Ocieplanie Pianką PUR - Najlepsi w 2022

Najlepsze Oferty na Ocieplanie Pianką, 2023

W jakim rejonie chcesz porównać oferty?

Izolacja pianką PUR to jeden z najskuteczniejszych sposób ocieplenia lub docieplenia domu. Materiał ten dostępny jest w formie płyt oraz formie natryskowej. Podczas natrysku stosuje się specjalne agregaty do pianki PUR. Jak rozpoznać najlepszych fachowców i gdzie szukać specjalistów od ocieplania pianką PUR w Twojej okolicy?

Ocieplanie pianką pur – podstawowe informacje

Ocieplanie domu pianką to skuteczny sposób na zniwelowanie mostków termicznych. Coraz popularniejszym materiałem izolacyjnym jest pianka PUR (poliuretanowa). Pianka może być aplikowana natryskowo lub kładziona w postaci gotowych płyt z pianki zamkniętokomórkowej. Metoda natryskowa zapewnia bardzo dobrą termoizolację – materiał piankowy “wchodzi” w każde możliwe miejsce, a więc nie daje szans na powstanie mostków cieplnych.

Natryskowej pianki poliuretanowej nie można używać samodzielnie. Aplikacja materiału izolacyjnego odbywa się za pomocą specjalnego agregatu. Konieczna jest do tego specjalistyczna odzież ochronna. Pianka wytwarzana jest bezpośrednio na budowie z gotowych składników. Dlatego właśnie aplikację pianki PUR należy zlecić specjalistom.

Ranking Specjalistów od ocieplania pianką PUR w Twoim mieście

W Oferteo od 2018 roku łączymy osoby zainteresowane ociepleniem pianką PUR z wykonawcami tej usługi. Już 42 757 specjalistów od ociepleń i izolacji pianką PUR ze wszystkich 380 powiatów w Polsce podjęło z nami współpracę. Fachowcy zarejestrowani w naszej bazie do tej pory złożyli 98 120 ofert i otrzymali 20 589 opinii od klientów. Chcąc ułatwić Ci wybór firmy, stworzyliśmy ranking Najlepsi w 2023.

Na podstawie kryteriów opisanych poniżej co roku wskazujemy 10 najlepszych specjalistów od ocieplania pianką poliuretanową w każdym powiecie. Wybierz miasto, które Cię interesuje lub wpisz nazwę miejscowości poniżej i skontaktuj się z firmami, które uzyskały najlepsze opinie w Twojej okolicy:

Kryteria oceny Firm oferujących usługi ocieplania pianką PUR

W rankingu Najlepsi w 2023 premiujemy specjalistów od ocieplania pianą PUR za pozytywne opinie oraz rzetelność, z jaką przedstawiają swoje działalności. Najważniejsze kryteria oceny:

 • liczba złożonych ofert i aktywność w Oferteo,
 • liczba opinii wystawionych przez klientów i średnia ocena wykonawcy ocieplenia pianką PUR,
 • wypełniony opis działalności firmy wraz z danymi rejestrowymi,
 • uzupełniona galeria zdjęć wykonanych prac,
 • przyznane tytuły (Polecają Nas, Ekspert Oferteo, Profesjonalny Sprzedawca).

42 757 Specjalistów od ocieplania pianką PUR w Oferteo

Oferteo w liczbach

900+ dostępnych usług
563 887 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut średni czas oczekiwania na pierwsze zgłoszenie

Szukaj Specjalistów od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR blisko Ciebie

 • {{item.city}}
izolacja z pianki poliuretanowej

Rewelacyjne Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową 

Nowy Tomyśl PHU. "IRMAG"
Gwiazdki opinii 5.0 z 18 opinii
company badge
Zbigniew S.

Wzorowo. Bardzo wyczerpujące informacje i rzetelne, potwierdzone wszystkimi certyfikatami fachowo, zgodnie z umową ustną w/g zasady słowo szefa ważniejsze od pieniędzy, rzadko spotykane w tych czasach.

