Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Na co zwracać uwagę podczas zakupów w markecie budowlanym

Na co zwracać uwagę podczas zakupów w markecie budowlanym

Każdy, kto podejmuje się budowy domu lub remontu, musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami, jakie stawia przed nimi zamierzenie budowlane. Ogrom spraw, które trzeba załatwić, potrafi przysporzyć o niemały ból głowy. Wielu osobom może się wydawać, że największym problemem są urzędy czy wykonawcy albo złożoność projektu, a tak naprawdę największym problemem są pieniądze, a właściwie ich ograniczona ilość w budżecie każdego z nas.

author box img

lajk kjkj

Zaktualizowano: 9 czerwca 2020 09.06.2020 Czas lektury: 2min

Z poradnika dowiesz się

  • Jak działają duże markety budowlane?
  • Najlepsze rozwiązanie?
  • Więcej poradników o składach budowlanych

Ponad 17933 Składów Budowlanych blisko Ciebie

Gdybyśmy mieli nieograniczone środki, to nic nie stałoby na przeszkodzie, abyśmy zlecili wszystkie prace od A-Z firmie za niemałą stawkę, pojechalibyśmy na długie wakacje i wrócilibyśmy do pięknego nowego domu. Wspaniale? Niestety rzeczywistość jest zgoła inna. Większość z nas ma ogromne marzenia i ograniczone środki, dlatego budowa to walka o każdy grosz. Niektórzy myślą, że można taniej załatwić robociznę lub poprosić w hurtowni o "rabacik", jednak każda hurtownia musi wyjść na swoje i trzeba być bardzo czujnym, aby nie przepłacić.

Najbardziej dobitnym przykładem tricków handlowców są duże sieci marketów budowlanych w całej Polsce. Zapewne byłeś w jednym z takich sklepów. Zachęcają one reklamami i banerami do zakupu materiałów w atrakcyjnych cenach, ale nieświadomy kupujący może bardzo łatwo wyjść z pustym portfelem.

Jak działają duże markety budowlane?

Sklepy te mają do perfekcji opanowane techniki reklamy i przyciągania klientów atrakcyjnymi cenami i rabatami. Jednym z najpopularniejszych tricków jest oferowanie materiałów głównych, np. cegieł, pustaków, płyt GK, w bardzo przystępnej cenie, a akcesoriów, typu wkręty, taśmy, folie czy kołki, w cenach dużo wyższych niż w konkurencyjnych sklepach.

Problem tkwi w tym, że markety budowlane są odwiedzane przez przeciętnego Kowalskiego, a hurtownie budowlane posiadające "normalne" ceny na akcesoria obsługują głównie firmy, gdzie nikt nie da się nabrać na takie tricki. Hurtownie te często mają słaby marketing i są znane w branży, a nie pośród mieszkańców miasta.

Jakieś rozwiązania?

  1. Poświęć trochę czasu i poszukaj lokalnych hurtowni budowlanych, gdzie możesz zakupić materiały. Sprawdź kilka hurtowni, porównaj ceny.

  2. Poszukaj w Internecie materiałów, których potrzebujesz. Tam nie ma miejsca na takie tricki. Wysokie ceny nie przejdą. Śmiało zamów potrzebne rzeczy.

Najlepsze rozwiązanie?

Skorzystaj z naszych usług. Nie dość, że znajdziemy atrakcyjne ceny, to doradzimy w wyborze. Za 1% wartości zakupów będziesz miał problem z zakupami materiałów z głowy.

Opracowanie:

Smart Budowa

Budowa domów - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 68 290 Firm Budujących Domy najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Dodano: 10 czerwca 2020 Zaktualizowano: 9 czerwca 2020

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco