Finansowanie wymiany oświetlenia w gminie lub firmie (system ESCO)


Cena do uzgodnienia

Masz firmę, a może reprezentujesz jednostkę samorządową? Wymień za DARMO oświetlenie i osiągnij do 80% oszczędności energii.
Skontaktuj się z nami – wspólnie z funduszem inwestycyjnym uruchomiliśmy program umożliwiający wymianę obecnego oświetlenia na LED bez żadnych kosztów - tzw. finansowanie ESCO. Zakup oświetlenia pokrywa fundusz, natomiast inwestor (gmina, duża firma) spłaca go z oszczędności uzyskanych dzięki nawet o 80% mniejszym zużyciu energii elektrycznej. Program opracowany jest tak, aby inwestor nie ponosił ŻADNEGO ryzyka oraz ŻADNEGO kosztu, a już od pierwszego dnia generował oszczędności. Z założenia, gwarancja na oświetlenie jest każdorazowo dłuższa, niż okres kiedy inwestor większość oszczędności przekazuje funduszowi na spłatę zakupu oświetlenia. Okres spłaty trwa zazwyczaj 2 lata, natomiast gwarancja od 3 do 5 lat.
Przed realizacją każdego z projektów, nasza firma dokonuje pomiarów i dobiera zamienniki LED, tak aby zapewniały większą jasność oraz spełniały normy danej kategorii drogi czy też budynku.
Efekt wizualny jest natychmiastowy - większa jasność poprawia bezpieczeństwo na drogach oraz wygląd miast i wsi. W zakładach pracy poprawia samopoczucie personelu. Wymiana oświetlenia na takich warunkach rzuca także jasny blask na włodarzy gmin oraz zarządców oświetlenia w dużych firmach.

Korzyści dla inwestora - gminy lub firmy:
✓ korzyści finansowe - 70-80% niższe opłaty za energię elektryczną
✓ poprawa bezpieczeństwa na drogach lub poprawa warunków pracy w halach i magazynach
✓ darmowa wymiana oświetlenia na najnowsze lampy LED o żywotności szacowanej na 10-15lat
✓ zminimalizowanie kosztu utrzymania oświetlenia, praktycznie brak wymian i napraw.

Jak to działa?
1. Inwestor zgłasza chęć udziału w programie mailowo: .
tech.energii.odnawialnej@gmail.com , telefonicznie: 793 064 267 .
2. Inwestor przedstawia spis obecnego oświetlenia (typ, ilość, moc) i przekazuje do TEO Technologie Energii Odnawialnej.
3. TEO Technologie Energii Odnawialnej na podstawie spisu oświetlenia, wizji lokalnych oraz pomiarów wybiera najodpowiedniejsze zamienniki LED. Następnie wykonuje projekty fotometryczne oraz dokonuje projekcji kosztu wymiany oraz uzyskanych oszczędności.
4. TEO Technologie Energii Odnawialnej przedstawia wyniki Funduszowi oraz Inwestorowi.
5. Inwestor, Fundusz oraz TEO Technologie Energii Odnawialnej podpisują trójstronną umowę. Fundusz zobowiązuje się sfinansować projekt, TEO Technologie Energii Odnawialnej dostarczyć i spełniać gwarancję dla lamp LED, Inwestor do spłaty zadłużenia wobec Funduszu z części oszczędności uzyskanych na wymianie oświetlenia. Umowa określa terminy wymian, oszczędności oraz okres spłaty Funduszu.
6. TEO Technologie Energii Odnawialnej dostarcza i wymienia oświetlenie LED. Fundusz finansuje dostawy oraz wymiany.
7. Przez pierwsze dwa lub trzy lata większość z uzyskanych oszczędności Inwestor przekazuje na spłaty kosztów poniesionych przez Fundusz.
8. Po okresie spłaty Inwestor korzysta z pełni oszczędności płynących z wymiany oświetlenia na LED. Inwestor jest wyłącznym właścicielem oświetlenia.

Polska
 
 


Liczba wyświetleń strony: 515