Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Gipsowanie zbrojone

Gipsowanie zbrojone

author box img

Paweł Oleba

Zaktualizowano: 3 stycznia 2013 03.01.2013 Czas lektury: 2min
  • Więcej poradników o gładziach

Ponad 112632 Specjalistów od Położenia Gładzi blisko Ciebie

Gipsowanie zbrojone , ta nie zwykle wydajna i trwała metoda powoli wchodzi na Polski rynek remontowy więc warto o niej kilka słów napisać.
Gipsowanie tego typu stosuje się głownie na płytach gipsowych , choć zastosowanie znajduje na starych tynkach czy ścianach z płyty osb.
Standardowo płyty gipsowe szpachluje się głownie na łączeniach płyt stosując szeroki asortyment siatek lub taśm , na poddaszach i sufitach podwieszanych stosuje się układanie płyt gipsowych podwójnie celem zminimalizowania ewentualnych pęknięć. Wszystkie te metody raz zdają egzamin a raz nie... dlaczego tak się dzieje..? Odpowiedz jest prosta w miejscach mało narażonych na ruchy i drgania metody tradycyjne są skuteczne , ale co się dzieje gdy mamy do czynienia z dużymi ruchami dachu czy osiadaniem budynku,? Jak ustrzec się pęknięć na płytach gipsowych.?
J tu z pomocą wchodzi do gry gipsowanie zbrojone, nowatorska metoda wdrażana przez nas od trzech lat sprawdza się wręcz nieprawdopodobnie dobrze !
Płyty gipsowe pokrywane są w całości zbrojeniowa siatką z włókna szklanego podobną do siatki elewacyjnej i fizeliny szeroko gabarytowej i są czterokrotnie gipsowane.
Przy zastosowaniu odpowiednich gipsów oraz taśm winklowych i łączeniowych
Co na daje taka metoda.? Brak pęknięć odkształcalność płyty na poziomie 20% więc praktycznie można ją wyginać w łuk ! Odporność na drgania uderzenia , płyty nie pękają na łączeniach., a przy okazji otrzymujemy gładką powierzchnie bez widocznych łączeń na płytach dzięki gipsowaniu całych płyt czterokrotnie ! Idealnie gładki sufit ! W dodatku niesamowicie wytrzymały .
Na tak wykonany sufit bez żadnych obaw można dawać wieloletnia gwarancję.
Ale coś za coś ...wykonanie takiego sufitu czy poddasza jest bardzo pracochłonne więc dwukrotnie droższe w robociźnie i materiale , wybór tej metody zależy głównie od funduszy.. lecz należy zauważyć ze poddasza ie zmienia się co dwa trzy lata , a przeważnie robi się je na całe życie..wiec czy na zasadniczych etapach remontu czy budowy domu warto oszczędzać.?
Dodano: 4 stycznia 2013 Zaktualizowano: 3 stycznia 2013

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco