Czy można kupić samochód taniej niż w cenniku?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Motonegocjator.pl nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Motonegocjator.pl

Czy można kupić samochód taniej niż w cenniku?

Autor: Motonegocjator.pl, publikacja: 2020-04-11

Wielu producentów publikuje własne cenniki, które nierzadko nijak mają się z rzeczywistością. Klienci, widząc ceny katalogowe, mogą sobie pomyśleć, że dana marka nie jest na ich kieszeń. W zasadzie każdy z dealerów posiada własną politykę związaną z przyznawaniem rabatów, która znacząco między sobą się różni. Niektórzy dealerzy z krajów kwitnącej wiśni w zasadzie nie przyznają rabatów dla swoich klientów. W drodze wyjątku udaje się uzyskać maksymalnie 2/3% rabatu / koła zimowe. U innych producentów europejskich można czasem uzyskać rabaty rzędu nawet od 10% do 35% przy wyprzedaży modelu.

Zdjęcie nr 1

Co wpływa na finalną cenę, którą klient musi zapłacić?

Wyprzedaż rocznika, wyprzedaż modelowa, rabat, grupa zawodowa / zakupowa i wiele innych czynników wpływa na finalną cenę zakupu pojazdu. Niekiedy promocję łączą się i można kupić w bardzo okazyjnej cenie swój wymarzony pojazd. Czasami warto poszukać upragnionego pojazdu na stronach poszczególnych dealerów. Wielu z nich posiada te samochody jako własny „koszt” i chce jak najszybciej pozbyć się ich. Nie zawsze natomiast cena, jaką oferuję dealer za wyprodukowany pojazd jest korzystniejsza od zamówionego do konfiguracji. Często poszczególni dealerzy żonglują tymi cenami ze względu na dostępność danego modelu i popyt rynkowy. Pamiętam jeszcze jak Skoda wprowadziła model Kodiaqa do salonów – czas oczekiwania 9 miesięcy na samochód do produkcji. Nie mniej, bo 11 miesięcy to czas, jaki klienci oczekiwali na Skodę Superb. Decydując się na upragniony zakup, warto przejrzeć wiele stron lokalnych dealerów. Kupując jednak taki skonfigurowany samochód, nie mamy możliwości spersonalizowania własnego pojazdu.

Jaka będzie finalna cena?

Na ten moment bez kontaktu z dealerem nie jesteśmy w stanie stwierdzić, ile będzie nas kosztował samochód. I tu z pomocą przychodzi www.motonegocjator.pl, gdzie w szybki i prosty sposób, nie wychodząc z domu, z wygodnego fotela, możemy sprawdzić cenę za samochód do konfiguracji i skontaktować się z wybranym dealerem.


Opracował:
Motonegocjator.pl

Samochody osobowe - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 844 Dostawców Nowych Samochodów najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o samochodach osobowych