Ocieplanie Pianką PUR - Najlepsi w 2021

Najlepsze Oferty na Ocieplanie Pianką, 2022

42 696 Specjalistów
W jakim rejonie chcesz porównać oferty?

Izolacja pianką PUR to jeden z najskuteczniejszych sposób ocieplenia lub docieplenia domu. Materiał ten dostępny jest w formie płyt oraz formie natryskowej. Podczas natrysku stosuje się specjalne agregaty do pianki PUR. Jak rozpoznać najlepszych fachowców i gdzie szukać specjalistów od ocieplania pianką PUR w Twojej okolicy?

author box img

Ewelina Zdancewicz-Pękala

Opublikowano: 9 kwietnia 2021 09.04.2021 Czas lektury: 7min

Ocieplanie pianką pur – podstawowe informacje

Ocieplanie domu pianką to skuteczny sposób na zniwelowanie mostków termicznych. Coraz popularniejszym materiałem izolacyjnym jest pianka PUR (poliuretanowa). Pianka może być aplikowana natryskowo lub kładziona w postaci gotowych płyt z pianki zamkniętokomórkowej. Metoda natryskowa zapewnia bardzo dobrą termoizolację – materiał piankowy “wchodzi” w każde możliwe miejsce, a więc nie daje szans na powstanie mostków cieplnych.

Natryskowej pianki poliuretanowej nie można używać samodzielnie. Aplikacja materiału izolacyjnego odbywa się za pomocą specjalnego agregatu. Konieczna jest do tego specjalistyczna odzież ochronna. Pianka wytwarzana jest bezpośrednio na budowie z gotowych składników. Dlatego właśnie aplikację pianki PUR należy zlecić specjalistom.

Ranking Specjalistów od ocieplania pianką PUR w Twoim mieście

W Oferteo od 2018 roku łączymy osoby zainteresowane ociepleniem pianką PUR z wykonawcami tej usługi. Już 41 018 specjalistów od ociepleń i izolacji pianką PUR ze wszystkich 380 powiatów w Polsce podjęło z nami współpracę. Fachowcy zarejestrowani w naszej bazie do tej pory złożyli 98 120 ofert i otrzymali 20 589 opinii od klientów. Chcąc ułatwić Ci wybór firmy, stworzyliśmy ranking Najlepsi w 2022.

Na podstawie kryteriów opisanych poniżej co roku wskazujemy 10 najlepszych specjalistów od ocieplania pianką poliuretanową w każdym powiecie. Wybierz miasto, które Cię interesuje lub wpisz nazwę miejscowości poniżej i skontaktuj się z firmami, które uzyskały najlepsze opinie w Twojej okolicy:

Kryteria oceny Firm oferujących usługi ocieplania pianką PUR

W rankingu Najlepsi w 2022 premiujemy specjalistów od ocieplania pianą PUR za pozytywne opinie oraz rzetelność, z jaką przedstawiają swoje działalności. Najważniejsze kryteria oceny:

 • liczba złożonych ofert i aktywność w Oferteo,
 • liczba opinii wystawionych przez klientów i średnia ocena wykonawcy ocieplenia pianką PUR,
 • wypełniony opis działalności firmy wraz z danymi rejestrowymi,
 • uzupełniona galeria zdjęć wykonanych prac,
 • przyznane tytuły (Polecają Nas, Ekspert Oferteo, Profesjonalny Sprzedawca).

41 018 Specjalistów od ocieplania pianką PUR w Oferteo

izolacja z pianki poliuretanowej

Rewelacyjne Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową 

Lubin Smart Budownictwo
Gwiazdki opinii 5.0 z 248 opinii
company badge

Bez oporów zleć usługę rewelacyjnego ocieplenia poddasza pianką poliuretanową specjalistom z firmy Smart Budownictwo. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Lubin i pobliskich miast. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

Stark-bud - Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową Pruszków

Najlepsze Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową

Pruszków Stark-bud
Gwiazdki opinii 5.0 z 131 opinii
company badge
Artur P.

