ścieki sanitarne i wywożone przez uprawnioną jednostkę. Docelowo ścieki odprowadzane zostaną do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

Zamontowanie pieca C.O. na paliwo stałe, ekologiczne jako sprzęt do ogrzewania budynku mieszkalnego. Odpady wywożone na zasadach ogólnych stosowanych w mieście, gromadzone w kubłach. Inwestycja nie powinna wpłynąć na zwiększenie emisji hałasu i na istniejący istniejący drzewostan. Bez zjawiska wibracji. Obiekt nie będzie miał negatywnego wpływu na glebę, wody podziemne i powierzchniowe.

Budynek mieszkalny położony jest na działce jednorodzinnej i będzie parterowy z poddaszem użytkowym. Wymagana klasa odporności ogniowej to kategoria D spełniona w projekcie.

Odległość od konstrukcji drewnianej wewnętrznej ścianki przewodów kominowych minimum 30cm.
Bezpieczeństwo osób trzecich - budynek będzie parterowy z poddaszem. Dach budynku będzie wielospadowy z odprowadzeniem wód opadowych i roztopowych na działkę inwestorów. Nie nastąpi zacienianie budynków na działkach sąsiednich w wyniku inwestycji. W odległości 4m od granicy z najbliższą działką sąsiednią przewiduje się zrobienie nowego otworu okiennego w istniejącej części budynku. Budowa domu pod klucz, zdaniem projektanta, nie naruszy uzasadnionych interesów osób trzecich. Nie ograniczy możliwości zagospodarowania i zabudowy sąsiednich działek.
Wszelkie roboty budowlane odbywać się będą tylko i wyłącznie na działce inwestorów.

Przy wykonywaniu robót budowlanych należy stosować wyroby budowlane dopuszczone do obrotu i stosowane w budownictwie o właściwościach umożliwiających spełnienie budynkowi wymagań podstawowych. Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę należy rozpoczynać prace budowlane pod kierunkiem osoby uprawnionej, z zachowaniem przepisów budowlanych i bhp.

Zasięg prac:
Plan dotyczy wykonania prac ogólnobudowlanych w budowanym domu pod klucz. Proponuje się następującą kolejność prac:
- postawienie ścian parteru, ścian poddasza budynku oraz stropów
- położenie dachu na całym obiekcie oraz wykonanie robót zabezpieczających
- roboty montażowe,
- instalacja okien,
- ocieplenie ścian zewnętrznych budynku,
- roboty wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne,
- uporządkowanie terenu budowy.

Należy zwrócić uwagę na te elementy zagospodarowania działki, które mogą stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia ludzi:
- wysokość budynku,
- napowietrzne przyłącze energetyczne (istniejące uzbrojenie terenu)
- jednoczesne z budową użytkowanie działki

Zagrożenia występujące podczas wykonywania prac budowlanych:
Wykonując przedmiotową budowę domu pod klucz należy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, a także higieny pracy przy wykonywaniu prac budowlanych oraz przy obsłudze zmechanizowanego sprzętu budowlanego. Należy uważać także przy składowaniu materiałów budowlanych na placu budowy, biorąc pod uwagę specyfikę rozwiązania obiektu według obowiązujących przepisów szczegółowych. W trakcie budowy należy usunąć wszelkie możliwe zagrożenia na budowie takie jak:
- możliwość upadku z wysokości,
- możliwość urazów i uszkodzeń przy robotach murarskich, ciesielsko -dekarskich, wykończeniowych, ogólnobudowlanych
- urazy i okaleczenia od urządzeń, narzędzi, sprzętu budowlanego
- porażenie prądem
- zaprószenie oczu zaprawą, farbami.

Jednoczesne użytkowanie działki inwestora, sąsiednich budynków mieszkalnych i prowadzenie robót budowlanych należy wyeliminować zagrożenia wynikające z procesu budowy dla ich użytkowników oraz osób trzecich. Prace budowlane należy wykonywać pod kierunkiem osoby uprawnionej w sposób bezpieczny, zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi i bhp.

Zależy mi na wydzieleniu i oznakowaniu miejsc prowadzenia robót budowlanych (prace budowlane mogą odbywać się na wydzielonej, ogrodzonej części działki, a więc zabezpieczonej przed dostępem osób niepowołanych). Niezbędne będzie jest zamontowanie na budowie tablicy budowy oraz tablic ostrzegawczych zgodnie z przepisami.

Aby usunąć wszelkie zagrożenia, które mogą wystąpić z tytułu nieprzestrzegania przepisów bhp, szukam wykonawców, którzy zatrudniają przeszkolonych w zakresie bhp pracowników.

Instruktaż winien obejmować:
- niezbędność używania przez wykonawców środków zabezpieczających przed skutkami zagrożenia (ochrony indywidualnej),
- określenie zasad postępowania w sytuacji wystąpienia niebezpieczeństwa,
- wyznaczenie osób posiadających niezbędne przygotowanie zawodowe i przeszkolenia bhp do nadzoru nad pracami niebezpiecznymi - dotyczy to przede wszystkim obsługi urządzeń i maszyn o napędzie elektrycznym takich jak piła tarczowa lub inna piła elektryczna, betoniarka, wiertarka, spawarka, obsługa palnika.

Po wybraniu wykonawcy poinformuję jeszcze raz o o możliwych zagrożeniach i zasadach postępowania na mojej działce budowlanej oraz o konieczności stosowania środków ochrony indywidualnej.
Przywiązuję uwagę także do prawidłowego składowania materiałów budowlanych. Materiały należy przechowywać w przeznaczonych do tego miejscach w taki sposób, aby korzystanie z nich oraz ich przenoszenie w miejscu budowania był bezpieczny - na działce w odległości 2m od istniejących ogrodzeń i innych obiektów. W trakcie składowania elementów bardzo ważne jest wyeliminowanie ryzyka uszkodzenia napowietrznego przyłącza energetycznego podczas budowy więźby dachowej.

Wszelkie substancje niebezpieczne powinny być przechowywane w zamkniętym przeznaczonym do tego pomieszczeniu.
W strefach szczególnego zagrożenia zdrowia lub w sąsiedztwie takich stref nie przewiduję wykonywania robót budowlanych.

Proszę o oferty wraz z wyceną poszczególnych etapów domu i referencjami. Proszę zestawić ceny zarówno z materiałem, jak i bez, który pozostawiam w gestii wykonawcy do zakupu. Kwestia bezpieczeństwa jest dla mnie szczególnie ważna, biorąc pod uwagę fakt jednoczesnego przebywania osób trzecich na tylnej części działki budowlanej w trakcie wykonywania prac. Szukam firmy solidnej i z doświadczeniem. Rysunki prześlę w załączniku po zgłoszeniu ofert.

Nr zapytania ofertowego: 233414

 
Skontaktuj się z tym Klientem