Rysiowe animacje

Łaznowska wola

8

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Atrakcje czy animacje?

Autor: Rysiowe animacje, publikacja: 2020-10-26

Animacja, czyli ożywienie ruchu oraz zabawa, a tak naprawdę to, na czym najbardziej nam zależy, mianowicie aby dzieciaki były w pełni wybawione i szczęśliwe. Podczas wysiłku fizycznego wytwarzają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, dlatego chcemy, by nasze animacje były cały czas w ruchu, by były pełne aktywności fizycznej i tańca. W takim razie co to są atrakcje? Tutaj mamy ich szereg: tatuaże brokatowe, malowanie twarzy, skręcanie balonów, warkoczyki przypalane. Są to dodatki do zabawy nieangażujące całej grupy.

W przypadku gdy przyjeżdża jeden animator, jest w stanie zrobić jeden warkoczyk czy jeden tatuaż na raz, a reszta dzieci czeka i się niecierpliwi. Dlatego rozróżniamy w swoich pakietach sytuacje, kiedy dodatkowe atrakcje możemy zapewnić (zaczyna się to od 3 godzin). Dopiero kiedy przez 2 godziny dzieciaki się wytańczą i wyszaleją, przechodzimy do bardziej statycznych zabaw i atrakcji. W trakcie kiedy wykonywane są tatuaże, malowanie twarzy, animator często w zanadrzu ma przygotowane zestawy klocków lub ciekawych zadań, by oczekująca na swoją kolej gromadka nie usnęła ;-). Animacje dla dzieci – pomysły

Inaczej jest, jeśli chodzi o warsztaty, bo jednak jest to atrakcja, ale angażująca całą grupę. Co możemy zaoferować? Oto kilka przykładów:

 1. Przygoda z Rysiem Naukowcem.
 2. Eksperymenty chemiczne i fizyczne (oczywiście bezpieczne).
 3. Z Rysiem dookoła świata.
 4. Poznajemy kulturę np. Indian, Chin, Dzikiego Wschodu poprzez kreatywne zabawy i prace plastyczne.
 5. SPA dla każdego – warsztat uwielbiany przez dziewczynki, podczas którego robimy zapachowe kule do kąpieli i peelingi cukrowe / kawowe, naturalne maseczki z wykorzystaniem warzyw i owoców.
 6. Z wizytą na herbatce – każde dziecko robi własną mieszankę herbaty w ozdobnym słoiczku.
 7. Rozbrykane planszówki – wykorzystanie gier planszowych do zabaw sportowych. Podczas zabawy wykorzystywane są również gry planszowe XXL, które skłaniają do aktywności całego ciała. Stopień zaawansowania dopasowywany jest w zależności od grupy, dzięki czemu nasze mega planszówki są zabawą dla każdego. Prowadzimy także zajęcia z tworzenia własnych gier.

A może więcej aktywności fizycznej i warsztaty typu survival? Świetnie sprawdzą się nasze zajęcia „Orientuj się!”, które prowadzone są w lesie lub innym terenie zielonym. Dzieci w różnym wieku mogą dowiedzieć się, jak odczytać mapy hipsometryczne, jak rozpoznać gdzie jest północ, czym jest busola i czym od niej rózni się kompas. To praktyczne umiejętności, które niepostrzeżenie wpływają także na kreatywność.

Inne warsztaty to m.in.:

 • zabawa „Placki w polu”, która łączy fantazję i survival;
 • zabawa „Buduj z rysiem”, gdzie wykorzystywane są klocki i inne elementy konstrukcyjne;
 • warsztaty „Rysio artistiko”, podczas których wykonywane są różnorodne prace plastyczne;
 • warsztaty „bąbelkowo”, czyli warsztaty mydlarskie, w czasie których dzieci wykonują glicerynowe mydełka.

Warsztaty świetnie sprawdzają się wtedy, kiedy nie ma dużej przestrzeni na zabawy, dlatego mogą być alternatywą do zabaw ruchowych, a dodatkowo angażują całą grupę. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie www.rysioweanimacje.pl. Czekamy na was!

Opracowanie:
Rysiowe animacje

Animator dla dzieci - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 3 073 Animatorów dla Dzieci najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o animatorach dla dzieci