Oferty zleceniobiorców
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Ola nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Ola

Oferty zleceniobiorców

Autor: Ola, publikacja: 2020-10-21

Często spotykamy się ze zdaniem typu: Pan Kowalski zrobi to za połowę mniej. Niestety, cena równa się precyzji. Wiele firm może i ma niższe ceny, lecz jakość pracy, którą wykonują, najczęściej musi zostać poprawiona, gdyż niejednokrotnie zagraża życiu i zdrowiu domownika. A wiadomo, poprawek nikt nie lubi. Strata czasu oraz pieniędzy klienta.

Usługi remontowo-budowlane – mieszkania, domy

Niestety ludzie coraz mniej potrafią rozmawiać, a przecież ceny są zawsze do negocjacji. Lepiej ustalić sobie budżet na samym początku i od razu określić, ile on wynosi, na co nas stać, a na co nie itd. My, wykonawcy, też jesteśmy ludźmi i zachęcamy do rozmów z nami.

Proście o zdjęcia prac oraz możliwość okazania referencji.

Warto również przemyśleć termin realizacji prac, które mają być wykonane. Często słyszymy: „na już”. Niestety równie często te terminy na już są zajęte. Warto z fachowcem skontaktować się co najmniej 2 tygodnie wcześniej, aby można było ustalić szczegóły współpracy, w tym cenę, standard jakości usługi. Naszym zdaniem jeśli ktoś jest w stanie podjąć się prac od zaraz, to oznacza, że niekoniecznie praca, którą wykona, będzie zadowalać klienta.

Pojawiają się też zlecenia, których zakres prac, co trochę się zmienia. Warto sobie przemyśleć całą realizację planowanego remontu. Niestety przesunięcia terminów skutkują rozwiązaniem umowy lub brakiem wolnych terminów w późniejszym okresie.

Szybki czas realizacji podpisanego zlecenia jest możliwy, jeśli firma angażuje się w 100% w pracę. Niejednokrotnie słyszymy: „Tak szybko? . Szybko i dokładnie to nasze motto.

Jeśli chodzi o realizację zadań, mieszkanie o powierzchni około 40 m2 w stanie deweloperskim wykonujemy w ciągu dwóch tygodni (bez względu na ilość zleconej pracy). Czasem się zdarzy, że ktoś chce sprawdzić jakość naszych prac – prosze bardzo, służymy poziomicami i laserami, aby była pewność, że wszystko jest w porządku. Rynek wtórny? Nie ma problemu. Jeśli ktoś mówi, że czegoś się nie da, to raczej się nie zna. Mało kiedy można powiedzieć, że czegoś nie da się zrobić w pracach budowlanych, chyba że ktoś chce wyburzyć ścianę nośną.

Życzymy Państwu dobrych wyborów, aby obyło się bez poprawek i aby po każdym zleceniu wykonanym dla Państwa pojawił się uśmiech na twarzy i wszystko było w Waszym mieszkaniu lub domu wykonane zgodnie z życzeniem.


Opracowanie:
Aleksandra Cis

Remonty mieszkań - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 100 533 Specjalistów od Remontów Mieszkań najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o remontach mieszkań