Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

MISJA OCZYSZCZANIE

Brwinów

1

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Dlaczego należy usuwać zabrudzenia biologiczne z dachu?

Autor: Misja Oczyszczanie, publikacja: 2022-12-21

Dach pełni szereg ważnych funkcji w naszych domach. Najważniejsze z nich to stabilizacja i ochrona wnętrza budynku przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, deszcz, śnieg i nadmierne nasłonecznienie. Niestety nie mamy wpływu na występowanie czynników atmosferycznych, na jakie narażony jest dach. Możemy jednak w należyty sposób zadbać o pokrycie dachowe, ograniczając destrukcyjny wpływ środowiska.

Zdjęcia dachu przed wymyciem i po wymyciu

Rodzaje zabrudzeń na dachu i skutki ich występowania

Klimat w Polsce stwarza idealne warunki do rozwoju zabrudzeń pochodzenia biologicznego. Są nimi mchy, porosty, grzyby i algi. Zabrudzony dach wygląda nieestetycznie. Mech na dachu tworzy powłokę, która zatrzymuje wilgoć. Wieloletnie zaniedbania skutkują powstawaniem wżerów na dachówce. Podczas zimowego zamarzania i odmarzania może powodować pękanie dachówki. Na pokryciach wykonanych z blachodachówki degradacja powłoki malarskiej postępuje bardzo szybko.

Należy też wspomnieć o podstawowym problemie, który występuje przy zanieczyszczeniu dachu. Jest to zatkanie rynien i rur spustowych. Nieusuwanie zabrudzeń dachu skutkuje przedwczesnym zużyciem poszycia, pogorszenie wyglądu i kosztownymi naprawami.

Jak pozbyć się zabrudzeń biologicznych na dachu?

Zabrudzenia biologiczne na szczęście możemy wyeliminować. Wiedza i doświadczenie to kluczowe elementy, które pozwalają na wykonanie prac w sposób profesjonalny, bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny. Pierwszym krokiem jest dokładne umycie dachu. Do tego zadania należy użyć ciepłowodnej myjki ciśnieniowej. Dobór ciśnienia i temperatury wody, a także sposób mycia są tutaj kluczowe. Zabrudzenia muszą zostać wymyte z każdej szczeliny, bez ryzyka uszkodzenia pokrycia dachu i zalania wnętrza budynku.

Drugi krok to zastosowanie odpowiedniego preparatu o charakterze biobójczym. Środek ten zapewnia impregnację i zatrzymanie rozwoju zarodników. Opóźnia odrastanie mchów, porostów, grzybów i glonów. Okres ochrony zależy głównie od usytuowania budynku i narażenia dachu na czynniki generujące zabrudzenia biologiczne. Najczęściej są to 3-4 lata. Użyte produkty powinny być biodegradowalne i w pełni bezpieczne dla otoczenia.

Jak wybrać fachowca od mycia dachów?

Wybór profesjonalnej firmy do wykonania usługi mycia i impregnacji dachu to podstawa. Oszczędzaj czas i pieniądze. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Chodzenie po drabinie, nie wspominając już o dachu, może skończyć się upadkiem z wysokości i poważnym urazem. Ponadto tylko umiejętne umycie dachu i zastosowanie profesjonalnych preparatów gwarantuje sukces. Firma wybrana do wykonania zlecenia powinna używać specjalistycznego sprzętu do mycia i natrysku, który charakteryzuje się bezawaryjnością.

Kompleksowa usługa mycia dachu powinna obejmować czyszczenie i udrażnianie rynien. Specjaliści powinni zadbać o to, aby usługa została wykonana w sposób najmniej uciążliwy dla klienta. Wszelkie wartościowe elementy należy przykryć ochronną folią.

Po wykonaniu czyszczenia teren wokół domu należy posprzątać, zapewniając czystość i porządek na terenie posesji. To kompletna usługa, dzięki której dach twojego domu otrzyma nowy wygląd.

Co zyskujesz, usuwając zabrudzenia biologiczne z dachu?

  • Wydłużenie żywotności pokrycia dachowego,
  • zdrowie (rozwój grzybów powoduje alergie),
  • brak kosztów związanych z naprawą,
  • nowy wygląd budynku,
  • zwiększenie wartości nieruchomości.

Przytoczone powyżej korzyści są niezaprzeczalne, dlatego pamiętaj o regularnym czyszczeniu. W rezultacie dach zachowa swój estetyczny wygląd i nienaganny stan techniczny na dłużej.

Mycie dachów - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 33 521 Specjalistów od Mycia Dachów najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o myciu dachów