Pur-team.pl - Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową Lubowidz

Najlepsze Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową

Lubowidz Pur-team.pl
Gwiazdki opinii 5.0 z 3 opinie
company badge

Jeżeli szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Pur-team.pl perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin już teraz!

Smart Budownictwo - Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową Lubin

Smart Budownictwo

Lubin
Gwiazdki opinii 5.0 z 276 opinii
company badge

Bez oporów zleć usługę rewelacyjnego ocieplenia poddasza pianką poliuretanową specjalistom z firmy Smart Budownictwo. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Lubin i pobliskich miast. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Stark-bud - Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową Pruszków

Najlepsze Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową

Pruszków Stark-bud
Gwiazdki opinii 5.0 z 131 opinii
company badge

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu najlepszego ocieplenia poddasza pianką poliuretanową z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Stark-bud jest gotowa Ci pomóc. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

PUR-REVOLUTION Izolacje Natryskowe Pianą - Pianowanie Poddasza Szczodre

Wyjątkowe Pianowanie Poddasza 

Szczodre PUR-REVOLUTION Izolacje Natryskowe Pianą
Gwiazdki opinii 5.0 z 150 opinii
company badge
Kamil S.

Polecam Pur-Revolution. Bardzo dobry kontakt od samego początku. Pomoc przy monitorowaniu wilgotności więźby. Sprawna realizacja, zabezpieczenie ścian i okien oraz odpowiednia grubość piany.

SALUS EXPO Sp. z o.o. - Pianowanie Poddasza Olsztyn

Najlepsze Pianowanie Poddasza

Olsztyn SALUS EXPO Sp. z o.o.
Gwiazdki opinii 5.0 z 86 opinii
company badge
Bogusław Ż.

Przyjechał do mnie P. Mariusz na pomiar pomieszczeń, bardzo profesjonalnie opowiedział o produkcie, o zastosowaniu i jakości preferowanych usług oraz zaproponował najkorzystniejszą cenę za usługę. Przede wszystkim był najlepszy i najszybszy ze wszystkich kontrahentów. Tak powinno wyglądać zaangażowanie w realizacji zadań stawianych przez Firmę OFERTEO. Gratulacje.

Centrum Izolacji GRUPA MACURA - Pianowanie Poddasza Skoczów

Centrum Izolacji GRUPA MACURA

Skoczów
Gwiazdki opinii 5.0 z 55 opinii
company badge

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Centrum Izolacji GRUPA MACURA są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

CELS Mariusz Butkiewicz - Izolacja Pianką Suwałki

CELS Mariusz Butkiewicz

Suwałki
Gwiazdki opinii 5.0 z 167 opinii
company badge
Dom studio Jacek Bieńkowski

Dynamiczna i profesjonalna informacja techniczna poparta doświadczeniem branżowym i logistycznym. Widoczny kierunek rozwoju firmy zogniskowany na osiągnięciu celu, którego istotą jest sprostanie wyzwaniom technologicznym oraz wykonaniu pracy w sposób perfekcyjny zgodny z oczekiwaniami klienta. Optymalizacja procesu usługi i zarządzania firmą podnosi szybkość i standard wykonywania usług, a co za tym idzie konkurencyjność na rynku oferowanych usług. Zamawiając usługi w firmie Cels możemy liczyć na profesjonalną obsługę doradczą i pomoc techniczną.

Izolix - Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową Liszki

Izolix

Liszki
Gwiazdki opinii 5.0 z 191 opinii
company badge

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do ocieplenia poddasza pianką poliuretanową mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Izolacje Pluimers Sp. z o.o. - Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową Kutno

Izolacje Pluimers Sp. z o.o.

Kutno
Gwiazdki opinii 5.0 z 29 opinii
company badge
Łukasz L.

Firma Pluimers sp z.o.o w lipcu b.r wykonywa izolacje pianą pur poddasza naszego domu w Łodzi. Prace związane z natryskiem piany zostały wykonane bardzo sprawnie w ciągu jednego dnia, profesjonalnie przez pracowników posiadających wieloletnie doświadczenie, wszystkie pomieszczenia zostały zabezpieczone folią, a po zakończeniu prac starannie posprzątane. Pan Karol przedstawiciel firmy nadzorował prace od etapu wizyty na budowie, doradztwa i wyceny aż do zakończenie robót. Polecam firmę jako rzetelną i profesjonalną.

join us image
Dołącz do naszych Specjalistów od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR

Działasz na rynku jako Specjalista od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR i szukasz nowych Klientów? Załóż konto i zdobywaj nowe zlecenia z Oferteo!

Załóż bezpłatne konto

Aktualne Zlecenia na Ocieplanie Pianką PUR

icon Dodano 5 minut temu

Zapytanie o ocieplenie dachu, ocieplenie ścian, stropów pianką PUR, 251-300m²

Mszana Dolna, Małopolskie

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy Zakres prac: ocieplenie dachu, ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaj materiału: pianka PUR Zlecenie od: osoby prywatnej Ter......Pokaż więcej

icon Dodano 25 minut temu

Zapytanie o ocieplenie dachu, ocieplenie poddasza pianką PUR, 251-300m²

Nowy Targ, Małopolskie

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Zakres prac: ocieplenie dachu, ocieplenie poddasza Powierzchnia prac: 251-300m² Rodzaj materiału: pianka PUR Zlecenie od: osoby prywatnej Termin roz......Pokaż więcej

icon Dodano 35 minut temu

Zapytanie o ocieplenie ścian, stropów pianką PUR, do 100m²

Starogard Gdański, Pomorskie

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: Garaż wolnostojący Zakres prac: ocieplenie ścian, stropów Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaj materiału: pianka PUR Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia pra......Pokaż więcej

Zobacz więcej zleceń dla Specjalistów od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR
Zobacz zlecenia

Jak rozpoznać dobrą firmę od ocieplenia pianką PUR?

Dobrą firmę od pianki poliuretanowej można rozpoznać po:

 • wysokim standardzie usług – firma gwarantuje najlepszą jakość wykonanej izolacji natryskowej pianą PUR. Wiele firm publikuje na swojej strony zdjęcia wykonanych realizacji,
 • kompleksowej ofercie, obejmującej również zabezpieczenie miejsca ocieplania przed wykonaniem prac (drzwi, okien, podłóg itp.) oraz wykonywanie uchwytów (tzw. wieszaków) pod zabudowę poddasza (do montażu płyt G-K),
 • profesjonalnym zapleczu sprzętowym (sprawdź, czy firma dysponuje agregatami prądotwórczymi. Dlaczego? Może się okazać, że budynek nie ma przyłącza elektrycznego o mocy wystarczającej do zasilenia agregatów do pianki PUR),
 • fachowym doradztwie technicznym – dobra firma pomaga w wyborze pianki PUR o odpowiednich parametrach technicznych,
 • doświadczeniu – im dłużej firma utrzymuje się na rynku, tym lepiej,
 • opiniach zadowolonych klientów i podejściu do klienta.

Istotność posiadania odpowiedniego sprzętu podkreślają sami fachowcy. Specjalista z firmy IZO-TERM Robert Kruk mówi, jak ważne jest dysponowanie własnym agregatem prądotwórczym:

"Z naszej strony standardem usługi jest to, że rozpoczynamy pracę mając własne zaplecze sprzętowe. Nie potrzebujemy od klienta żadnego źródła prądu, żadnego źródła gazu, paliwa czy też innego źródła zasilania. Dysponujemy maszynami połączonymi z własnym źródłem zasilania (agregatem prądotwórczym).

Dla klienta jest to przede wszystkim oszczędność kosztów i nerwów. Jeżeli instalacja elektryczna jest stara bądź ma niską moc, wtedy mogą występować problemy z uruchomieniem maszyny do natrysku pianki lub z jej niewłaściwą pracą. W efekcie może dojść do nieodpowiedniego wytworzenia materiału izolacyjnego oraz uzyskania niewłaściwych parametrów izolacji termicznej."

