zbliżenie na rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji w oknie domu -  w 2023

Ile kosztują rolety zewnętrzne? Cena z montażem w 2023 roku

Ile kosztują rolety zewnętrzne? Cena z montażem w 2023 roku

Planujesz montaż rolet zewnętrznych? Pełnią one przede wszystkim funkcję ochronną: zabezpieczają przed złodziejami i wścibskim wzrokiem przechodniów. Ograniczają też hałas z zewnątrz i chronią przed nadmiarem słońca. Cena rolet zewnętrznych zależy przede wszystkim od materiału, z którego są wykonane. Ile kosztują różne rodzaje rolet zewnętrznych wraz z montażem w 2023 roku? Poznaj aktualne ceny.

author box img

Szymon Machniewski

Opublikowano: 24 lutego 2023 24.02.2023 Czas lektury: 6min

Nie ma właściwie żadnego odgórnego wymogu, by okna w domach prywatnych czy w mieszkaniach miały rolety zewnętrzne. Jednak wielu decyduje się ponieść koszt rolety zewnętrznej na niemal każde okno, a z pewnością na znajdujące się od strony ulicy, chodnika czy sąsiedniego budynku. Ma to oczywiście związek z potrzebą poczucia prywatności we własnym domu. Nikt nie chce, by niepożądane osoby trzecie zaglądały nam w przysłowiowy talerz. Sprawdź ceny rolet podtynkowych, natynkowych, antywłamaniowych i innych rodzajów rolet zewnętrznych, które możesz zamontować w swoim domu.

Rolety zewnętrzne – cena z montażem w 2023 roku

zbliżenie na dłoń sterującą roletami za pomocą pilota

Rzadko kiedy podaje się cenę rolet zewnętrznych za m² – raczej jest to stawka za sztukę. W przypadku rolet antywłamaniowych cena będzie najwyższa, rolet elektryczne również będą droższe niż rolety ręczne.

Na cennik rolet zewnętrznych wpływa:

  • materiał, z których są wykonane,
  • wielkość rolet zewnętrznych,
  • rodzaj sterowania,
  • sposób montażu,
  • kolorystyka,
  • dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe,
  • koszt robocizny.

Ceny rolet zewnętrznych różnią się w zależności od regionu, dlatego ważne jest, aby sprawdzić cennik firm z twojego regionu. Najlepszych specjalistów znajdziesz na Oferteo w rankingu sprzedawców rolet zewnętrznych z Inowrocławia, firm od rolet zewnętrznych z Zielonej Góry lub twojego miasta.

Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji – cena

Ciekawym rozwiązaniem dla przesłony okiennej montowanej na zewnątrz są rolety mające funkcję żaluzji. Pasują one jak najbardziej do nowoczesnej elewacji budynków mieszkalnych. Składają się z niewielkich piór, które mogą być wprawione w ruch dokładnie tak samo, jak standardowe rolety.

Ile kosztują rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji? Cena uzależniona jest głównie od tego, czy są antywłamaniowe, jaki jest ich rozmiar i jak się nimi steruje, np. elektronicznie. Żaluzja fasadowa, czyli roleta zewnętrzna z funkcją żaluzji, będzie kosztować około 1 500-2 000 zł za sztukę.

Rolety zewnętrzne elektryczne – cena

Polacy bardzo decydują się na zewnętrzne rolety elektryczne na pilota, z racji wygody ich użytkowania. Ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne? Cena zależy przede wszystkim od materiału (droższe są rolety aluminiowe), rodzaju sterowania i sposobu montażu (zestaw natynkowy lub podtynkowy).

Same rolety sterowane manualnie, wykonane z aluminium o wymiarach 50 cm na 50 cm, będą kosztować od około 200 zł. Jeśli chcesz mieć rolety elektryczne, należy dokupić silnik – napęd, który w najtańszej wersji kosztuje 220 zł. Daje to 420 zł za niewielką roletę 50x50 cm, do której niewykluczone, że będziesz musiał dokupić dodatkowe elementy i ponieść koszty instalacji. Najtańsze gotowe rolety zewnętrzne to rolety natynkowe elektryczne, montowane we wnęce okiennej (kosztują od 640 zł za m²) lub nad oknem na elewacji (od 700 zł za m²). Robocizna przy montażu rolet zewnętrznych wynosi 150-250 zł za sztukę.

Rolety zewnętrzne natynkowe – cena

Rolety zewnętrzne natynkowe są tańsze niż podtynkowe (niewidoczne z zewnątrz). Rolety natynkowe mają jedną ważną zaletę: można je zamontować niezależnie od etapu budowy domu. Można je założyć również w trakcie ocieplania budynku.

Ile kosztują rolety zewnętrzne natynkowe? Ceny zaczynają się od 170 zł za sztukę za rolety z PCV (tworzywa sztucznego), oraz od 180 zł wzwyż za rolety aluminiowe.

