Pellet - Porównaj Oferty Dostawców Pelletu

Porównaj Bezpłatnie Oferty Na Pellet

Oszczędź do 30%
 1. Określ ile pelletu potrzebujesz
 2. Otrzymaj dopasowane oferty
 3. Porównaj i wybierz najlepszą
 • »
 • Opal-i-paliwa
 • »
 • Pellet

Pellet

Biopaliwa powstają z przetworzonych produktów organizmów roślinnych, zwierzęcych lub mikroorganizmów. Pellet należy do biopaliw, gdyż wytwarzany jest z odpadów drzewnych. Biorąc pod uwagę przewidywania analityków, ceny paliw kopalnianych będą sukcesywnie wzrastać, stąd inwestycja w piec na pellet może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Tworzony na bazie surowca pellet należy do puli nowoczesnych i tanich materiałów opałowych w stosunku do ogrzewania olejem opałowym czy gazem ziemnym. Pellet jest biopaliwem wytwarzanym z wiórów, trocin, zrąbków i wszelkiego rodzaju odpadów drzewnych, dlatego do jego wytworzenia nie trzeba specjalnie ścinać drzew. Podczas spalania pelletu nie wydzielają się dodatkowe ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Wilgotność pelletu nie przekracza 10%, jego średnica waha się między 4 a 10mm, natomiast długość oscyluje między 10 a 50 mm. W przetłumaczeniu na język polski pellets oznacza „grudki”.

Pellet - opał pełen zalet

Pelet posiada szeroki wachlarz zalet, którym warto przyjrzeć się bliżej. Wiemy już, że jest przyjazny środowisku. Do jego produkcji używa się tylko i wyłącznie odnawialnych surowców naturalnych przez co nie emituje gazów lub pyłów, które mogłyby wywoływać alergię. Podczas spalania wytwarza zanieczyszczenia na minimalnym poziomie, natomiast po spaleniu może zostać użyty do produkcji nawozu naturalnego. Bardzo ważną kwestią jest koszt eksploatowania pelletu, który w przypadku tego biopaliwa jest bardzo niski, a jednocześnie jego wartość opałowa jest wysoka. Warto wspomnieć także o tym, że pellet znacznie łatwiej transportować i przechowywać w porównaniu do drewna czy węgla.

Piec na pellet

Resztki drewna, wióry i trociny poddawane są nieskomplikowanemu procesowi produkcji, w wyniku którego powstają rolki biomasy – pellet. Aby ogrzać mieszkanie tym rodzajem paliwa warto nabyć piec na pellet – nowoczesny produkt, w którym procesem spalania steruje się elektronicznie. Niektóre piece na pellet mogą posłużyć także do spalania groszku węglowego.
 • Kotły tego typu posiadają palniki retortowe.
 • Opał podawany jest poprzez podajnik ślimakowy do palnika.
 • Zasobnik na pellet umieszczony jest obok kotła.
 • Piec na pellet posiada automatyczne zapalarki. Oznacza to, że piec może przerywać swoją pracę na jakiś czas, aby w odpowiednim czasie automatycznie się włączyć ponownie (oszczędność paliwa).
 • Regulacja i kontrola pieca odbywają się za pomocą automatycznego sterownika.
 • Piec posiada system zabezpieczający przed cofnięciem się płomienia do zasobnika z peletem.
 • Obsługa ogranicza się do załadunku paliwa oraz okresowego czyszczenia kotła.

Portal Oferteo udostępnia formularz, w którym warto opisać swoje zapotrzebowanie na opał. W ten sposób firmy z naszego regionu przygotują dla nas ciekawe oferty, spośród których wystarczy wybrać najkorzystniejszą.