Bez znajomości tematu wybór odpowiedniej ekipy może być trudny. Wiedząc, na co zwracać uwagę, możemy swobodnie szukać fachowców wykonujących izolacje piankowe.

Izolacja pianką PUR – jak szukać specjalistów?

Najprościej jest skorzystać z rankingu specjalistów od pianki poliuretanowej. Dzięki temu rozwiązaniu można od razu znaleźć kilka firm, które znajdują się w naszej okolicy oraz które mają pozytywne opinie innych klientów.

Możemy też zapytać o opinie znajomych, którzy już ocieplili dom za pomocą pianki. Warto wejść na stronę wykonawcy i przeanalizować opisy oraz zdjęcia dotychczasowych realizacji przed ostatecznym wyborem oferty.

Pamiętaj! Prawidłowa aplikacja pianki poliuretanowej wymaga dobrego dozowania składników oraz pewnego trzymania dyszy natryskowej. Dlatego tak ważne jest doświadczenie firmy wykonującej ocieplanie domu pianką.

Dobrze zaaplikowana pianka:

 • tworzy równomierną i jednolitą powierzchnię,
 • nie musi być idealnie równa (jak pod “linijkę”) – mogą znajdować się na niej drobne smugi, ale warkocze z pianki nie mogą być widoczne,
 • nie może posiadać pustych przestrzeni między poszczególnymi pociągnięciami,
 • nie musi mieć wszędzie takiej samej grubości – dopuszcza się różnicę od dwóch do trzech centymetrów w poszczególnych miejscach. Różnice większe niż 5 – 10 cm przyczynią się do powstania mostków termicznych.

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jakie prace ociepleniowe chcesz zlecić?

Ile kosztuje ocieplanie pianką PUR?

Cena ocieplania pianką PUR zależy od kilku czynników:

 • rodzaju pianki (otwartokomórkowa albo zamkniętokomórkowa),
 • jakości (im lepsza jakość, tym wyższa cena),
 • ilości zużytego materiału,
 • poziomu skomplikowania ocieplanej powierzchni,
 • wymiarów izolowanej powierzchni,
 • grubości warstwy pianki,
 • stawek za robociznę.

Najbezpieczniej jest szukać ofert z tzw. średniej półki cenowej. Najczęściej można znaleźć oferty ocieplania pianką PUR znajdujące się w zakresie 55 – 105 zł za m2 przy grubości piany 25 cm.

Czytaj więcej: Pianka PUR – cena

Czy warto ocieplać dom pianką poliuretanową?

dom ocieplony pianką poliuretanową

Tak. Ocieplanie pianką PUR nie jest najtańszą metodą izolacji domu, jednak posiada zalety, które przemawiają za zastosowaniem takiego rozwiązania. To m.in.:

 • szybkość aplikacji – cały dom jednorodzinny można ocieplić za pomocą pianki PUR już w jeden dzień, a ocieplenie poddasza zajmuje tylko kilka godzin,
 • skuteczna eliminacja mostków termicznych (jeśli aplikacja pianki została wykonana w prawidłowy sposób),
 • paroprzepuszczalność,
 • łatwość dopasowywania się do skomplikowanej konstrukcji domu,
 • fakt, że pianka jest materiałem samogasnącym – zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania domu.

Pianką PUR w formie natryskowej ociepla się najczęściej poddasza, ściany zewnętrzne domu, stropy i fundamenty. Ocieplanie poddasza pianką cieszy największą popularnością.

Ocieplanie domu pianką sprawdzi się w następujących sytuacjach:

 • gdy kształt dachu jest skomplikowany – jeśli użyjesz wełny mineralnej, będzie wymagała ona przycinana na wiele elementów, tymczasem pianka dotrze w każde miejsce,
 • gdy trzeba wykonać prace na dużej wysokości, czyli przy wysokich kondygnacjach – wtedy praca za pomocą natrysku jest wygodniejsza,
 • gdy chcesz zaoszczędzić na czasie – aplikacja pianki jest bardzo szybka.