Rolety zewnętrzne podtynkowe – cena

Ceny rolet podtynkowych zaczynają się od 165 zł wzwyż za sztukę. Sam montaż może być bardziej kosztowny niż w przypadku rolet natynkowych, ponieważ są to rolety do zabudowy. Skrzynkę z roletą montuje się w specjalnie przygotowanej wnęce w nadprożu. Ten rodzaj rolet wymaga decyzji o ich założeniu już na etapie projektu domu.

Rolety zewnętrzne na balkon i taras – cena

Roleta zewnętrzna na balkon lub taras będzie droższa ze względu na jej dużą powierzchnię. Podstawowe rolety tego typu kosztują od 200 zł za sztukę. Cena rolet antywłamaniowych na balkon lub taras jest już wyższa i oscyluje w granicach 700-800 zł za sztukę.

Rolety antywłamaniowe zewnętrzne – cena

Jedna z funkcji rolet zewnętrznych jest ochrona przed ryzykiem włamania i kradzieży. Ich cena zależna jest od tego, jaki poziom zabezpieczenia zapewnia dana roleta. Mamy kilka klas, z których RC1 jest najniższa i świadczy o podstawowym poziomie ochrony, a najwyższą klasę odporności na włamanie zapewnią rolety antywłamaniowe zewnętrzne RC6. Koszt rolet antywłamaniowych zaczyna się już od kilkuset złotych wzwyż przy niewielkich oknach, ale jeśli chcesz mieć wygodę stosowania rolet antywłamaniowych elektrycznych, musisz wydać od 1 000 zł wzwyż.

Rolety zewnętrzne z ruchomymi lamelami – cena

Rolety zewnętrzne z ruchomymi lamelami właściwie wyglądają podobnie do rozwiązań z funkcją żaluzji. Ile trzeba na nie wydać? To zależy od materiału, z jakiego są wykonane. Na przykład drewniane rolety zewnętrzne z ruchomymi lamelami o wymiarach 100x220 cm kosztują około 520 zł za element.

Rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne – cena

Jeśli główną funkcją rolet zewnętrznych jest ochrona przeciwsłoneczna, to ważne, by były wykonane z materiałów, które mają niski poziom przezierności. Wtedy będą idealnie zaciemniać pomieszczenia. Ile kosztują rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne? Cena przykładowe rolety zewnętrznej podtynkowej o wymiarach 60x160 cm to 660 zł za sztukę.

Rolety - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 3 586 Producentów Rolet najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Rolety zewnętrzne na wymiar – cena

Jeśli rolety muszą być wykonane na wymiar niestandardowy, na ogół trzeba przygotować się na wyższy koszt. Fachowcy zrealizują prawdopodobnie odpowiednie rozwiązanie pod każde okno, natomiast cena jest ustalana indywidualnie. Stawka może wynieść od ponad 100 do kilkuset złotych za m².

Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne? Cena – porównanie

Żaluzje fasadowe pełnią te same funkcje co rolety zewnętrzne. Są montowane na zewnątrz i zaciemniają pomieszczenia.

  1. Atutem żaluzji fasadowych jest to, że swobodnie regulujesz ilość wpadającego do wnętrza światła, ponieważ możesz dowolnie sterować kątem ustawienia lameli.
  2. W przypadku rolet zewnętrznych działają one z reguły na zasadzie częściowego lub całkowitego zasłonięcia okna, z wyjątkiem rolet z funkcją żaluzji.

Jak wyglądają koszty wykonania żaluzji fasadowych czy rolet zewnętrznych? Cena rolet fasadowych zaczyna się od 600-700 zł do nawet kilku tysięcy. Różne rodzaje rolet zewnętrznych, z zwłaszcza rolety ręczne, dostępne są w cenie już od 165-200 zł za sztukę.

Rolety czy żaluzje zewnętrzne? Cena – porównanie

Żaluzje dają duże możliwości aranżacyjne np. wtedy, gdy kupujesz żaluzje drewniane do domu. Są tylko trochę droższe niż rolety, ale wyglądają elegancko. Droższe są żaluzje zewnętrzne antywłamaniowe. Za rozwiązanie tego typu, ocieplone, o wymiarach 79x83 cm, trzeba zapłacić 150-170 zł. Natomiast żaluzje zewnętrzne elewacyjne z profili aluminiowych o wymiarach 50x100 cm kosztują średnio 230 zł za sztukę. Podobny będzie koszt nabycia żaluzji drewnianych.

Natomiast ceny rolet elektrycznych podtynkowych zaczynają się od 150 zł. Rolety PCV kupisz już za około 160 zł. Za aluminiowe trzeba zapłacić o 10 zł więcej – 170 zł za sztukę.

Ile kosztują rolety zewnętrzne? Podsumowanie

Najprostsze, ręcznie sterowane rolety zewnętrzne do domu czy mieszkania w bloku, kupisz już od 165-200 zł za sztukę. Za solidne rolety antywłamaniowe z dużym stopniem ochrony płaci się 1 000 zł i więcej za sztukę.

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco