Spokojna Twarz Marcina. Ubezpieczenie autocasco, czy warto mieć taką polisę?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Paweł Maryjowski ALUPAM Finanse nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Paweł Maryjowski ALUPAM Finanse

45

Spokojna Twarz Marcina. Ubezpieczenie autocasco, czy warto mieć taką polisę?

Autor: Paweł Maryjowski ALUPAM Finanse, publikacja: 2014-07-07

Ubezpieczenie odpowiedzialność cywilnej (OC) pojazdów mechanicznych to produkt tak znany każdemu posiadaczowi samochodu, jak znana jest twarz Marcina Dorocińskiego wszystkim wielbicielkom jego talentu aktorskiego. Z tą różnicą iż polisa OC jest obligatoryjna dla wszystkich zarejestrowanych pojazdów mechanicznych, a co za tym idzie musi być opłacana przez wszystkich właścicieli samochodów. Sympatia do aktora jest zupełnie dobrowolna i może mniej powszechna. Dokładnie podobnie jak mniejszym powodzeniem cieszą się inne ubezpieczenia dotyczące zdarzeń w ruchu drogowym – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz ubezpieczenie autocasco (AC). Wielu posiadaczy pojazdów mechanicznych nie decyduje się jednak na wykup ubezpieczeń dobrowolnych.

Zdjęcie nr 1

Zastanówmy się wspólnie, czy spokojna twarz Marcina Dorocińskiego może wynikać z korzyści jakie daje dobrowolne ubezpieczenie AC. Wspólnie, to znaczy w praktycznym ujęcie tego tekstu, iż ja przedstawię korzyści wynikające z posiadania ubezpieczenia AC i NNW, a czytający ten tekst odpowiedzą na postawioną tezę w tytule.

Użytkując w codziennym ruchu drogowym samochód, często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń nas oczekujących. Tu posłużę się danymi Komendy Głównej Policji “W zeszłym roku na polskich drogach doszło do ok. 35,4 tys. wypadków, w których zginęło prawie 3,3 tys. osób, a niemal 43,5 tys. zostało rannych “. Należy pamiętać, iż w statystyce wypadków nie są uwzględnione drobne stłuczki parkingowe i kolizje drogowe, w których nikt nie doznał obrażeń ciała. Szacuje się, iż takich sytuacji jest dwa razy więcej. Każdego dnia w Polsce zostaje skradzionych kilkadziesiąt samochodów, z których przeważająca większość nie zostaje nigdy odnaleziona. Jeśli zaryzykujemy, aby policzyć prawdopodobieństwo, iż któreś z nieszczęść dotknie właśnie nas, to okaże się, iż jest ono bardzo wysokie. Szokująco wysokie, a koszty leczenia czy ceny napraw samochodów, w których zawierają się zarówno części zamienne, jak i robocizna, stają się coraz bardziej kosztowne.

Ubezpieczenie AC

Ubezpieczenie AC towarzystw, jakie oferowane są współcześnie, adresowane jest do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorców posiadających wszelkiego rodzaju pojazdy mechaniczne: samochody osobowe, samochody ciężarowe, autobusy, motocykle, a także pojazdy wolnobieżne. Autocasco obejmuje pełną ochronę od wszelkich zdarzeń, jakie mogą spowodować uszkodzenie lub utratę pojazdu.

Co warto zauważyć, ubezpieczeniem objęte są szkody zaistniałe wskutek wszelkich zdarzeń niezależnych od woli ubezpieczonego lub osoby uprawnionej do korzystania z pojazdu. Istnieje możliwość zakupu dodatkowej opcji typu assistance, która w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego gwarantuje po zaistnieniu wypadku podstawienie pojazdu zastępczego na cały okres naprawy oraz odholowanie pojazdu ubezpieczonego.

Zdjęcie nr 2

Warto również pamiętać, że oferta ubezpieczenia AC jest dopasowywana do klienta. Wiele firm oferuje indywidualne ustalenia co do zakresu ochrony oraz atrakcyjne zniżki sięgające 60% za bezszkodowość oraz 5% za kontynuację polisy. Wielkość składki również może być bardziej przystępna poprzez możliwość zapłaty w formie do nawet 4 rat. Młodzi kierowcy (do 25 roku życia) nie muszą być zmuszeni do płacenia większej składki, mogą wybrać udział własny. Szkody objęte polisą AC są sprawnie i szybko likwidowane dzięki największej w kraju sieci naprawczej liczącej 880 warsztatów oraz dużej liczby Mobilnych Ekspertów.

Pamiętajmy o tym, że nasz samochód czy motocykl był wydatkiem, na który często latami oszczędzaliśmy pieniądze lub zaciągnęliśmy kredyt. W przypadku utraty pojazdu w wyniku kradzieży lub jego całkowitego zniszczenia koszt zakupu polisy AC jest bardzo niski w stosunku do wysokości wypłaconego odszkodowania. Sami muszą Państwo odpowiedzieć sobie na pytania: czy warto ponosić ryzyko utraty znacznych środków finansowych wskutek braku posiadania ubezpieczenia AC oraz skąd bierze się spokojna twarz Marcina Dorocińskiego?Opracowano:
Paweł Maryjowski
FINANCIAL PARTNERS GROUP

Ubezpieczenie samochodu - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 7 113 Ubezpieczeń AC najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o ubezpieczeniach samochodowych