Ranking Tynkarzy 2023 w Twoim mieście
W Oferteo od 2018 roku łączymy osoby zainteresowane zleceniem tynkowania elewacji z wykonawcami tej usługi. Już 54 446 tynkarzy ze wszystkich 380 powiatów w Polsce podjęło z nami współpracę. Specjaliści od tynkowania elewacji zarejestrowani w naszej bazie do tej pory złożyli 29 999 ofert i otrzymali 20 615 opinii od klientów. Chcąc ułatwić Ci wybór firmy do tynkowania elewacji, stworzyliśmy ranking Najlepsi w 2023.
Na podstawie kryteriów opisanych poniżej co roku wskazujemy 10 najlepszych tynkarzy w każdym powiecie. Wybierz miasto, które Cię interesuje lub wpisz nazwę miejscowości poniżej i skontaktuj się z firmami, które uzyskały najlepsze opinie w Twojej okolicy:
Kryteria oceny Specjalistów od tynkowania elewacji
W rankingu Najlepsi w 2023 premiujemy tynkarzy za pozytywne opinie oraz rzetelność, z jaką przedstawiają swoje działalności. Najważniejsze kryteria oceny:
- liczba złożonych ofert i aktywność w Oferteo,
- liczba opinii wystawionych przez klientów i średnia ocena tynkarza,
- wypełniony opis działalności firmy wraz z danymi rejestrowymi,
- uzupełniona galeria zdjęć,
- przyznane tytuły (Polecają Nas, Ekspert Oferteo, Profesjonalny Sprzedawca).
54 446 Tynkarzy w Oferteo
Szukaj Specjalistów od Tynkowania Elewacji blisko Ciebie

2M Marcin Moskwik

AJ-BUD Adam Janiszewski

CHUDEX sp. z o.o.

ARBUD Arkadiusz Moskal

AREMO

Usługi remontowo budowlane SławekLinnik

Budus

Jarosław Zych

Remonty, Budownictwo Mateusz Wandzel

Usługi ogólnobudowlane Winbud Wincenty Wiercigroch

Działasz na rynku jako Specjalista od Tynkowania Elewacji i szukasz nowych Klientów? Załóż konto i zdobywaj nowe zlecenia z Oferteo!
Aktualne Zlecenia na Tynkowanie Elewacji
Szukam firmy do tynkowania elewacji tynkiem silikonowym, 401-500m²
Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek do 2 lat Powierzchnia prac: 401-500m² Liczba kondygnacji: 1 Rodzaj materiału: tynk silikonowy Dostawca materiałów: do uzgodnienia w rozmowie Klient składa zapytanie ofe......Pokaż więcej
Szukam firmy do tynkowania elewacji tynkiem mineralnym, 1000m²
Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 1000m² Liczba kondygnacji: 3 Rodzaj materiału: tynk mineralny Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe......Pokaż więcej
Szukam firmy do tynkowania elewacji tynkiem silikonowym, 101-150m²
Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Powierzchnia prac: 101-150m² Liczba kondygnacji: 2 Rodzaj materiału: tynk silikonowy Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofer......Pokaż więcej
Tynkowanie elewacji – po czym rozpoznać fachowca?
Szukasz sprawdzonego tynkarza, ale masz obawy, że wybierzesz kiepskiego fachowca? Dobrego specjalistę od tynkowania łatwo rozpoznać:
- doświadczony tynkarz nie zaczyna pracy bez oględzin i planu wykończenia ściany,
- już na etapie wyceny dobry tynkarz zapyta o wszelkie szczegóły (rodzaj tynku, zakres prac),
- tynkarz pracujący w branży od lat zawsze sprawdza pogodę przed rozpoczęciem pracy (deszcz, zbyt wysoka lub niska temperatura mogą zniszczyć cały efekt),
- prawdziwy fachowiec ma profesjonalne narzędzia,
- solidny specjalista przygotowuje miejsce pracy – zabezpieczając przed uszkodzeniem m.in. parapety i okna.
Dobry specjalista od tynkowania elewacji jest też: terminowy, potrafi doradzić, starannie wykonuje ocieplenie, jest kontaktowy (odpowiada na wszelkie pytania) oraz przyjmuje reklamacje, jeśli jest taka potrzeba.
W poszukiwaniu dobrego tynkarza pomoże ci ranking specjalistów z twojej okolicy, np. ekip od tynkowania elewacji z Legionowa, specjalistów od tynkowania elewacji z Torunia. Warto też polegać na opiniach innych – może ktoś z twoich znajomych korzystał z usług tynkarza i jest w stanie go polecić.
Wypełnij formularz i porównaj oferty firm
5 wskazówek, jak wybrać najlepszego tynkarza
Przy wyborze wykonawcy od tynkowania elewacji kieruj się poniższymi wskazówkami:
- Postaw na doświadczoną firmę. Przejrzyj zdjęcia realizacji zleconych firmie, a jeśli masz taką możliwość – sprawdź, czy jakość wykonania tynku jest dla ciebie satysfakcjonujący. Jeżeli masz możliwość kontaktu z wcześniejszymi klientami, zapytaj o doświadczenia z firmą, terminowość, sposób i rzetelność rozliczeń itp. Im więcej wiesz, tym masz lepszy ogląd sytuacji.
- Porównaj oferty tynkarzy z twojej okolicy. Dzięki temu będziesz miał pogląd na to, jak kształtują się ceny tynkowania w twoim regionie, a jednocześnie – pole do negocjacji ceny. Pamiętaj jednak, aby przy wyborze wykonawcy nie kierować się wyłącznie ceną. Zwróć też uwagę na inne czynniki.
- Dowiedz się, czy ekipa od tynkowania elewacji dysponuje wszystkimi niezbędnymi narzędziami. Profesjonaliści nie wymagają od klienta udostępnienia drabiny czy rusztowania.
- Miej na uwadze, że dobrzy specjaliści często posiadają zajęte terminy. Dlatego pamiętaj, aby wynająć specjalistę z wyprzedzeniem.
- Pamiętaj o spisaniu umowy! Będzie ona niezwykle pomocna w egzekwowaniu naprawy ewentualnych usterek. Profesjonalista sam zaproponuje spisanie umowy i nie będzie stronić od jej zawarcia.
Tynkowanie elewacji – dlaczego warto postawić na doświadczonych wykonawców?

Dobrze wykonany tynk to podstawa estetycznej i trwałej elewacji. Wiedza i doświadczenie specjalisty pozwoli ci uniknąć błędów i ryzyka, jakie niesie ze sobą samodzielne wykonywanie prac.
Dlaczego warto wynająć fachowca od tynkowania elewacji?
- Skorzystanie z usług specjalisty to oszczędność czasu, pieniędzy i przede wszystkim nerwów.
- Najlepsi specjaliści posiadają profesjonalne narzędzia i materiały, które mają wpływ na jakość i trwałość tynku.
- Doświadczeni fachowcy są w stanie uniknąć pęknięć i odpadania tynku na elewacji.
- Specjaliści od tynkowania elewacji wykonają usługę zgodnie z projektem elewacji i zaproponują praktyczne rozwiązania.
- Fachowcy służą fachową poradą w kwestii wyboru koloru i rodzaju tynku.
Tynkowanie elewacji – najważniejsze zasady
Jakich błędów uniknąć przy tynkowaniu elewacji? Oto najważniejsze zasady tynkowania elewacji, których dopilnuje każdy profesjonalny wykonawca tynków na elewacji:
- Warto zwrócić uwagę, czy są stosowane listwy przyokienne i przydrzwiowe zapobiegające pękaniu tynku przy łączeniach z ramą okna i drzwi.
- W samej technice tynkowania elewacji często popełniane błędy to przede wszystkim: przetarcie, niedotarcie tynku, niewygładzanie, niedociągnięcia przy oknach, szpary pod parapetami, szpary pod obróbką dachową. Należy dokładnie wykonać wszystkie prace, nie tylko dla dobrego efektu, ale przede wszystkim w celu zapewnienia ścianom zewnętrznym ochrony przed czynnikami zewnętrznymi na lata.
- Tynki nie powinny być kładzione przy zbyt wysokich temperaturach – istnieje wówczas ryzyko, że będą się odparzać.
- Tynk musi być nakładany na każdej ścianie w ciągłości, tynkowanie elewacji nigdy nie może być przerwane w trakcie prac, a później wykonywane ponownie (miejsce, w którym praca została przerwana, a następnie wznowiona, będzie widoczne).
- Przed tynkowaniem elewacji należy też sprawdzić, czy są wieczkowane kołki (łącznik styropianu ze ścianą), czyli: czy są stosowane tzw. zaślepki zakrywające ten łącznik (potocznie: aby uniknąć „efektu biedronki”, czyli kropek).
- Dużym błędem jest używanie materiałów niskiej jakości, czyli niedostatecznie odpornych na warunki atmosferyczne – zbijanie ceny tynkowania elewacji na materiałach kończy się tym, że tynk szybko traci parametry, pojawiają się odbarwienia kolorów (ściana nasłoneczniona ma np. inną barwę niż ściana bardziej zacieniona), pęknięcia oraz zawilgocenia ściany.
- Często spotykanym błędem jest również brak zastosowania listwy startowej aluminiowej – im lepsze materiały i dokładniejsze wykonanie tynkowania, tym większa żywotność i odporność elewacji.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące tynkowania elewacji
Więcej poradników o tynkowaniu elewacji
Tynki silikonowe są bardzo elastyczne (w składzie m.in. żywica silikonowa), odporne na zabrudzenia i paroprzepuszczalne. Zaliczane są do najnowszej generacji wypraw tynkarskich. Warto jednak pamiętać, że tynk cienkowarstwowy silikonowy jest nieco droższy w porównaniu do pozostałych tynków zewnętrznych. Ile kosztuje tynk silikonowy? Gdzie się sprawdzi? Ile wiader tynku silikonowego potrzeba na 10 m kw.?
12.03.2021Tynki żywiczne (inaczej: tynki marmolit, mozaikowe) to uniwersalny materiał stosowany zarówno do wykończenia elewacji (np. na gzymsach, ozdobnych fragmentach ścian czy podmurówkach), jak i wewnątrz budynków. Tynk żywiczny mozaikowy dostępny jest w wielu kolorach do wyboru – stosowany jest jako alternatywa dla znacznie droższych kamieni dekoracyjnych. Jakie rodzaje i kolory tynków żywicznych dostępne są na rynku? Komu zlecić kładzenie tynku żywicznego?
12.03.2021Tynkowanie barankiem daje na ścianie zewnętrznej efekt większego lub mniejszego efektu uziarnienia – rozprowadzonego równomiernie na całej elewacji. Co prawda tynki ze strukturą baranka najczęściej są wybierane do wykańczania elewacji domów, ale równie dobrze można nakładać tzw. baranek na ścianie wewnętrznej. Jakie są wady i zalety tynków tego typu? Jak nakładać tynk baranek?
12.03.2021Tynkowanie zewnętrzne można wykonać za pomocą tynków tradycyjnych (m.in. są to tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne, podkładowe, wygładzające) lub tynków cienkowarstwowych, do których zaliczane są: tynki mineralne, akrylowe oraz nowoczesne tynki: silikatowe i silikonowe. Dodatkowo na rynku dostępne są hybrydy (np. tynki silikonowo-silikatowe i silikonowo-akrylowe). Czym różnią się najtańsze tynki zewnętrzne od tych najdroższych? Jaki tynk elewacyjny wybrać?
12.03.2021Tynki silikatowe (inaczej: krzemianowe) – zaliczane do grupy tynków cienkowarstwowych – to nowoczesny rodzaj tynków o podwyższonych właściwościach. W składzie silikatów znajdują się zazwyczaj: potasowe szkło wodne (z węglanem potasu), kruszywo fakturujące, piasek kwarcowy. Taka mieszanka sprawia, że tynk silikatowy jest odporny nie tylko na zabrudzenia, ale też na korozję mikrobiologiczną (działanie grzybów i glonów). Jaka jest wydajność silikatów? Co wybrać: tynk silikatowy czy tynk silikonowy?
12.03.2021Stosowane do wykańczania elewacji tynki silikatowe i silikonowe zaliczane są do tynków cienkowarstwowych o podwyższonych parametrach. Oba te rozwiązania różnią się w kilku aspektach, dzięki czemu sprawdzają się lepiej w określonych warunkach. Dodatkowo na rynku dostępna jest hybryda – tynk silikatowo-silikonowy łączy zalety dwóch rozwiązań, ale też nie jest pozbawiony wad. Co wybrać?
12.03.2021