Terapia cranio- sacralna, Rzeszów - Oferta nr191101 - Oferteo.pl
 

Terapia cranio- sacralna, Rzeszów


Cena brutto: 120.00 PLN
do uzgodnienia

Terapia cranio-sacralna czyli czaszkowo-krzyżowa polega na delikatnej manipulacji i uciskaniu w obrębie czaszki, kości krzyżowej i kręgosłupa w celu rozluźnienia struktur łącznotkankowych.

Dzięki temu układ nerwowy zaczyna funkcjonować w sposób prawidłowy, dzięki czemu powracają naturalne siły organizmu.

Twórcą terapii cranio-sacralnej był William Sutherland, amerykański osteopata który odkrył, iż ośrodkowy system nerwowy i struktury z nim sprzężone podlegają stałym, rytmicznym ruchom.

Sutherland określił pięć składowych tego mechanizmu: ruch struktur czaszki, rozszerzanie się i kurczenie półkul mózgowych, ruch opon mózgowych i kręgosłupa, tętnienie płynu mózgowo-rdzeniowego, nieznaczne przemieszczenia w obrębie kości krzyżowej.

System ten, nazwany układem czaszkowo-krzyżowym. Może on podlegać okołoporodowo lub w ciągu życia urazom różnego pochodzenia i powstałe w ten sposób dysfunkcje mogą wywoływać liczne dolegliwości bólowe i schorzenia.

Terapia cranio-sacralna może być stosowana u osób starszych, jak i dzieci oraz noworodków. Dzieci, które mają zaburzenia integracji sensorycznej czy emocjonalnej, wolniej się rozwijają, są nadpobudliwe, mają problemy z mową czy nauką, są dobrymi pacjentami na terapię czaszkowo-krzyżową.

Po jej stosowaniu rozwijają się u małych pacjentów umiejętności emocjonalne i społeczne. Dzieci nadpobudliwe uspokajają się, a te, które mają zaburzenia koordynacji ruchowej, nabierają świadomości własnego ciała, normalizuje się także napięcie mięśniowe.

Terapia może być pomocna np. w:

Bóle i zawroty głowy
Migreny
Bóle kręgosłupa
Zespół jelita drażliwego
Depresja i stres
Syndrom Stresu Pourazowego (PTSD)
Zaburzenie pooperacyjne i pourazowe
Bóle narządu ruchu podczas ciąży

Polska, Rzeszów
 
 


Liczba wyświetleń strony: 5