przydomowe oczyszczalnie ścieków - Oferta nr49831 - Oferteo.pl
 

przydomowe oczyszczalnie ścieków


Cena do uzgodnienia

Firma P.P.H.U. MARECO od początku swojego istnienia związana jest z branżą odprowadzania i oczyszczania ścieków bytowych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz korzyściami płynącymi ze współpracy.

W ofercie naszej firmy znajdą Państwo:
» przydomowe oczyszczalnie ścieków (trzykomorowe)
» szamba ekologiczne(bezodpływowe)
» oczyszczalnie biologiczne Typu VH
» szczelne szamba na gnojówkę i gnojowicę
» szamba betonowe


Ponadto:
» transportujemy i montujemy oczyszczalnie przydomowe i biologiczne, szamba i zbiorniki.
» zapewniamy doradztwo i opis techniczny
» dostarczamy instrukcję montażu oczyszczalni i zbiorników
» do każdej zakupionej u nas oczyszczalni biopreparat GRATIS!!!
» oferujemy oczyszczalnie przydomowe, szamba ekologiczne, oczyszczalnie biologiczne oraz inne
produkty i usługi w przystępnych cenach.
» przystępne ceny
Przeznaczenie oczyszczalni ściekówOczyszczalnie ścieków typu VH dla 6 do 60 obywateli statystycznych (EO) są przeznaczone do oczyszczania ścieków z domów jednorodzinnych, zespołów domów, domów wielorodzinnych i innych obiektów (restauracje, hotele, zakłady, szkoły, przedszkola itp.). Pracują one na zasadzie mechaniczno – biologicznej i służy do czyszczenia w kanalizacji ściekowej ze wszystkich źródeł składników organicznych (kuchnia, łazienka, WC itp.).Oczyszczalnie są zaprojektowane z uwzględnieniem norm i przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej (EN 12566 – 3). Odznaczają się wysoką odpornością na działanie środowiska i długą żywotnością. Oczyszczalnie umożliwiają nowoczesną i ekonomiczną utylizację ścieków. Eksploatacja oczyszczalni jest niezawodna nawet przy przeciętnym, przerywanym dopływie ścieków oraz w okresie zimowym.Jakość wody w odpływie z oczyszczalni odpowiada wymaganiom higienicznym i wodno gospodarczym. Do zapewnienia odpowiedniej jakości wyczyszczonej wody wymagane jest odpowiednie prowadzenie oczyszczalni, jej dobra obsługa i przestrzeganie ustalonych parametrów technicznych i technologicznych dla oczyszczalni.

Oczyszczone ścieki można spuszczać bezpośrednio do cieku wodnego. W przypadku, gdy nie ma do dyspozycji wód powierzchniowych ścieki po oczyszczeniu można odprowadzać do wód podziemnych przez obiekt zapewniający wsiąkanie.Pozostały osad czynny można wykorzystać jako składnik do nawożenia krzewów upiększających (krzaki, kwiaty, powierzchnie zielone) albo zakompostować, czy złożyć na wysypisku publicznym.Opis procesu oczyszczaniaŚcieki dopływają rurociągiem wlotowym do wstępnej przestrzeni denitryfikacji. Tutaj znajduje się kosz prętowy, który służy do zatrzymania większych zanieczyszczeń mechanicznych. Ścieki przepływają następnie do pierwotnej przestrzeni utleniającej (która posiada układ napowietrzania z elementem napowietrzającym). Potem woda przedostaje się do głównej przestrzeni denitryfikującej, gdzie następuje przechwycenie lekkich wypłukanych w procesie flotacji (pływających ) cząsteczek i cząsteczek szybko sedymentujących. W przestrzeni denitryfikacyjnej dochodzi jednocześnie do usunięcia zanieczyszczeń azotowych ze ścieków. Ścieki przepływają następnie do głównej przestrzeni utleniania, gdzie znajduje się główny system napowietrzający zakończony koło dna elementem (ami) napowietrzającym. Za jego pośrednictwem sprężarka dostarcza do przestrzeni utleniania niezbędną ilość powietrza. Działalność mikroorganizmów powoduje tutaj usuwanie ze ścieków zanieczyszczeń organicznych i azotanów. Z przestrzeni utleniania woda przepływa do przestrzeni separującej. W separatorze następuje oddzielenie osadu czynnego od oczyszczonej wody. Osad czynny sedymentuje na dnie przedziału separatora a oczyszczona woda wypływa przez odpływ z oczyszczalni. Oczyszczalnia jest wyposażona w system przepompowywania (recyrkulacji), który składa się z dwóch pomp powietrza (tzw. mamut). Są one „napędzane” powietrzem ze sprężarki i przepompowują osad czynny pomiędzy przestrzeniami w oczyszczalni. Jedna z nich przepompowuje osad czynny z dna przestrzeni separatora z powrotem do przestrzeni aktywacji (recyrkulacja zewnętrzna) a druga przepompowuje osad czynny pod kosz prętowy (recyrkulacja wewnętrzna). Żeby zwiększyć skuteczność procesu oczyszczania przestrzeń separatora jest dodatkowo wyposażona w dwustronne hydropneumatyczne urządzenie do oczyszczania powierzchni wody. Ten system doczyszczania powierzchni zapewnia czyszczenie powierzchni wody w separatorze (a przez to rozdrobnienie ewentualnie wypłukanego osadu czynnego) oraz w razie potrzeby doczyszczenie powierzchni ( z lekkich zanieczyszczeń pływających po powierzchni). Wszystkie systemy oczyszczalni są sterowane zaworami znajdującymi się w rozdzielaczu.

Polska
10 lat
CE
 
 


Liczba wyświetleń strony: 691