Dlaczego warto wybrać kuchnię na wymiar?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Stolarnia Meble I Wnętrza Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Stolarnia Meble I Wnętrza Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością

1

Dlaczego warto wybrać kuchnię na wymiar?

Autor: Stolarnia Meble i Wnętrza Sp. z o.o., publikacja: 2021-03-08

Kuchnia na wymiar to rozwiązanie, dzięki któremu dopasujemy wszystkie nasze meble do pomieszczenia. Jest to opcja skierowana zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń kuchennych, które chcemy rozmieścić w jak najbardziej przemyślany sposób. Postawmy na doświadczenie i jakość specjalistów, którzy dostosują kuchnię do naszych codziennych potrzeb. Decydując się na kuchnię pod wymiar, dajemy sobie możliwość odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni. Często nie jesteśmy w stanie samodzielnie wykreować własnej, idealnej kuchni. Na szczęście fachowcy wybadają grunt i dowiedzą się od nas, jak chcielibyśmy, aby wyglądała nasza kuchnia. Po wywiadzie z nami będą mogli wziąć się do pracy i rozplanować naszą powierzchnię kuchenną.

Kuchnia z blatem kamiennym

Kuchnia pod wymiar – o czym należy pamiętać?

  1. Pierwszą i podstawową rzeczą jest określenie własnych potrzeb. Jak wiadomo, są one zawsze nieco inne, dlatego warto wcześniej wspólnie ustalić, jakie sprzęty kuchenne bądź meble kuchenne są dla nas priorytetowe. Prostym przykładem może okazać się zlew, który w zależności od kuchni, dobierany jest według wymiarów. Ustalmy, czy możemy pozwolić sobie na jednokomorowy bądź dwukomorowy zlew.
  2. Liczba i rozkład szafek kuchennych
  3. Liczba i rozkład szafek kuchennych ma także istotne znaczenie. O ile dziś jesteśmy przekonani, że dana liczba szafek wystarczy nam, o tyle rzeczywistość może okazać się bardziej skomplikowana. Warto wcześniej przeanalizować temat i wyobrazić sobie, co będziemy trzymać w danych szafkach. Dzięki temu będziemy mogli mniej więcej określić nasze potrzeby związane z szafkami. Pamiętajmy jednak, aby przy wyborze liczby szafek zadbać o ich odpowiednią różnorodność, a także zwiększyć nasze potrzeby w ten sposób, aby trochę miejsca zostało nam na zaś.
  4. Kuchnia na wymiar to spore wyzwanie, dlatego zawsze powinno ono być konsultowane ze specjalistami, którzy odmierzą pierw naszą przestrzeń, następnie przejdą do projektu modelowania naszej wymarzonej kuchni. Pamiętajmy, że bez pomiarów nie otrzymamy dobrej oferty, tak więc ekipa robiąca dla nas model kuchni musi pojawić się na miejscu, aby zrobić dokładne pomiary kuchni.

Kuchnia na wymiar – gwarancja pełnego zadowolenia

Gdy nasza kuchnia na wymiar zostanie zainstalowana przez fachowców, bardzo szybko zauważymy, że tyle przestrzeni, ile było do zagospodarowania, zostało wykorzystane. W wypadku dobieranych przez klientów gotowych kuchni często okazuje się, że nie przemyślało się dokładnie metrażu, w którym meble kuchenne stoją.

W jednym wypadku meble kuchenne pochłaniają zbyt dużą ilość przestrzeni, natomiast w innych przypadkach dana powierzchnia nie jest w pełni zagospodarowana. Jeśli zaś chodzi o sytuację, w której nasza kuchnia została wykonana na wymiar, mamy pewność w 100% dobrze zagospodarowanej przestrzeni przez specjalistów.

Meble na wymiar – jakie jeszcze propozycje możemy przygotować pod wymiar?

Jest to bardzo dobre pytanie, ponieważ meble na wymiar możemy dziś wykorzystać właściwie w każdym pomieszczeniu. Oczywiście najpopularniejszymi meblami pod wymiar są wszelkiego rodzaju szafy, które możemy dowolnie personalizować.

Dzięki temu do naszej sypialni lub przedpokoju trafia szafa, która nie dość, że jest dopasowana na wymiar, dodatkowo ma wszystkie potrzebne nam elementy wyposażenia w środku.

Szafy na wymiar są szczególnie ciekawym rozwiązaniem, kiedy mamy małą wnękę w sypialni lub w naszym przedpokoju. Wtedy też potrzebujemy małej, aczkolwiek bardzo dobrze zoptymalizowanej pod względem miejsca i wyposażenia szafy.

W praktyce bardzo trudno jest znaleźć małą szafę, która spełni nasze oczekiwania. Jeśli zaś szafa zostanie wykonana na nasze specjalne zamówienie, możemy jej środek dowolnie modyfikować na nasze potrzeby.

Garderoby – multum możliwości do wykorzystania

Faktycznie, garderoby także stanowią jeden z coraz częściej zamawianych mebli na wymiar. Dzięki nim będziemy mogli zmieścić wszystkie nasze produkty odzieżowe, dbając o ich stan, a także o poprawne przechowywanie różnego rodzaju produktów.

Coraz częściej klienci stawiają na nowoczesne, świetnie wyposażone garderoby z miejscami na krawaty, zegarki czy też na damską biżuterię.

W nowoczesnej szafie możemy także zadbać o oświetlenie, które coraz częściej stanowi element wyposażenia szafy pod wymiar, która jest zamawiana przez wymagających klientów. Oświetlenie jest tanie w wykonaniu i daje bardzo dobry efekt, kiedy szafa jest otwierana przez nas.

Najważniejszym elementem garderoby na wymiar jest oczywiście możliwość podziału jednej przestrzeni zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety. W zależności od naszych potrzeb i upodobań możemy przygotować bardziej kobiecą garderobę, jak i również jej bardziej męską wersję. Każda z nich będzie chować w prostej szafie bardzo dużo ciekawych opcji, które będą do naszej dyspozycji od ręki.

Dzisiejsze garderoby dają nam bardzo duże możliwości do wykorzystania. Kolejnym plusem jest cena produktów pod wymiar, która jest atrakcyjna i zdecydowana większość z nas może pozyskać taki produkt do swoich pomieszczeń.

Meble na wymiar - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 15 844 Specjalistów od Mebli na Wymiar najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o meblach na wymiar