Miałem nietypowy temat bo ocieplenie tylko wieńca, ponieważ przemarzanie już występowało i pojawił się grzyb, Panowie podjęli się zadania (nie każdy chciał), oprócz samej piany musieli użyć również młota aby odkuć wylewkę i połączyć styropian dookoła murłaty i wieńca. Pracowali 12 godzin, widząc jak pracują byłem pod wrażeniem, sama praca i podejście do tematu na 5+ co do jakości myślę że nie będę miał również żadnych zastrzeżeń. Nie było co prawda wielkich mrozów od momentu wykonania ocieplenia, ale póki co na suficie nie pojawiła się żadna kropelka ani plamka grzyba. Dodatkowym niemałym atutem była konkurencyjna cena. Polecam.

PUR-REVOLUTION Izolacje Natryskowe Pianą - Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową Szczodre

PUR-REVOLUTION Izolacje Natryskowe Pianą

Szczodre
Gwiazdki opinii 5.0 z 125 opinii
company badge

Jeżeli szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z PUR-REVOLUTION Izolacje Natryskowe Pianą perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin już teraz!

SALUS-EXPO OCIEPLENIA PIANĄ PUR - Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową Olsztyn

Najlepsze Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową

Olsztyn SALUS-EXPO OCIEPLENIA PIANĄ PUR
Gwiazdki opinii 5.0 z 82 opinie
company badge

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu najlepszego ocieplenia poddasza pianką poliuretanową z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma SALUS-EXPO OCIEPLENIA PIANĄ PUR jest gotowa Ci pomóc. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Dipam sp. z o.o. - Pianowanie Poddasza Poznań

Wyjątkowe Pianowanie Poddasza 

Poznań Dipam sp. z o.o.
Gwiazdki opinii 5.0 z 84 opinie
company badge
Jadwiga D.

To był właściwy wybór. Po wnikliwym zapoznaniu się z tym, co oferuje rynek i opiniami, wraz z mężem zdecydowaliśmy się na izolację o grubości 25 cm pianką Icynene, ponieważ dom nasz jest już wiekowy, zależało nam na odpowiednim wykonawcy. Cieszę się, że w Internecie znalazłam firmę Dipam, gdyż izolację w naszym domu wykonała w jeden dzień, bardzo starannie i profesjonalnie. Potwierdzam dotychczasowe pozytywne opinie. Muszę przyznać, że obawiałam się, czy uda się dotrzeć z pianką do wszystkich „zakamarków” poddasza, ze względu na wielość skosów. W rezultacie, nie tylko udało się, a miejsca budzące moje największe obawy zostały zaizolowane lepiej niż oczekiwałam. Wcześniej, miałam do czynienia z różnymi ekipami remontowymi które

Centrum Izolacji GRUPA MACURA - Pianowanie Poddasza Skoczów

Najlepsze Pianowanie Poddasza

Skoczów Centrum Izolacji GRUPA MACURA
Gwiazdki opinii 5.0 z 50 opinii
company badge
Lucyna Ś.

Rozmowy przebiegały konstruktywnie. Po wizji właściciela firmy na obiekcie ustalono warunki realizacji. Prace zostały wykonane w ciągu jednego dnia bardzo sprawnie i poprawnie. Prace dotyczyły ocieplenia poddasza w istniejącym starym budynku jednorodzinnym.

CELS Mariusz Butkiewicz - Pianowanie Poddasza Suwałki

CELS Mariusz Butkiewicz

Suwałki
Gwiazdki opinii 5.0 z 167 opinii
company badge

Gdy poszukujesz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z CELS Mariusz Butkiewicz są dla Ciebie idealni. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Izo Concept Sp. z o.o. - Izolacja Pianką Łódź

Izo Concept Sp. z o.o.

Łódź
Gwiazdki opinii 5.0 z 112 opinii
company badge
osoba fizyczna

Firma wykonała ocieplenie połaci dachowej na strychu budynku mieszkalnego jednorodzinnego na powierzchni 80 m2 przy grubości pianki 20 cm w mieście Turek. Przed wykonaniem usługi dwukrotna wizyta pracownika /pomiary, zalecenia do przygotowania podłoża, wycena,umowa na piśmie z ustaleniem terminu wykonania. W umówionym terminie firma wykonała usługę w ciągu 6 godzin. Strych uprzątnięty, odpady zabrane przez usługobiorcę do utylizacji. Znacznie wzrosła temperatura nie tylko na strychu, ale w całym domu. Zadowolenie z uprzejmości i profesjonalizmu załogi. Polecam firmę zainteresowanym inwestorom. Magdalena Mikołajczyk

Izolix - Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową Liszki

Izolix

Liszki
Gwiazdki opinii 5.0 z 175 opinii
company badge

Upewnij się, że osoby, które zatrudnisz do ocieplenia poddasza pianką poliuretanową mają wystarczającą wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje oczekiwania. Przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

PIAN-PUR Piotr Bryś - Ocieplenie Poddasza Pianką Poliuretanową Wrocław

PIAN-PUR Piotr Bryś

Wrocław
Gwiazdki opinii 5.0 z 110 opinii
Zenon L.

Rozmowy przebiegły łącznie z pomiarami i wyceną w bardzo szybki, i profesjonalny sposób. Firma, która zna się na tym, co robi. W elastyczny sposób przystosowują się do tego czego klient oczekuje. Miła i sympatyczna ekipa. pracują jakby ich nie było. Po prostu przyjeżdżają na miejsce, wykonują swoją pracę, sprzątają, a w domu ciepełko zostaje.

join us image
Dołącz do naszych Specjalistów od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR

Działasz na rynku jako Specjalista od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR i szukasz nowych Klientów? Załóż konto i zdobywaj nowe zlecenia z Oferteo!

Załóż bezpłatne konto

Aktualne Zlecenia na Ocieplanie Pianką PUR

icon Dodano 17 minut temu

Zapytanie o ocieplenie dachu pianką PUR, do 100m²

Smardzewice, Łódzkie

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Zakres prac: ocieplenie dachu Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaj materiału: pianka PUR Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia prac: do uzgo......Pokaż więcej

icon Dodano 24 minuty temu

Zapytanie o ocieplenie, budynek pow. ok. 100m²

Miszewko, Pomorskie

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: gosp POM IGaraż Zakres prac: Garażu i POM gosp Powierzchnia prac: prace w budynku o pow. ok. 100m² Rodzaj materiału: pianka PUR Zlecenie od: osoby prywatnej Termin ro......Pokaż więcej

icon Dodano 4 godziny temu

Zlecę ocieplenie poddasza pianką PUR, do 100m²

Olsztyn, Śląskie

Zakres prac ociepleniowych: nowa izolacja Rodzaj budynku: dom typu bliźniak Zakres prac: ocieplenie poddasza Powierzchnia prac: do 100m² Rodzaj materiału: pianka PUR Zlecenie od: osoby prywatnej Termin rozpoczęcia prac: w ci......Pokaż więcej

Zobacz więcej zleceń dla Specjalistów od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR
Zobacz zlecenia

Jak rozpoznać dobrą firmę od ocieplenia pianką PUR?

Dobrą firmę od pianki poliuretanowej można rozpoznać po:

 • wysokim standardzie usług – firma gwarantuje najlepszą jakość wykonanej izolacji natryskowej pianą PUR. Wiele firm publikuje na swojej strony zdjęcia wykonanych realizacji,
 • kompleksowej ofercie, obejmującej również zabezpieczenie miejsca ocieplania przed wykonaniem prac (drzwi, okien, podłóg itp.) oraz wykonywanie uchwytów (tzw. wieszaków) pod zabudowę poddasza (do montażu płyt G-K),
 • profesjonalnym zapleczu sprzętowym (sprawdź, czy firma dysponuje agregatami prądotwórczymi. Dlaczego? Może się okazać, że budynek nie ma przyłącza elektrycznego o mocy wystarczającej do zasilenia agregatów do pianki PUR),
 • fachowym doradztwie technicznym – dobra firma pomaga w wyborze pianki PUR o odpowiednich parametrach technicznych,
 • doświadczeniu – im dłużej firma utrzymuje się na rynku, tym lepiej,
 • opiniach zadowolonych klientów i podejściu do klienta.

Istotność posiadania odpowiedniego sprzętu podkreślają sami fachowcy. Specjalista z firmy IZO-TERM Robert Kruk mówi, jak ważne jest dysponowanie własnym agregatem prądotwórczym:

"Z naszej strony standardem usługi jest to, że rozpoczynamy pracę mając własne zaplecze sprzętowe. Nie potrzebujemy od klienta żadnego źródła prądu, żadnego źródła gazu, paliwa czy też innego źródła zasilania. Dysponujemy maszynami połączonymi z własnym źródłem zasilania (agregatem prądotwórczym).

Dla klienta jest to przede wszystkim oszczędność kosztów i nerwów. Jeżeli instalacja elektryczna jest stara bądź ma niską moc, wtedy mogą występować problemy z uruchomieniem maszyny do natrysku pianki lub z jej niewłaściwą pracą. W efekcie może dojść do nieodpowiedniego wytworzenia materiału izolacyjnego oraz uzyskania niewłaściwych parametrów izolacji termicznej."

Bez znajomości tematu wybór odpowiedniej ekipy może być trudny. Wiedząc, na co zwracać uwagę, możemy swobodnie szukać fachowców wykonujących izolacje piankowe.

Izolacja pianką PUR – jak szukać specjalistów?

Najprościej jest skorzystać z rankingu specjalistów od pianki poliuretanowej. Dzięki temu rozwiązaniu można od razu znaleźć kilka firm, które znajdują się w naszej okolicy oraz które mają pozytywne opinie innych klientów.

Możemy też zapytać o opinie znajomych, którzy już ocieplili dom za pomocą pianki. Warto wejść na stronę wykonawcy i przeanalizować opisy oraz zdjęcia dotychczasowych realizacji przed ostatecznym wyborem oferty.

Pamiętaj! Prawidłowa aplikacja pianki poliuretanowej wymaga dobrego dozowania składników oraz pewnego trzymania dyszy natryskowej. Dlatego tak ważne jest doświadczenie firmy wykonującej ocieplanie domu pianką.

Dobrze zaaplikowana pianka:

 • tworzy równomierną i jednolitą powierzchnię,
 • nie musi być idealnie równa (jak pod “linijkę”) – mogą znajdować się na niej drobne smugi, ale warkocze z pianki nie mogą być widoczne,
 • nie może posiadać pustych przestrzeni między poszczególnymi pociągnięciami,
 • nie musi mieć wszędzie takiej samej grubości – dopuszcza się różnicę od dwóch do trzech centymetrów w poszczególnych miejscach. Różnice większe niż 5 – 10 cm przyczynią się do powstania mostków termicznych.

Wypełnij formularz i porównaj oferty firm

Jakie prace ociepleniowe chcesz zlecić?

Ile kosztuje ocieplanie pianką PUR?

Cena ocieplania pianką PUR zależy od kilku czynników:

 • rodzaju pianki (otwartokomórkowa albo zamkniętokomórkowa),
 • jakości (im lepsza jakość, tym wyższa cena),
 • ilości zużytego materiału,
 • poziomu skomplikowania ocieplanej powierzchni,
 • wymiarów izolowanej powierzchni,
 • grubości warstwy pianki,
 • stawek za robociznę.

Najbezpieczniej jest szukać ofert z tzw. średniej półki cenowej. Najczęściej można znaleźć oferty ocieplania pianką PUR znajdujące się w zakresie 55 – 105 zł za m2 przy grubości piany 25 cm.

Czytaj więcej: Pianka PUR – cena

Czy warto ocieplać dom pianką poliuretanową?

dom ocieplony pianką poliuretanową

Tak. Ocieplanie pianką PUR nie jest najtańszą metodą izolacji domu, jednak posiada zalety, które przemawiają za zastosowaniem takiego rozwiązania. To m.in.:

 • szybkość aplikacji – cały dom jednorodzinny można ocieplić za pomocą pianki PUR już w jeden dzień, a ocieplenie poddasza zajmuje tylko kilka godzin,
 • skuteczna eliminacja mostków termicznych (jeśli aplikacja pianki została wykonana w prawidłowy sposób),
 • paroprzepuszczalność,
 • łatwość dopasowywania się do skomplikowanej konstrukcji domu,
 • fakt, że pianka jest materiałem samogasnącym – zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania domu.

Pianką PUR w formie natryskowej ociepla się najczęściej poddasza, ściany zewnętrzne domu, stropy i fundamenty. Ocieplanie poddasza pianką cieszy największą popularnością.

Ocieplanie domu pianką sprawdzi się w następujących sytuacjach:

 • gdy kształt dachu jest skomplikowany – jeśli użyjesz wełny mineralnej, będzie wymagała ona przycinana na wiele elementów, tymczasem pianka dotrze w każde miejsce,
 • gdy trzeba wykonać prace na dużej wysokości, czyli przy wysokich kondygnacjach – wtedy praca za pomocą natrysku jest wygodniejsza,
 • gdy chcesz zaoszczędzić na czasie – aplikacja pianki jest bardzo szybka.

Ważne: Specjaliści od ocieplania pianką twierdzą, żeodpowiednio położona piana pozwala na zaoszczędzenie nawet do 50% kosztów ponoszonych na ogrzewanie budynku (w porównaniu do innej izolacji).

Pamiętaj, że ocieplanie pianką PUR ma sens tylko wtedy, gdy prace wykonane są przez doświadczonych fachowców, a zastosowany materiał jest wysokiej jakości. W innym przypadku jest to wydawanie pieniędzy na izolację, która nie spełni swojej funkcji.

Czytaj też: Ocieplanie pianką poliuretanową - wady i zalety pianki PUR

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ocieplania pianką

Kiedy najlepiej wykonywać ocieplanie pianką PUR?

”Warunki atmosferyczne mają istotne znaczenie – zwłaszcza kiedy robimy izolacje zewnętrzne. Ocieplanie ścian zewnętrznych pianką poliuretanową można wykonywać tylko w sezonie wiosennym, letnim oraz wczesno jesiennym.

Izolacje wewnętrzne wykonujemy przez cały rok, tym bardziej że można regulować temperaturę nagrzewnicami. Minimalna temperatura, w jakiej można wykonywać natrysk pianą PUR, to +10, +15 stopni Celsjusza.”

IZO-TERM Robert Kruk

Jaka grubość izolacji pianką PUR jest odpowiednia?

Nie ma standardowej grubości, ponieważ pianki mają różne współczynniki lambda i ta grubość też się będzie różniła w zależności od tego, jaka będzie to pianka, o jakim współczynniku przewodzenia ciepła. Najważniejsze, aby izolacja spełniała wymagania WT 2021” (współczynnik U dla dachów musi być równy lub niższy niż 0,15 W/m2K, a dla ścian zewnętrznych 0,20 W/m2K – przypis redakcji).

SAIN Budownictwo Marcin Królik

Jakiej mocy prąd jest niezbędny do zasilenia agregatów do pianki PUR?

”To zależy od tego, jaką maszyną posługuje się wykonawca. Zwykle potrzebny jest prąd siłowy (czyli 400V) z zabezpieczeniem minimum C20, ale niektóre maszyny pracują też już przy C16. Są również małe reaktory do niewielkich prac działające na zwykłym napięciu 230V.

Klient jest w stanie bez problemu rozpoznać, jaki posiada bezpiecznik (siłowy jest potrójny), ponieważ jest to na nim napisane. Literka oznacza czas zwłoki, a liczba ampery.”

SAIN Budownictwo Marcin Królik

Czy ocieplanie pianką PUR ma negatywny wpływ na stalowe elementy konstrukcji domu?

Nie, wręcz przeciwnie. Pianka PUR to warstwa chroniąca stal przed korozją. Można śmiało ocieplać pianką wszystkie elementy. Stal nie będzie rdzewieć, a drewno nie zniszczeje – pianka chroni drewno przed gniciem, grzybami itp.

Czy ocieplanie pianką PUR jest dobre dla alergików?

Tak. Zamknięta struktura piany nie sprzyja roztoczom oraz gromadzeniu się alergenów. Jest obojętna pod względem reakcji alergicznych. Często jest wręcz zalecana jako alternatywa dla innych, popularnych materiałów, które łatwo gromadzą kurz.

Co ma znaczenie przy ocieplaniu pianą PUR?

Kilka czynników. To m.in. wilgotność dachu (wilgotność drewna nie może przewyższać 15%, a betonu 6%) oraz wilgotność powietrza. Ocieplanie pianą od zewnątrz można wykonać, gdy temperatura wynosi minimum 20 stopni i nie może padać. Podczas ocieplania od wewnątrz można aplikować izolacją nawet w zimę, ale daje to konieczność dogrzewania pomieszczenia. Ważne jest też wcześniejsze przygotowanie uchwytów pod zabudowę.

Ocieplanie Pianką w Twoim mieście

Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco