Układanie kostki granitowej - Najlepsi w 2022

Najlepsze Oferty na Układanie Kostki Granitowej, 2023

40 799 Specjalistów

W jakim rejonie chcesz porównać oferty?

Układanie kostki granitowej krok po kroku

Same zasady układania kostki granitowej są podobne do układania kostki betonowej. Najważniejszą rolę odgrywa przygotowanie terenu pod instalację bruku. Rozpocznij od sporządzenia projektu zagospodarowania terenu (najlepiej, aby dokumenty przygotował fachowiec, oceniając stan gruntu).

Następnie:

 1. Wyznacz miejsce prac i wybierz ziemię rodzimą (tzw. humus) za pomocą narzędzi brukarskich.
 2. Wylej warstwę betonu, jeśli chcesz położyć kostkę na ziemi gliniastej lub na zapadającym się terenie (ok. 20 cm w przypadku powierzchni narażonej na duży nacisk).
 3. Wyściel teren geowłókniną (opcjonalnie, jeśli teren jest podmokły, ale nie wylewasz na niego betonu).
 4. Zamontuj krawężniki, obrzeża do kostki lub palisady (ich zadaniem jest trzymanie kostki brukowej w miejscu instalacji).
 5. Wyłóż warstwę podbudowy (np. ze żwiru). Grubość warstwy podbudowy pod kostkę granitową zależy od przeznaczenia terenu. Zwykle wynosi ona 15-20 cm. Następnie utwardź ją za pomocą ubijarki brukarskiej.
 6. Wysyp podsypkę pod kostkę. Pod kostkę granitową to warstwa piasku kwarcowego ok. 5 cm.
 7. Ułóż kostkę, wbijając ją specjalnym młotkiem brukarskim z gumową końcówką (nie uszkadza ona bruku w porównaniu do tradycyjnego młotka budowlanego).
 8. Zafuguj kostkę, uzupełniając piaskiem powstałe między nią szczeliny.

Zaleca się również impregnację kostki, która gwarantuje trwałość bruku na lata. Specjalne preparaty chronią również przed trudnymi zabrudzeniami, np. przed smarem.

Będziesz miał pewność, że nawierzchnia z kostki granitowej będzie służyć przez lata, zlecając usługę profesjonalnej firmie brukarskiej.

Układanie kostki granitowej w łuki

Kostka granitowa daje wiele możliwości pod względem zagospodarowania nawierzchni. Naturalny wygląd i nieregularna forma kostki pozwalają ułożyć z niej dowolne wzory - również łuki. Co więcej, tzw. łuki rzymskie są bardzo popularnym wzorem brukarskim.

Układanie kostki granitowej w łuku wymaga przycięcia kostki do pożądanego rozmiaru oraz kształtu. Całość można wykończyć obrzeżami w kształcie łuku, które producenci kostki brukowej również mają w swojej ofercie.

Pamiętaj
Bez względu na to, czy układasz kostkę w linii prostej, czy po łuku, pamiętaj o zachowaniu spadku terenu. Jest on konieczny do utrzymania dobrego stanu nawierzchni. Dzięki spadkowi woda opadowa będzie spływała do gruntu. Brak spadku spowoduje, że woda będzie zalegała na kostce lub w jej szczelinach (zamarznięta woda może rozsadzić bruk).
Przydatny poradnik: Jak ułożyć kostkę brukową?

Ranking Specjalistów od układania kostki granitowej

W Oferteo od 2008 roku łączymy osoby zainteresowane zleceniem układania kostki granitowej z wykonawcami tej usługi. Już 40 802 specjalistów od układania kostki granitowej ze wszystkich 380 powiatów w Polsce podjęło z nami współpracę. Wykonawcy zarejestrowani w naszej bazie do tej pory złożyli 17 607 ofert i otrzymali 13 662 opinii od klientów. Chcąc ułatwić Ci wybór firmy, stworzyliśmy ranking Najlepsi w 2023.

Na podstawie kryteriów opisanych poniżej co roku wskazujemy 10 najlepszych specjalistów od układania kostki granitowej w każdym powiecie. Wybierz miasto, które Cię interesuje lub wpisz nazwę miejscowości poniżej i skontaktuj się z firmami, które uzyskały najlepsze opinie w Twojej okolicy:

Kryteria oceny Specjalistów od układania kostki granitowej

W rankingu Najlepsi w 2023 premiujemy firmy układające kostkę granitową za pozytywne opinie oraz rzetelność, z jaką przedstawiają swoje działalności. Najważniejsze kryteria oceny:

 • liczba złożonych ofert i aktywność w Oferteo,
 • liczba opinii wystawionych przez klientów i średnia ocena wykonawcy nawierzchni z kostki granitowej,
 • wypełniony opis działalności firmy wraz z danymi rejestrowymi,
 • uzupełniona galeria zdjęć,
 • przyznane tytuły (Polecają Nas, Ekspert Oferteo, Profesjonalny Sprzedawca).

40 802 Specjalistów od układania kostki granitowej w Oferteo

Szukaj Specjalistów od Układania Kostki Granitowej blisko Ciebie

 • {{item.city}}
specjalista dobija młotkiem gumowym kostkę granitową

Mariusz Pogodzik

Leśnica

Dzień dobry, oferuję profesjonalne usługi z zakresu remontowo-wykończeniowych, a także budowlanych, jak układanie kostki brukowej i granitowej.

FHU "Twój Kamień" Janusz Świerczek

Męcina
Gwiazdki opinii 5.0 z 2 opinie
company badge
Jan A.

Bardzo solidna firma, właściciel znakomity fachowiec. Sajgon jaki miałem na moim małym podwórku nad jeziorem zamienił w sensowną, przemyślaną kamienną kombinację. Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym - Jan Antoniak.

Granit Dariusz Pylak Sp. z o.o.

Strzegom
Gwiazdki opinii 5.0 z 14 opinii
company badge
Zofia J.

Rozmowy przebiegły rzeczowo. Pan wstawił się na umówiony dzień, przedstawił ofertę. Oferta nam odpowiadała i zleciliśmy wykonanie prac tejże firmie.

BRUKMASTERS

Strzegom
Gwiazdki opinii 5.0 z 1 opinia
company badge
Gosia g.

Bardzo dobra firma - wykonali dla nas wspaniały podjazd z granitu. Szef jak i pracownicy bardzo mili i posiadający dużą wiedzę o kamieniu. Atmosfera na budowie bardzo dobra a wykonana praca... Rewelacja. Polecam w 100%.

ANDBRUK

Bolków
Gwiazdki opinii 5.0 z 3 opinie
company badge
Michał W.

Pan Andrzej i jego pracownicy punktualni i profesjonalni a przy tym bardzo sympatyczni. Szybko i sprawnie ułożona kostka na podjeździe. Polecam wszystkim takich fachowców.

Bruk Brothers

Bełchatów
Gwiazdki opinii 5.0 z 8 opinii
company badge
Aleksander N.

Usługa wykonana solidnie, profesjonalnie zgodnie z planem i przedstawioną kalkulacją. Gorąco polecam.

KKGranit

Iłża
Gwiazdki opinii 5.0 z 2 opinie
company badge
Andrzej K.

Firma bardzo przyjazna, a termin i szybkość wykonania robią wrażenie. Łącznie zrobione 300m kostki w tydzień! Polecam.

F.h.u komplex bruk

Ligota
Gwiazdki opinii 5.0 z 2 opinie
company badge
Samdra J.

Firma profesjonalna, solidna, rzetelna, bardzo polecam. Profesjonalizm w 100%.

BorMik Expo Arkadiusz Jóźwiak

Brodnica
Gwiazdki opinii 5.0 z 1 opinia
company badge
Rafał K.

Solidna firma zlecenie wykonane w 100% dobrze. Polecam.

Abra

Mosina
Gwiazdki opinii 5.0 z 3 opinie
company badge
Michał W.

Bardzo solidna firma, przede wszystkim terminowa oraz dobry kontakt z zarządzającymi. Cenowo również wypada OK. Co mi się podobało we współpracy to, to że nie było dla nich rzeczy nie do przeskoczenia.

join us image
Dołącz do naszych Specjalistów od Układania Kostki Granitowej

Działasz na rynku jako Specjalista od Układania Kostki Granitowej i szukasz nowych Klientów? Załóż konto i zdobywaj nowe zlecenia z Oferteo!

Załóż bezpłatne konto

Aktualne Zlecenia na Układanie Kostki Granitowej

icon Dodano 3 godziny temu

Zapotrzebowanie na wykonanie parkingu, placu, około 200m²

Długopole-Zdrój, Dolnośląskie

Praca do wykonania: wykonanie parkingu, placu Powierzchnia prac: około 200m² Rodzaj materiału: płyty granitowe Dodatkowe informacje: Wykonanie robót brukarskich w miejscowości Długopole, gm. Bystrzyca: Rodzaj prac 1. kostka ka......Pokaż więcej

icon Dodano 5 godzin temu

Zapotrzebowanie na tylko ułożenie kostki, około 20m²

Szczecin, Zachodniopomorskie

Praca do wykonania: tylko ułożenie kostki Powierzchnia prac: około 20m² Rodzaj materiału: kostka granitowa Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...Pokaż więcej

icon Dodano  wczoraj o 13:50

Zapotrzebowanie na kompleksowe ułożenie kostki, do 50m²

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Praca do wykonania: kompleksowe ułożenie kostki przy budynku Powierzchnia prac: do 50m² Rodzaj materiału: kostka granitowa Dodatkowe informacje: w olsztynie, kostka granitowa 7/9 koło domu pod grilka Termin rozpoczęcia prac: n......Pokaż więcej

Zobacz więcej zleceń dla Specjalistów od Układania Kostki Granitowej
Zobacz zlecenia

Układanie kostki granitowej – cena za m2

Koszt ułożenia kostki granitowej różni się w zależności od lokalizacji. Abyś miał porównanie, poniżej przedstawiliśmy ceny montażu kostki brukowej granitowej w poszczególnych miastach (średnia cena za m2). Pamiętaj, że zestawienie cen ma sens wyłącznie wtedy, gdy porównujesz usługę dotyczącą ułożenia tego samego rodzaju kostki.

Wrocław Warszawa Kraków Łódź Rzeszów Trójmiasto
Średni koszt (netto) od 80 do 200 zł za m2 od 80 do 280 zł za m2 od 150 do 300 zł za m2 od 80 do 150 zł za m2 od 150 do 300 zł za m2 od 230 do 400 zł za m2

Kompleksowa usługa ułożenia granitu wraz z zakupem materiałów jest najtańsza we Wrocławiu, Warszawie i Łodzi. Cena za m2 ułożenia kostki granitowej startuje z pułapu 80 zł. To około 50 proc. taniej niż w Krakowie. Tam usługa ułożenia bruku granitowego kosztuje od 150 do 300 zł netto za m2.

Ułożenie kostki granitowej najdroższe jest w Trójmieście. Cena instalacji bruku wraz z jego zakupem zaczyna się od ponad 200 zł i może sięgnąć nawet 400 zł netto.

Od czego zależy cena ułożenia kostki granitowej?

Zapytaliśmy naszych specjalistów, co ma wpływ na koszt ułożenia kostki granitowej. Jednym z kluczowych czynników jest rozmiar kostki. Duże elementy układa się szybciej i przyjemniej. Instalując małą kostkę granitową, trzeba liczyć się z mozolną pracą.

Co jeszcze decyduje o ostatecznym koszcie układania kostki z granitu?

 • klasa kostki (układanie kostki drugiego gatunku jest droższe, ponieważ kostka jest nierówna),
 • kształt kostki (bruk o niecodziennym kształcie układa się trudniej i dłużej),
 • cena samej kostki (jeśli klient wybrał kompleksową usługę: zakupu kostki wraz z jej ułożeniem),
 • rodzaj gruntu (niepodatna ziemia wiąże się z przygotowaniem dodatkowej warstwy materiału pod kostkę brukową, tym samym zwiększają się koszty pracy brukarza),
 • poziom skomplikowania prac, np. konieczność niwelacji terenu (jeśli zachodzi potrzeba, brukarze wyrównują teren, skuwają stary beton, likwidują studzienki lub robią odwodnienie),
 • podbudowa (jeśli kostka będzie narażona na duży nacisk, należy zrobić grubą podbudowę składającą się z kilku warstw kruszywa wraz z podsypką pod kostkę),
 • głębokość koryta pod kostkę (im więcej ziemi należy wybrać pod kostkę, tym dłużej pracuje sprzęt brukarski),
 • stopień skomplikowania aranżacji (im trudniejszy wzór, tym więcej czasu trzeba poświęcić na pracę),
 • wielkość powierzchni do zagospodarowania (przy większych powierzchniach cennik układania kostki granitowej jest bardziej atrakcyjny),
 • region, w którym planujesz inwestycję.

Układanie kostki granitowej na betonie

Cena ułożenia kostki brukowej zależy m.in. od gruntu, na którym będzie montowana. Jeśli ziemia jest gliniasta lub podmokła, należy zrobić dodatkową warstwę wzmacniającą z betonu. Warstwa betonu, która będzie narażona na duży nacisk (np. samochodów ciężarowych), musi mieć grubość ok. 20 cm. W pozostałych przypadkach wystarczy 10 cm.

Jak przebiega układanie kostki na betonie?

 1. Sprawdź, czy przy wylewaniu betony został zachowany odpowiedni spadek (1-3 cm).
 2. Wyłóż podsypkę pod kostkę (warstwa ok. 5 cm).
 3. Ponownie zweryfikuj spadek terenu.
 4. Ułóż kostkę, wbijając ją młotkiem brukarskim.
 5. Przeprowadź fugowanie kostki.
 6. Zaimpregnuj bruk.
Pamiętaj
Układanie kostki granitowej na betonie możliwe jest również w przypadku starej wylewki. Sprawdź jednak, czy nie jest popękana. Jeśli się kruszy, będziesz musiał ją skuć i wylać świeży beton. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że kostka się nie zapadnie.

Układanie obrzeża z kostki granitowej

Układanie obrzeży wokół kostki granitowej jest bardzo istotne, ponieważ zapobiega rozsuwaniu się bruku podczas jego użytkowania. Dodatkowo obrzeże podnosi estetykę zagospodarowanego terenu. Istnieje kilka sposobów układania obrzeży z kostki granitowej. Możesz to zrobić:

 • jednorzędowo,
 • dwurzędowo,
 • na zaprawie murarskiej,
 • bez zaprawy (układając obrzeża z kostki brukowej jedynie za warstwie podsypki piaskowo-cementowej).

Podczas układania obrzeży z kostki granitowej musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach:

 1. Przede wszystkim należy wyznaczyć linię, wzdłuż której kostka będzie ułożona. Bruk granitowy jest nierówny, sznurek pozwoli zachować linię w pionie i poziomie układania kostki.
 2. Kluczowe jest również przygotowanie koryta pod kostkę. Ziemię należy wybrać na głębokość uwzględniającą nie tylko wysokość kostki brukowej, ale również jej podbudowę ze żwiru oraz warstwę podsypki pod kostkę (ok. 5 cm). Sznurek, który wyznacza linię prac, powinien również określać wysokość ułożenia obrzeża z kostki granitowej.
 3. Na koniec gotowe obrzeża z kostki granitowej trzeba opłukać wodą. W ten sposób można pozbyć się zanieczyszczeń, a dodatkowo wzmocnić konstrukcję (podsypka pod kostką ubije się).

Można też układać kostkę granitową bez obrzeży. Aby nie zmieniła ona swojej pozycji, wystarczy ją zabetonować po zewnętrznej stronie.

Warto wiedzieć: Obrzeża do kostki brukowej

Układanie Kostki Granitowej w Twoim mieście

Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco