Inteligentny, efektywny, ekologiczny wybór
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Rajpur nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Rajpur

2

Inteligentny, efektywny, ekologiczny wybór

Autor: Rajpur, publikacja: 2015-08-19

Jeżeli zastanawiasz się nad ociepleniem poddasza, a jednocześnie ważne są dla Ciebie oszczędności wynikające z niskiego ciepła, powinieneś poważnie zastanowić się nad wyborem izolacji termicznej poprzez natrysk piany poliuretanowej PUR.

Dlaczego pianka PUR?

1. Efektywność energetyczna

Ocieplenie poddasza poprzez natrysk pianka poliuretanową może zmniejszyć koszty ogrzewania od 40-60%. Bezpośrednio przekłada się to na niższe rachunki oraz mniejsze zapotrzebowanie na moc cieplną co wiąże się z tańszymi urządzeniami grzewczymi jakie musimy zakupić do domu . Koszt izolacji tradycyjnej jest co prawda nieco niższy jednak patrząc długoterminowo natrysk pianki całkowicie te koszty rekompensuje . Wybór takiego rozwiązania to nie tylko niższe warunki przez wiele lat ale także mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

Zdjęcie nr 1

2. Korzyści dla Środowiska

Ocieplenie pianką poliuretanową , jest jednym z najlepszych termicznych rozwiązań izolacyjnych przyjaznych środowisku. Nie emituje ona CO i redukuje straty ciepła w nowopowstałych obiektach o 50%( a w obiektach poddawanych termoizolacji nawet więcej). I to przez wiele, wiele lat. Co więej piana PUR nie zawiera żadnych formaldehydów ani środków niszczących warstwę ozonową, więc jest bezpieczny dla Ciebie i dla środowiska.

3. Bezpieczna dla zdrowia

Pianka PUR jest bezpieczna dla zdrowia Twojego i Twojej rodziny. Nie zawiera w swoim składzie żadnych środków spieniających i formaldehydów. Raz nałożona piana poliuretanowa przereagowuje, by pozostać obojętną chemicznie na zawsze – nie stanowiąc żadnego zagrożenia dla zdrowia. Dodatkowo otwarto komórkowa piana poliuretanowa pozwala na „oddychanie” czyli transfer wilgoci z wnętrza budynku. Pianki poliuretanowe nie stanowią pożywki dla grzybów i pleśni oraz nie zawierają szkodliwych czynników, przez co tworzy środowisko obojętne dla alergików.

4.Ochrona Akustyczna

Bardzo dużą zaletą piany poliuretanowej jest również doskonałe tłumienie hałasu oraz absorbowanie wtórnych fal dźwiękowych (pogłosu). To doskonałe rozwiązanie dla ludzi ceniących ciszę i spokój.

5. Uniwersalność

Piana PUR jest produktem ,którym można ocieplić praktycznie każdą powierzchnię i przegrodę wykonując natrysk bezpośrednio na membranę deskowanie, lub inaczej przygotowana powierzchnię, nawet o bardzo skomplikowanych kształtach i w trudnodostępnych miejscach. Dodatkowym atutem jest to ,iż nie obciąża ona konstrukcji. W domu możemy wykonać natrysk od poddasza poprzez ściany szkieletowe, sufity, podłogi, a także ściany fundamentowe. Zwykle ocieplenie poddasza rozpoczyna się i kończy tego samego dnia, a zaraz po wykonaniu natrysku można przystąpić do dalszych prac.

Zdjęcie nr 2

Opracowano:
Grzegorz Rajewski
Rajpur

Ocieplanie Pianką PUR - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 42 572 Specjalistów od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o ocieplaniu pianką PUR