Jakie rury do wentylacji? SuperTuboFlex?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Www.rekuperatory24.pl nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Www.rekuperatory24.pl

Jakie rury do wentylacji? SuperTuboFlex?

Autor: Www.rekuperatory24.pl, publikacja: 2012-02-05

Specjalny system rur wykonanych z najwyższej jakości biologicznie obojętnego polietylenu PE-HD to system rozdziału i dystrybucji powietrza SuperTuboFlex. Charakteryzuje się on właściwościami antybakteryjnymi i antystatycznymi. Jest on całkowicie bezzapachowy.

Tego typu system rozdziału powietrza, można ukryć w wylewkach betonowych, stropach betonowych i pływających podłogach, dzięki specyficznej budowie i właściwościach. Ewentualne zabudowy systemu wentylacji płytami K-G można ograniczyć do minimalnych wymiarów, a w przypadku budynków szkieletowych istnieje możliwość całkowitego ukrycia systemu wewnątrz ścian.

Rury SuperTuboFlex nadają się świetnie do układania w stropach betonowych monolitycznych ze względu na pozostawioną dużą swobodę wykonania późniejszych prac wykończeniowych oraz pozostałych instalacji sanitarnych, takich jak podłogówka. W przypadku układania rury w stropach monolitycznych należy zachować odstęp pomiędzy rurami min. 50mm oraz min. 50 mm grubości wylewki dolnej oraz górnej.

Decydując się na SuperTuboFlex oszczędzimy do 50% czasu montażu w porównaniu z tradycyjnym systemem typu Spiro. Dzieje się tak dzięki łatwości montażu oraz ograniczeniu akcesoriów i niezbędnych materiałów do minimum.

Zalety i właściwości systemu

SuperTuboFlex to system, który można w 100% czyścić, pozostawiając komfort i bezpieczeństwo użytkowania przez wiele lat. Warto zwrócić uwagę na:
  • krótki czas instalacji oraz minimalną ilość narzędzi,
  • krótki czas i łatwość projektowania instalacji,
  • wysoką odporność na zgniatanie,
  • mały promień skrętu, dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowych kształtek,
  • minimalne opory powietrza oraz doskonale właściwości tłumiące hałas,
  • łatwość montażu i szczelność, dzięki instalacji na wcisk,
  • niską masę własną,
  • możliwość montażu bezpośrednio na lub w betonie oraz tynkach mokrych.

Sposób montażu: Rurę SuperTuboFlex układa się bezpośrednio od skrzynki rozprężnej w danym pomieszczeniu do skrzynki zbiorczej – w trakcie montażu należy unikać ostrych łuków oraz zaleca się opisywać lub oznaczać osobno rury, którymi powietrze będzie nawiewane, oraz te którymi będzie wyciągane.

Wentylacja i rekuperacja - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 17 224 Specjalistów od Wentylacji i Rekuperacji najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o wentylacji i rekuperacji