Ocieplanie Pianką PUR

Ocieplanie pianką – porady, ranking 2021, najlepsi specjaliści od ocieplania pianą PUR

Izolacja pianką PUR to jeden z najskuteczniejszych sposób ocieplenia lub docieplenia domu. Materiał ten dostępny jest w formie płyt oraz formie natryskowej. Podczas natrysku stosuje się specjalne agregaty do pianki PUR. Jak rozpoznać najlepszych fachowców i gdzie szukać specjalistów od ocieplania pianką PUR w Twojej okolicy?

Ocieplanie pianką pur – podstawowe informacje

Ocieplanie domu pianką to skuteczny sposób na zniwelowanie mostków termicznych. Coraz popularniejszym materiałem izolacyjnym jest pianka PUR (poliuretanowa). Pianka może być aplikowana natryskowo lub kładziona w postaci gotowych płyt z pianki zamkniętokomórkowej. Metoda natryskowa zapewnia bardzo dobrą termoizolację – materiał piankowy “wchodzi” w każde możliwe miejsce, a więc nie daje szans na powstanie mostków cieplnych.

Natryskowej pianki poliuretanowej nie można używać samodzielnie. Aplikacja materiału izolacyjnego odbywa się za pomocą specjalnego agregatu. Konieczna jest do tego specjalistyczna odzież ochronna. Pianka wytwarzana jest bezpośrednio na budowie z gotowych składników. Dlatego właśnie aplikację pianki PUR należy zlecić specjalistom.

Ocieplanie Pianką PUR

Rewelacyjne Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową

 • Lubin
 • Smart Budownictwo

Bez oporów zleć usługę rewelacyjnego ocieplenia poddasza pianką poliuretanową specjalistom z firmy Smart Budownictwo. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Lubin i pobliskich miast. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

CELS Mariusz Butkiewicz - Ocieplanie Pianką PUR Suwałki

Najlepsze Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową

 • Suwałki
 • CELS Mariusz Butkiewicz
Dom studio Jacek Bieńkowski

Dynamiczna i profesjonalna informacja techniczna poparta doświadczeniem branżowym i logistycznym. Widoczny kierunek rozwoju firmy zogniskowany na osiągnięciu celu, którego istotą jest sprostanie wyzwaniom technologicznym oraz wykonaniu pracy w sposób perfekcyjny zgodny z oczekiwaniami klienta. Optymalizacja procesu usługi i zarządzania firmą podnosi szybkość i standard wykonywania usług, a co za tym idzie konkurencyjność na rynku oferowanych usług. Zamawiając usługi w firmie Cels możemy liczyć na profesjonalną obsługę doradczą i pomoc techniczną.

Izolix - Ocieplanie Pianką PUR Liszki

Izolix

 • Liszki

Jeżeli szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Izolix perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin już teraz!

Inprotect Sp. z o.o. Sp.k. - Ocieplanie Pianką PUR Warszawa

Najlepsze Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową

 • Warszawa
 • Inprotect Sp. z o.o. Sp.k.

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu najlepszego ocieplenia poddasza pianką poliuretanową z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma Inprotect Sp z oo Spk jest gotowa Ci pomóc. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Izo Concept Sp. z o.o. - Ocieplanie Pianką PUR Łódź

Wyjątkowe Pianowanie Poddasza

 • Łódź
 • Izo Concept Sp. z o.o.
osoba fizyczna

Firma wykonała ocieplenie połaci dachowej na strychu budynku mieszkalnego jednorodzinnego na powierzchni 80 m2 przy grubości pianki 20 cm w mieście Turek. Przed wykonaniem usługi dwukrotna wizyta pracownika /pomiary, zalecenia do przygotowania podłoża, wycena,umowa na piśmie z ustaleniem terminu wykonania. W umówionym terminie firma wykonała usługę w ciągu 6 godzin. Strych uprzątnięty, odpady zabrane przez usługobiorcę do utylizacji. Znacznie wzrosła temperatura nie tylko na strychu, ale w całym domu. Zadowolenie z uprzejmości i profesjonalizmu załogi. Polecam firmę zainteresowanym inwestorom. Magdalena Mikołajczyk

Dipam Sp. z o.o. - Ocieplanie Pianką PUR Poznań

Najlepsze Pianowanie Poddasza

 • Poznań
 • Dipam Sp. z o.o.
Mirosław M.

