Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Prawidłowe ocieplenie poddasza w metodzie Knauf

Prawidłowe ocieplenie poddasza w metodzie Knauf

author box img

Damian Sanetra

Zaktualizowano: 26 marca 2013 26.03.2013 Czas lektury: 2min
  • Więcej poradników o ocieplaniu poddasza

Ponad 78433 Specjalistów od Ocieplenia Poddasza blisko Ciebie

OCIEPLENIE PODDASZA NA STELAŻU KRZYŻOWYM ORAZ EKOLOGICZNEJ WEŁNIE MINERALNEJ KNAUF ECOS 0,039 – SYSTEM KNAUF:
Na rynku od niespełna kilku lat tj. 3-4 lata pojawiło się najlepsze rozwiązanie, ekologiczne - zalecane dla alergików - ocieplenie w metodzie KNAUF ( firma specjalizujaca się w produkcji wełny, stelaży, plyt gipsowych ). Ta wełna mineralna jako jedyna jest dopuszczona w USA do ociepleń wszystkich obiektów użyteczności Publicznej - Isover takiego certyfikatu na rynku Amerykańskim nie ma!
Roboty związane z zastosowaniem kompletnego systemu KNAUF – ocieplenie poddasza lub sropu w przeciętnym budynku, mieszkaniu w naszej, PODBESKIDZKIEJ , szerokości geograficznej.
Pierwsza będzie rozprowadzana wełna mineralna w rolce - gwarancja 100 proc, że wypełni przestrzeń po między krokwiami - krokwie nie są idealne i się skręcają więc wełna mineralna w płytach na warstwę pomiedzy krokwiami zdecydowanie odpada! ( gdyby wieźba była wysuszona i istniała min. 4 lata to wtedy płyta mogła by mieć zastosowanie). Inwestor musi brać pod uwagę, że przez następne 5 lat świerza więźba będzie pracować i będzie nią skrecać na wszystkie strony a wełna w rolce jest elastyczna i bedzie pracować razem z więźbą.
Następnie stosuje się profil wypełniony pianką - wzdłuż krokwi, na ten profil będzie ( na specjalnych ES -ach, wieszakach , kotwach i inne) przystawiany następny profil KRZYŻOWO - tak aby profile pracowały wraz z więźbą - nie będzie usztywnienia tylko amortyzacja. Jest to najlepsze dotąd rozwiązanie, sprawdzane od lat przez naszą firmę.
Pomiędzy profile wkłada się wełnę mineralną w płytach KNAUF,
Następnie zakładamy folię na taśmie,
Następnie, po sprawdzeniu całej konstrukcji, przykręca się płyty gipsowe i po przykręceniu płyt obrabia się je w miejscu łączenia ( sufitu ze ścianką kolankową, w miejscu łączenia sufitu pod skosem z sufitem poziomym, w miejscu łaczenia płyta z płyta ) - stosujemy specjalną masę UNIFLOT z KNAUF - a zawierającą specjalne włókna szklane ( bardzo drogie ale oplaca się zastosować - nie ma nic lepszego!!!) - zapobiega to pękaniu płyt w miejscu łączeń - dodatkowo można zastosować taśmy z włókna szklanego na łązcenia.
Tak przygotowany system spełnia swoje zadanie przez długie lata. Należy jednak pamiętać, że nie można mominąć żadnego etapu i wszystko musi być skąponowane w prawidłowej kolejnoścji oraz precyzją.
Opracował
mgr in Sanetra Damian
Dodano: 29 marca 2013 Zaktualizowano: 26 marca 2013

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco