Elektryczne systemy ogrzewania na podczerwień
Otrzymaj oferty od specjalistów jak RAINE Polska Sp. z o.o. nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

RAINE Polska Sp. z o.o.

10

Elektryczne systemy ogrzewania na podczerwień

Autor: RAINE Polska Sp. z o.o., publikacja: 2017-10-25

System ogrzewania elektrycznego na podczerwień UDEN-S to nowoczesna technologia ogrzewania, która ze względu na swoją efektywność i ekonomię staje się bezkonkurencyjna na rynku.

Zdjęcie nr 1

System ogrzewania elektrycznego na podczerwień UDEN-S to nowoczesna technologia ogrzewania, która ze względu na swoją efektywność i ekonomię staje się bezkonkurencyjna na rynku.

  • Efektywność - panele elektryczne na podczerwień uzyskują energię cieplną w wyniku zamiany energii elektrycznej na promieniowanie podczerwone (70%) oraz promieniowanie cieplne (30%), na drodze przesyłowej powodując jedynie 1% strat. Dzięki tak wysokiej wydajności grzewczej zyskujemy niezwykle efektywny system ogrzewania domu. Ponadto panele UDEN-S eliminują zjawisko nierównomiernego rozchodzenia się ciepła, ponieważ ogrzewają pomieszczenie - ogrzewając ściany, sufit, podłogi i wszystkie przedmioty w nim znajdujące się, a nie powietrze, które jest kiepskim nośnikiem ciepła. Dodatkową zaletą jest zatem również brak wysuszania powietrza w pomieszczeniu, które powoduje dyskomfort.
  • Zdjęcie nr 1
  • Zdrowie - promieniowanie podczerwone, wykorzystywane również w lecznictwie, jest dla człowieka całkowicie naturalne i ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Nie tylko pomaga w leczeniu wielu dolegliwości, stanów zapalnych czy bóli mięśniowych, jest również przyjazne dla osób wrażliwych. Panele UDEN-S nie powodują ruchu powietrza, a co za tym idzie nie unoszą kurzu, bakterii, pyłków, dlatego stanowią doskonałe rozwiązanie dla alergików i astmatyków. Zapobiegają tworzeniu się wilgoci w pomieszczeniu oraz tworzeniu się pleśni i grzybów.
  • Koszty instalacji - system UDEN-S nie wymaga budowania całej instalacji, nie jest potrzebne dodatkowe pomieszczenie na kotłownię, nie potrzebujemy pieca. Wystarczy wybrać miejsce, gdzie chcemy powiesić panel, doprowadzić instalację elektryczną i podłączyć do termostatu. Panele UDEN-S nie wymagają konserwacji i przeglądów technicznych.
  • Zdjęcie nr 1
  • Inteligentne systemy sterowania - panele elektryczne na podczerwień umożliwiają kontrolę temperatury za pomocą termostatu programowalnego, według indywidualnych potrzeb, co prowadzi do oszczędności, które wynikają z uruchamiania się systemu tylko we właściwym momencie, dostosowując temperaturę do czynników zewnętrznych. Termostat daje nam również możliwość włączania / ustawiania systemu, tak aby włączał się np. tuż przed naszym powrotem do domu z pracy, urlopu. Czas działania całego systemu w ciągu dnia to około 5-8 godzin.
  • W ofercie można znaleźć bardzo szeroką gamę termostatów programowalnych, elektronicznych, sterowanych poprzez aplikację, SMS, jak również inteligentny system sterowania PocketHome.

  • Ekologia - system ogrzewania UDEN-S jest przyjazny dla środowiska, bezpieczny i nie emituje zanieczyszczeń.
Zdjęcie nr 1

Opracował:
Joanna Krywult
RAINE Polska Sp. z o.o.

Instalacje grzewcze - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 22 080 Specjalistów od Instalacji Grzewczych najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o instalacjach grzewczych