Firmę wybraliśmy po wnikliwej weryfikacji zdjęć i dostępnych w internecie poleceń. W całości potwierdzam już dostępne opinie. Bardzo szybki termin realizacji prac. Panowie przyjechali zgodnie z umówioną godziną. Są samowystarczalni w potrzebne do prac narzędzia i posiadają b. dobrej marki sprzęt. Zarówno szef firmy, jak i pracownicy bardzo mili i uprzejmi. Zostaliśmy szczegółowo poinformowani o dostępnych wersjach pianki i ich walorach i minusach. Miałem do wyboru kilka wersji produktu. Wybraliśmy piankę, która najlepsza była w naszym przypadku. Wybraliśmy też zabezpieczenie środkiem anty-pożarowym o najlepszych właściwościach. Wszystko bez żadnego nacisku na konkretny produkt. Panowie wykonujący natrysk, pracowali bardzo sumiennie, bez

IZO-TERM Robert Kruk - Ocieplanie Pianką PUR Karolina

IZO-TERM Robert Kruk

 • Karolina

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z IZO-TERM Robert Kruk są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

CELUTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Ocieplanie Pianką PUR Racibórz

CELUTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

 • Racibórz
Damian L.

Świetnie mi się pracowało według ustalonych jasno zasad z tej firmy. Od pierwszego kontaktu z klientem do realizacji czułem się naprawdę dopieszczony. Szybki kontakt na początku, umówione spotkanie, konkretne informacje i odpowiedzi potwierdzone faktami zdobyli moje pełne zaufanie. Polecam ich za profesjonalizm i dokładność w tym czym się specjalizują.

SEMPRI Sławomir Miłto - Ocieplanie Pianką PUR Rzeszów

SEMPRI Sławomir Miłto

 • Rzeszów

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do ocieplenia poddasza pianką poliuretanową mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

TERMIL Sp. z o.o. Sp. k. - Ocieplanie Pianką PUR Komornica

TERMIL Sp. z o.o. Sp. k.

 • Komornica
Tomasz M.

Świetna ekipa, jak zobaczyli ze elementy powinny być zaimpregnowane to po prostu przełożyli termin, a nie kładli piany leci. Ostatecznie świetny kontakt, wykonanie no i zastałem dom czystszy niż go zostawiłem. Co do samej piany to czas pokaże.

Dołącz do naszych Specjalistów od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR

Działasz na rynku jako Specjalista od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR i szukasz nowych Klientów?
Załóż konto i realizuj potrzeby zainteresowanych Klientów z Oferteo!

Załóż bezpłatne konto

Jak rozpoznać dobrą firmę od ocieplenia pianką PUR?

Dobrą firmę od pianki poliuretanowej można rozpoznać po:

 • wysokim standardzie usług – firma gwarantuje najlepszą jakość wykonanej izolacji natryskowej pianą PUR. Wiele firm publikuje na swojej strony zdjęcia wykonanych realizacji,
 • kompleksowej ofercie, obejmującej również zabezpieczenie miejsca ocieplania przed wykonaniem prac (drzwi, okien, podłóg itp.) oraz wykonywanie uchwytów (tzw. wieszaków) pod zabudowę poddasza (do montażu płyt G-K),
 • profesjonalnym zapleczu sprzętowym (sprawdź, czy firma dysponuje agregatami prądotwórczymi. Dlaczego? Może się okazać, że budynek nie ma przyłącza elektrycznego o mocy wystarczającej do zasilenia agregatów do pianki PUR),
 • fachowym doradztwie technicznym – dobra firma pomaga w wyborze pianki PUR o odpowiednich parametrach technicznych,
 • doświadczeniu – im dłużej firma utrzymuje się na rynku, tym lepiej,
 • opiniach zadowolonych klientów i podejściu do klienta.

Istotność posiadania odpowiedniego sprzętu podkreślają sami fachowcy. Specjalista z firmy IZO-TERM Robert Kruk mówi, jak ważne jest dysponowanie własnym agregatem prądotwórczym:

"Z naszej strony standardem usługi jest to, że rozpoczynamy pracę mając własne zaplecze sprzętowe. Nie potrzebujemy od klienta żadnego źródła prądu, żadnego źródła gazu, paliwa czy też innego źródła zasilania. Dysponujemy maszynami połączonymi z własnym źródłem zasilania (agregatem prądotwórczym).

Dla klienta jest to przede wszystkim oszczędność kosztów i nerwów. Jeżeli instalacja elektryczna jest stara bądź ma niską moc, wtedy mogą występować problemy z uruchomieniem maszyny do natrysku pianki lub z jej niewłaściwą pracą. W efekcie może dojść do nieodpowiedniego wytworzenia materiału izolacyjnego oraz uzyskania niewłaściwych parametrów izolacji termicznej."

Bez znajomości tematu wybór odpowiedniej ekipy może być trudny. Wiedząc, na co zwracać uwagę, możemy swobodnie szukać fachowców wykonujących izolacje piankowe.

Gdzie szukać firmy do ocieplenia pianką PUR?
Poniżej przedstawiamy ranking 42 576 Specjalistów od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Aktualne zlecenia typu Zlecenia na Ocieplanie Pianką PUR

Zapytanie o izolację fundamentów pianką PUR, 20m²

Kiełczów, Dolnośląskie
dodano  wczoraj o 21:56

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Zakres prac: izolacja fundamentów Powierzchnia prac: 20m² Rodzaj materiału: pianka PUR Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu...Pokaż więcej

Zapytanie o ocieplenie dachu, ocieplenie poddasza pianką PUR, 75m²

Marki, Mazowieckie
dodano  wczoraj o 20:25

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom szeregowy Zakres prac: ocieplenie dachu, ocieplenie poddasza Powierzchnia prac: 75m² Rodzaj materiału: pianka PUR Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia ...Pokaż więcej

Zapytanie o ocieplenie dachu pianką PUR, do 100m²

Zduńska Wola, Łódzkie
dodano  wczoraj o 19:52

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie dachu Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaj materiału: pianka PUR Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia prac: możliwy...Pokaż więcej

Zobacz więcej zleceń dla Specjalistów od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR

Zlecenia na ocieplanie pianką

Izolacja pianką PUR – jak szukać specjalistów?

Najprościej jest skorzystać z rankingu specjalistów od pianki poliuretanowej. Dzięki temu rozwiązaniu można od razu znaleźć kilka firm, które znajdują się w naszej okolicy oraz które mają pozytywne opinie innych klientów.

Możemy też zapytać o opinie znajomych, którzy już ocieplili dom za pomocą pianki. Warto wejść na stronę wykonawcy i przeanalizować opisy oraz zdjęcia dotychczasowych realizacji przed ostatecznym wyborem oferty.

Pamiętaj! Prawidłowa aplikacja pianki poliuretanowej wymaga dobrego dozowania składników oraz pewnego trzymania dyszy natryskowej. Dlatego tak ważne jest doświadczenie firmy wykonującej ocieplanie domu pianką.

Dobrze zaaplikowana pianka:

 • tworzy równomierną i jednolitą powierzchnię,
 • nie musi być idealnie równa (jak pod “linijkę”) – mogą znajdować się na niej drobne smugi, ale warkocze z pianki nie mogą być widoczne,
 • nie może posiadać pustych przestrzeni między poszczególnymi pociągnięciami,
 • nie musi mieć wszędzie takiej samej grubości – dopuszcza się różnicę od dwóch do trzech centymetrów w poszczególnych miejscach. Różnice większe niż 5 – 10 cm przyczynią się do powstania mostków termicznych.

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jakie prace ociepleniowe chcesz zlecić?

Ile kosztuje ocieplanie pianką PUR?

Cena ocieplania pianką PUR zależy od kilku czynników:

 • rodzaju pianki (otwartokomórkowa albo zamkniętokomórkowa),
 • jakości (im lepsza jakość, tym wyższa cena),
 • ilości zużytego materiału,
 • poziomu skomplikowania ocieplanej powierzchni,
 • wymiarów izolowanej powierzchni,
 • grubości warstwy pianki,
 • stawek za robociznę.

Najbezpieczniej jest szukać ofert z tzw. średniej półki cenowej. Najczęściej można znaleźć oferty ocieplania pianką PUR znajdujące się w zakresie 55 – 105 zł za m2 przy grubości piany 25 cm.

Czytaj więcej: Pianka PUR – cena

Czy warto ocieplać dom pianką poliuretanową?

dom ocieplony pianką poliuretanową

Tak. Ocieplanie pianką PUR nie jest najtańszą metodą izolacji domu, jednak posiada zalety, które przemawiają za zastosowaniem takiego rozwiązania. To m.in.:

 • szybkość aplikacji – cały dom jednorodzinny można ocieplić za pomocą pianki PUR już w jeden dzień, a ocieplenie poddasza zajmuje tylko kilka godzin,
 • skuteczna eliminacja mostków termicznych (jeśli aplikacja pianki została wykonana w prawidłowy sposób),
 • paroprzepuszczalność,
 • łatwość dopasowywania się do skomplikowanej konstrukcji domu,
 • fakt, że pianka jest materiałem samogasnącym – zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania domu.

Pianką PUR w formie natryskowej ociepla się najczęściej poddasza, ściany zewnętrzne domu, stropy i fundamenty. Ocieplanie poddasza pianką cieszy największą popularnością.

