Aplikacja Rock – zarządzanie projektem na wyższym poziomie
Aplikacja Rock łączy w sobie zarządzanie zadaniami z pisaniem wiadomości. Używam jej już ponad rok, dlatego postanowiłem o niej coś więcej napisać.
Ciekawostki
Ale zanim przejdę do sedna sprawy, przedstawię parę ciekawostek:
Założyciel Rocka i cel aplikacji
CEO i założycielem Rocka jest Kenzo Fong, który pomagał w budowaniu Map Google, Androida i był też programistą Uber. W artykule Forbes pt.: Three Cool Tech Startups That Are Powering The Remote And Hybrid-Work Trend (przyp. red. Trzy fajne technologiczne startupy, które wzmacniają trend pracy zdalnej i hybrydowej) powiedział, że to było dla niego strasznie frustrujące, że musiał „skakać” pomiędzy aplikacjami. Dlatego celem Rock jest to, żeby była to jedna intuicyjna platforma, która ma w sobie funkcje z innych aplikacji na rynku. Jeśli jej się używa, to można to zauważyć, a to dopiero początek. Ale więcej o tym później.
Polskie korzenie
W teamie, który pracuje nad Rock, jest dużo Polaków. Jeden z nich pełni funkcję Specjalisty Produktu, a co najmniej 2-3 koduje tę aplikację.
Dlaczego Rock jest użyteczny?
Oszczędność pieniędzy
Dzisiaj, szczególnie w naszym kraju, jest inflacja. Dlatego warto oszczędzać pieniądze, a Rock to umożliwia. W większości projektów darmowa wersja jest wystarczająca, a nawet jeśli zdecydujemy się na wersję Pro, to jest ona 2 razy tańsza niż Trello Premium. Dodatkowo ostatnio uruchomili program punktów kredytowych – dzięki łączeniu usług lub importowaniu zarabiamy punkty, za które możemy mieć np. wersję Pro na miesiąc za darmo.
Wszystko w jednym miejscu
Dzięki wielu integracjom ze znanymi aplikacjami oraz połączeniu wiadomości z zarządzaniem zadaniami nie trzeba skakać pomiędzy oknami. Oszczędzamy czas i nerwy. Zwiększa się nasza produktywność.
Moc darmowej wersji
Wybór widoków zadań
Możemy wybrać sobie 3 widoki do wyboru: Tabela, Tablica, Kalendarz. Dodatkowo mamy też na lewym pasku nawigacyjnym zakładkę „Moje zadania”, gdzie możemy zobaczyć nasze zadania ze wszystkich przestrzeni jednocześnie – bez przełączania się.
Rozszerzone zarządzanie zadaniami
Już w darmowej wersji możemy ustawić priorytet zadania. Dodatkowo mamy statusy osób przypisanych do zadania, dzięki czemu ograniczamy ilość spotkań, ponieważ wiadomo, na jakim etapie jest dana osoba.
Dużo integracji
Możemy podłączyć folder z Figmy, Adobe Creative Cloud, żeby łatwo znaleźć design strony. Jest też możliwość podpięcia folderu Google Drive, Dropbox, OneDrive, co umożliwia szybkie znalezienie ważnych dla nas plików. Tych integracji jest oczywiście więcej, o kilku wspomnę jeszcze w następnym podpunkcie.
Mini aplikacje – Tematy, Notatki, Spotkania
Jedną z moich ulubionych funkcji jest mini aplikacja Tematy. Dzięki niej konwersacje nie uciekają, ale są uporządkowane i nie zaśmiecamy głównego kanału. Mamy też mini aplikację Notatki, dzięki czemu możemy umieścić ważne dla zespołu informacje, żeby były one łatwo dostępne. Natomiast dzięki integracji z Zoom, Google Meet czy Jitsu możemy szybko zacząć spotkanie z zespołem lub klientem.
Wspomnij wszystko
Dzięki tej funkcji możemy szybko powiadomić członków zespołu, o który temat, zadanie, notatkę czy plik nam w wiadomości chodziło.
Quick Connect
Ta funkcja zawiera specjalny link. Powoduje on to, że z osobą, która go kliknie, automatycznie tworzy się przestrzeń. Dzięki temu możemy bardzo szybko zacząć z kimś współpracę.
Dodatki w wersji PRO
Sprinty
Jeśli zespół pracuje w metodologii Scrum, można tworzyć sprinty i potem łatwo zobaczyć oddzielnie zadania z danego sprintu. Dla tych, którzy nie wiedzą co to sprint: jest to czas, w którym powinno się wykonać dane zadania.
Powtarzające się zadania
Czy masz jakieś zadania, które się powtarzają? Jeśli tak, to ta funkcja będzie bardzo potrzebna. Możemy wybrać między powtarzaniem dniowym, tygodniowym czy miesięcznym.
Więcej integracji
W wersji Pro możemy dodać do czatu bota GitHub notifications, który będzie powiadamiał nas o nowych commitach lub o tym, kto kogo poprosił o review kodu. Jest możliwość również podłączenia aplikacji Zapier, która umożliwia jeszcze więcej integracji. Możemy też zintegrować naszą przestrzeń z każdym kalendarzem, który obsługuje iCal URL.
Możliwość przypięcia wszystkiego
Tak jak sam tytuł wskazuje, możemy przypiąć jakąś ważną wiadomość, ale nie tylko – jest to również możliwe z zadaniem, tematem, notatką czy plikiem.
Czy wszystko jest takie cacy?
Niestety nie. Tak jak w każdym oprogramowaniu są jakieś błędy lub niedogodności. Większość z nich już zgłosiłem, więc pewnie zostaną poprawione. Oto kilka z nich:
- Kiedy ktoś napisze wiadomość w temacie, nie pojawia się ona od razu. Musimy wyjść i wejść do tematu, żeby ją zobaczyć.
- Przy importowaniu zadań z Trello nie importują się członkowie zadania.
- Przy importowaniu ze Slacka nie importują się reakcje.
- Przez funkcję Wspomnij wszystko nie jest możliwe wspomnienie plików chmurowych, tzn. z Figmy, Google Drive itd.
- Dla niektórych może być to uciążliwe, więc piszę: Nie ma wersji polskiej Rocka, jest tylko angielska. W przeglądarce oczywiście można sobie włączyć tłumaczenie.
Podsumowując, aplikacja Rock jest naprawdę bardzo przydatna i moim zdaniem to najlepsza aplikacja tego typu na rynku (a mam porównanie ze Slackiem, Trello i Jirą). Ma drobne niedogodności, które pewnie w następnych aktualizacjach zostaną poprawione. Dlatego będę ten artykuł aktualizował, jeśli coś nowego się pojawi, ciekawego lub zostaną poprawione błędy. Niedawno zostałem Ambasadorem Rocka, dlatego mam dla was parę promocyjnych kodów do płatnych wersji aplikacji:
- 15% zniżki na miesięczną wersję PRO przez 6 miesięcy: WEBWPASSPROM15
- 15% zniżki na miesięczną wersję TEAMS przez 6 miesięcy: WEBWPASSTEAMSM15
- 30% zniżki na roczną wersję PRO (można wykorzystać tylko raz): WEBWPASSPROY30
- 30% zniżki na roczną wersję TEAMS (można wykorzystać tylko raz): WEBWPASSTEAMSY30
Tymczasem jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej, zapraszam na stronę internetową aplikacji Rock lub bezpośrednio do mnie. Chętnie pomogę w ogarnięciu aplikacji 😅
Jak oceniasz ten poradnik?
Dziękujemy za Twoją opinię!Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści
Więcej poradników o zarządzaniu projektami IT
Narzędzia służące do inwentaryzacji sprzętu jak również oprogramowania Open Computer and Software Inventory Next Generation – OCS zostały opracowane, aby pomagać zarządcom sieci lub systemów. Służą one do monitorowania komputerów, jak również oprogramowania na nich zaimplementowanego. Zastosowanie narzędzia do inwentaryzacji OCS w sieci z domeną Windows zezwala na otrzymywanie dużej ilości informacji niezbędnych do zachowania przejrzystości zasobów komputerowych. Jakie informacje pozwala gromadzić OSC i jak przebiega proces instalacji agenta OSC na komputerach Windows?
19.07.2013Masz firmę i próbowałeś/próbowałaś reklamować się na Facebooku bez odpowiedniej wiedzy? Współczuję... Zazwyczaj kończy się to przepalonym budżetem i opinią w stylu "reklama facebook jest nieskuteczna". Widzisz jednak, że twoja konkurencja mimo wszystko się reklamuje, więc coś chyba nie tak? Poznaj 11 rzeczy, które musisz zrobić, aby twoja kampania generowała zyski zamiast strat.
16.04.2021Firma myśląca poważnie o swoim sukcesie ma nie tylko odróżniać się od konkurencji, musi wyróżniać się i kreować markę. I to od pierwszego kontaktu. Wzrokowego. Kupujemy bowiem oczami.
17.01.2019Czy jesteś ciekaw, czym różnią się rodzaje Internetu? Czy zastanawiasz się, jaki Internet wybrać? Jeśli na pytania odpowiedziałeś/-aś twierdząco, zachęcam do zapoznania się z artykułem. Dodatkowo dowiesz się trochę o historii Internetu w Polsce. Na początek zaczniemy od historii rozwoju Internetu w Polsce. Później przejdziemy do odpowiedzi na pytania.
14.10.2020E-sport to branża, której popularność rośnie z roku na rok. Nie dziwi więc, że stanowi ona łakomy kąsek dla marketerów, którzy coraz chętniej inwestują w nią środki reklamowe. Przykładem są działania z zakresu sponsoringu, który w przypadku sportu elektronicznego, jest głównym źródłem przychodów dla zaangażowanych w niego osób i ma rosnący potencjał. Z czego wynika jego popularność oraz jakie zalety ma ta forma promocji?
08.06.2021