Studnie głębinowe, Zawonia


Studnia wiercona - Twoja woda na lata!
Studnie wiercone, nazywane także studniami głębinowymi lub studniami rurowymi.Głębokość studni głębinowych często przekracza 10 m, a wykonuje się je przy pomocy specjalnej wiertnicy.Studnia głębinowa działa dzięki zastosowaniu dwóch rur: rury osłonowej oraz rury filtracyjnej.Pierwsza dociera w pobliże warstwy wodonośnej, a druga wnika w tę warstwę.Dookoła rury wykonuje się obsypkę ze żwiru, który usprawnia dopływanie wody.Na górze rura osłonowa zakończona jest głowica studzienna na ktorej zawieszamy pompe glebinowa i wprowadzany tzw. przewod tloczacy wode.

Zalety posiadania wlasnej studni:

-uniezależnienie od dostaw wody – dla większości posiadaczy studni najważniejsza zaleta, bo gwarantująca poczucie autonomii, pozwalającej nie przejmować się przerwami w dostawie wody na skutek awarii czy z innych przyczyn

-uzyskujesz nieograniczony dostęp do darmowej wody niechlorowanej (zdrowszej i lepszej do uprawy roślin, warzyw, owoców, trawnikow)

-woda ze studni jest pobierana tak samo intensywnie, podczas gdy ciśnienie wody z sieci może spadać w czasie zwiększonego zapotrzebowania (np. po południu lub wieczorem)

-Na własną studnię warto się zdecydować nie tylko wówczas, gdy w pobliżu nie ma sieci wodociągowej. Studnia może zasilić cały dom w tanią wodę i znacznie obniżyć koszty eksploatacji budynku. Do podlewania rozległej działki możesz użyć wód gruntowych, dzięki czemu nie poświęcisz na to dużych ilości wysokiej jakości wody płynącej w kranach. Ponadto wykopanie studni to jednorazowa inwestycja, z której możesz korzystać przez długie lata.

Jako jedni z nielicznych posiadamy nowoczesny, profesjonalny sprzęt wiertniczy, który dzięki wyjątkowo niewielkim gabarytom pozwala wykonywać pracę w trudno dostępnych miejscach, nie niszczac zagospodarowanego ogrodu lub trawnika.

Oferujemy:

- oględziny terenu przed wykonaniem odwiertu

-odwiert probny (sprawdzenie na jakiej glebosci znajduje sie woda)

- odwiert wykonuje osoba odpowiednio przeszkolona i posiadajaca odpowiednie uprawnienia

- instalację wyłącznie atestowanych rur studziennych

- pompowanie oczyszczające i pomiarowe określające wydajność ujęcia

- doradztwo w zakresie doboru odpowiedniej pompy lub usługę jej montażu wraz z przyłączem wodociągowym do budynku

kontakt:


Pracujemy caly rok na terenie wojewodztwa Dolnoslaskiego, wielkopolskiego,opolskiego slaskiego

Polska, Zawonia
 
 


Liczba wyświetleń strony: 401