Ocieplanie domu pianką sprawdzi się w następujących sytuacjach:

 • gdy kształt dachu jest skomplikowany – jeśli użyjesz wełny mineralnej, będzie wymagała ona przycinana na wiele elementów, tymczasem pianka dotrze w każde miejsce,
 • gdy trzeba wykonać prace na dużej wysokości, czyli przy wysokich kondygnacjach – wtedy praca za pomocą natrysku jest wygodniejsza,
 • gdy chcesz zaoszczędzić na czasie – aplikacja pianki jest bardzo szybka.

Ważne: Specjaliści od ocieplania pianką twierdzą, żeodpowiednio położona piana pozwala na zaoszczędzenie nawet do 50% kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynku (w porównaniu do innej izolacji).

Pamiętaj, że ocieplanie pianką PUR ma sens tylko wtedy, gdy prace wykonane są przez doświadczonych fachowców, a zastosowany materiał jest wysokiej jakości. W innym przypadku jest to wydawanie pieniędzy na izolację, która nie spełni swojej funkcji.

Czytaj też: Ocieplanie pianką poliuretanową - wady i zalety pianki PUR

Ocieplanie pianką – FAQ

Kiedy najlepiej wykonywać ocieplanie pianką PUR?

”Warunki atmosferyczne mają istotne znaczenie – zwłaszcza kiedy robimy izolacje zewnętrzne. Ocieplanie ścian zewnętrznych pianką poliuretanową można wykonywać tylko w sezonie wiosennym, letnim oraz wczesno jesiennym.

Izolacje wewnętrzne wykonujemy przez cały rok, tym bardziej że można regulować temperaturę nagrzewnicami. Minimalna temperatura, w jakiej można wykonywać natrysk pianą PUR, to +10, +15 stopni Celsjusza.”

IZO-TERM Robert Kruk

Jaka grubość izolacji pianką PUR jest odpowiednia?

Nie ma standardowej grubości, ponieważ pianki mają różne współczynniki lambda i ta grubość też się będzie różniła w zależności od tego, jaka będzie to pianka, o jakim współczynniku przewodzenia ciepła. Najważniejsze, aby izolacja spełniała wymagania WT 2021” (współczynnik U dla dachów musi być równy lub niższy niż 0,15 W/m2K, a dla ścian zewnętrznych 0,20 W/m2K – przypis redakcji).

SAIN Budownictwo Marcin Królik

Jakiej mocy prąd jest niezbędny do zasilenia agregatów do pianki PUR?

”To zależy od tego, jaką maszyną posługuje się wykonawca. Zwykle potrzebny jest prąd siłowy (czyli 400V) z zabezpieczeniem minimum C20, ale niektóre maszyny pracują też już przy C16. Są również małe reaktory do niewielkich prac działające na zwykłym napięciu 230V.

Klient jest w stanie bez problemu rozpoznać, jaki posiada bezpiecznik (siłowy jest potrójny), ponieważ jest to na nim napisane. Literka oznacza czas zwłoki, a liczba ampery.”

SAIN Budownictwo Marcin Królik

Czy ocieplanie pianką PUR ma negatywny wpływ na stalowe elementy konstrukcji domu?

Nie, wręcz przeciwnie. Pianka PUR to warstwa chroniąca stal przed korozją. Można śmiało ocieplać pianką wszystkie elementy. Stal nie będzie rdzewieć, a drewno nie zniszczeje – pianka chroni drewno przed gniciem, grzybami itp.

Czy ocieplanie pianką PUR jest dobre dla alergików?

Tak. Zamknięta struktura piany nie sprzyja roztoczom oraz gromadzeniu się alergenów. Jest obojętna pod względem reakcji alergicznych. Często jest wręcz zalecana jako alternatywa dla innych, popularnych materiałów, które łatwo gromadzą kurz.

Co ma znaczenie przy ocieplaniu pianą PUR?

Kilka czynników. To m.in. wilgotność dachu (wilgotność drewna nie może przewyższać 15%, a betonu 6%) oraz wilgotność powietrza. Ocieplanie pianą od zewnątrz można wykonać, gdy temperatura wynosi minimum 20 stopni i nie może padać. Podczas ocieplania od wewnątrz można aplikować izolacją nawet w zimę, ale daje to konieczność dogrzewania pomieszczenia. Ważne jest też wcześniejsze przygotowanie uchwytów pod zabudowę.

Więcej poradników o ocieplaniu pianką PUR

Ocieplanie Pianką w Twoim mieście

Jak działa Oferteo?

Odpowiedz na kilka pytań
Powiedz nam czego potrzebujesz,
abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty
Otrzymaj oferty
Poznaj dopasowane oferty
specjalistów z Twojej okolicy
Wybierz najlepszą
Porównaj oferty i zadawaj pytania,
bezpłatnie i niezobowiązująco

Porównaj oferty