Ważne: Specjaliści od ocieplania pianką twierdzą, żeodpowiednio położona piana pozwala na zaoszczędzenie nawet do 50% kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynku (w porównaniu do innej izolacji).

Pamiętaj, że ocieplanie pianką PUR ma sens tylko wtedy, gdy prace wykonane są przez doświadczonych fachowców, a zastosowany materiał jest wysokiej jakości. W innym przypadku jest to wydawanie pieniędzy na izolację, która nie spełni swojej funkcji.

Czytaj też: Ocieplanie pianką poliuretanową - wady i zalety pianki PUR

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ocieplania pianką

Kiedy najlepiej wykonywać ocieplanie pianką PUR?

”Warunki atmosferyczne mają istotne znaczenie – zwłaszcza kiedy robimy izolacje zewnętrzne. Ocieplanie ścian zewnętrznych pianką poliuretanową można wykonywać tylko w sezonie wiosennym, letnim oraz wczesno jesiennym.

Izolacje wewnętrzne wykonujemy przez cały rok, tym bardziej że można regulować temperaturę nagrzewnicami. Minimalna temperatura, w jakiej można wykonywać natrysk pianą PUR, to +10, +15 stopni Celsjusza.”

IZO-TERM Robert Kruk

Jaka grubość izolacji pianką PUR jest odpowiednia?

Nie ma standardowej grubości, ponieważ pianki mają różne współczynniki lambda i ta grubość też się będzie różniła w zależności od tego, jaka będzie to pianka, o jakim współczynniku przewodzenia ciepła. Najważniejsze, aby izolacja spełniała wymagania WT 2021” (współczynnik U dla dachów musi być równy lub niższy niż 0,15 W/m2K, a dla ścian zewnętrznych 0,20 W/m2K – przypis redakcji).

SAIN Budownictwo Marcin Królik

Jakiej mocy prąd jest niezbędny do zasilenia agregatów do pianki PUR?

”To zależy od tego, jaką maszyną posługuje się wykonawca. Zwykle potrzebny jest prąd siłowy (czyli 400V) z zabezpieczeniem minimum C20, ale niektóre maszyny pracują też już przy C16. Są również małe reaktory do niewielkich prac działające na zwykłym napięciu 230V.

Klient jest w stanie bez problemu rozpoznać, jaki posiada bezpiecznik (siłowy jest potrójny), ponieważ jest to na nim napisane. Literka oznacza czas zwłoki, a liczba ampery.”

SAIN Budownictwo Marcin Królik

Czy ocieplanie pianką PUR ma negatywny wpływ na stalowe elementy konstrukcji domu?

Nie, wręcz przeciwnie. Pianka PUR to warstwa chroniąca stal przed korozją. Można śmiało ocieplać pianką wszystkie elementy. Stal nie będzie rdzewieć, a drewno nie zniszczeje – pianka chroni drewno przed gniciem, grzybami itp.

Czy ocieplanie pianką PUR jest dobre dla alergików?

Tak. Zamknięta struktura piany nie sprzyja roztoczom oraz gromadzeniu się alergenów. Jest obojętna pod względem reakcji alergicznych. Często jest wręcz zalecana jako alternatywa dla innych, popularnych materiałów, które łatwo gromadzą kurz.

Co ma znaczenie przy ocieplaniu pianą PUR?

Kilka czynników. To m.in. wilgotność dachu (wilgotność drewna nie może przewyższać 15%, a betonu 6%) oraz wilgotność powietrza. Ocieplanie pianą od zewnątrz można wykonać, gdy temperatura wynosi minimum 20 stopni i nie może padać. Podczas ocieplania od wewnątrz można aplikować izolacją nawet w zimę, ale daje to konieczność dogrzewania pomieszczenia. Ważne jest też wcześniejsze przygotowanie uchwytów pod zabudowę.

Ocieplanie Pianką w Twoim mieście

Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco