Zastosowanie piany PUR
Otrzymaj oferty od specjalistów jak KAZIMIERZ TARGOŃSKI KEJA nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

KAZIMIERZ TARGOŃSKI KEJA

95

Zastosowanie piany PUR

Autor: KAZIMIERZ TARGOŃSKI KEJA, publikacja: 2016-03-09

Pianka RUR to dwa komponenty poliolu oraz izocyjanianu, które przy użyciu specjalistycznego sprzętu w formie mieszanki ciekłej są rozpylane na powierzchnie użytkową (w procesie spieniania rozszerza swoją objętość, a następnie stygnie w kilka sekund). Natryskowy system izolacji pianką poliuretanową (stosunkowo nową w Polsce) ma wszechstronne zastosowanie (poddasza, dachy, podłogi, fundamenty, rury, zbiorniki, stropy, kurniki, hale, konstrukcje metalowe oraz drewniane).

Zdjęcie nr 1

Zalety pianki PUR

Zalet pianki PUR jest wiele. Przede wszystkim jest całkowicie bezpieczna, trwała (przy stałej efektywności termoizolacyjnej w stałych i nowych konstrukcjach), bezzapachowa, nie pyli i nie emituje szkodliwych substancji, co więcej jest lekka, powoduje śladowe obciążenie budynków i jest odporna na czynniki chemiczne, skrajne temperatury oraz pleśń, grzyby, bakterie i gryzonie. Pianka PUR dzięki swej elastyczności współpracuje z elementami konstrukcyjnymi przez cały okres użytkowania i jest swoistym izolatorem akustycznym. Bezspornie technologia ta posiada najwyższe właściwości izolacyjne, oddycha, nie zagraża środowisku, eliminuje powstawanie przerw łączeniowych, wyklucza możliwość powstawania mostków termicznych. Co najważniejsze, bez problemu izoluje trudno dostępne miejsca, co sprawia, że pianka jest pewnym i stabilnym rozwiązaniem na obecne i przyszłe czasy. Jest bezkonkurencyjna w stosunku do tradycyjnych technologii izolacyjnych, które z czasem zatracają swoje pierwotne lub zakładane właściwości, nie tylko z powodu ograniczonej żywotności, ale także ich barier technologiczno-instalacyjnych.

Zastosowanie pianki w zależności od powierzchni użytkowej

Otwartokomorowa posiada więcej otwartych komór, co daje wyższy współczynnik przenikalności ciepła - k, lecz mimo to w dalszym ciągu doskonale pełni funkcję termoizolacyjną i dźwiękochłonną, jest paroprzepuszczalna. Pianka otwartokomorowa sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba oddychania i odprowadzenia wilgoci, są to poddasza drewniane i kryte membraną paroprzepuszczalną.

Zamkniętokomorowa charakteryzująca się najmniejszym współczynnikiem przenikania ciepła, ze wszystkich znanych materiałów izolacyjnych (0,024 w/mk), co w porównaniu do tradycyjnych materiałów zmniejsza grubość izolacji o połowę. Doskonała przyczepność do podłoża pozwala na wykonanie izolacji na elementach pionowych, poziomych, skośnych, uszczelnia wszelkiego rodzaju pęknięcia, szpary i szczeliny. Zamknięta struktura komorowa działa jak bariera dla pary wodnej i zanieczyszczonego powietrza. Idealnie sprawdza się na zewnętrznych dachach, fundamentach, garażach, rurach w piwnicy itd.Opracowano:
Kazimierz Targoński
Kazimierz Targoński Keja

Ocieplanie Pianką PUR - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 42 575 Specjalistów od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o ocieplaniu pianką PUR