Więźba dachowa, łaty, kontrłaty, podbitka, tarcica i wiele innych w najlepszej jakości, Poznań


Krawędziaki impregnowane – drewno segregowane metodą wizualną przez odpowiednio przeszkolonych pracowników tartaku. Poddane impregnacji zanurzeniowej, wcześniej częściowo podsuszane dla właściwego zabezpieczenia drewna. Drewno to najczęściej stosowane jest do wywiązywania więźb dachowych.
Do impregnacji użyte są dwa impregnaty:
Pierwszy z nich to Kuprafung-P Premium, którego zadaniem jest chronić ostateczny produkt przed grzybami typu postawczak, powodującymi rozkład drewna oraz przed owadami technicznymi (chrząszczami).
Drugi impregnat to Kuprafung – Uniepalniacz, który jest środkiem służącym do zabezpieczania drewna budowlanego przed działaniem ognia.
Oba impregnaty posiadają odpowiednie aprobaty techniczne. Można je stosować w budynkach mieszkalnych, pomieszczeniach gospodarczych, w których przebywają zwierzęta oraz w szkołach i przedszkolach.
Wystawiamy odpowiedni certyfikat, który potwierdza jakość i impregnację drewna.
Dostarczaliśmy już elementy zamówione według specyfikacji klienta o długości 16,5 mb!
Krawędziaki strugane – drewno powietrznosuche użyte do wyprodukowania belek jest segregowane metodą wizualną. Poddane jest heblowaniu czterostronnemu, dzięki czemu uzyskuje niepalność i zabezpieczone jest przed technicznymi szkodnikami drewna.
Krawędziaki strugane często wykorzystywane są do wywiązania więźb dachowych i rożnego rodzaju zadaszeń ozdobnych i wiat. Dostarczane na budowę samochodem ciężarowym. Bez problemu produkujemy elementy o długościach do 15 mb.
Tarcica impregnowana o grubościach od 20 mm do 32 mm tzw. deska pokryciowa – impregnowana według tych samych zasad jak krawędziaki impregnowane. Korowana dla lepszej ochrony przed robakami.
Tarcica – deski o grubości standardowej 20 mm, 25 mm, 32 mm. Materiał nieimpregnowany, korowany, niezbędny do szalowania przed wylaniem betonu i wielu innych prac budowlanych
Szalówka (podbitka) – deska strugana czterostronne z piórowpustem lub na zakładkę. Wcześniej poddana obróbce suszenia w suszarni. Produkt najwyższej jakości robiony z tarcicy sosnowej, świerkowej pochodzącej z nadleśnictw mazurskich i Podlasia. Występuje w grubościach od 12 mm do 20 mm. Niezbędna do wykończenia dachów, obicia ścian zewnętrznych i wewnętrznych.
Więźba dachowa suszona, strugana, ewentualnie impregnowana – produkt najwyższej jakości dla bardzo wymagających klientów.
Produkowana według specyfikacji klienta. Drewno po przetarciu poddawane jest najpierw podsuszaniu na wolnym powietrzu. Następnie suszone bardzo wolno w suszarni.
Po wysuszeniu poddawane obróbce strugania. Finalny produkt dostarczany jest samochodem ciężarowym na budowę klienta.
Płyta OSB-3 18 mm i 22 mm z piórowpustem. Przeznaczona do prac ogólnobudowlanych, przede wszystkim jako droższa alternatywa dla deski obiciowej impregnowanej.
Produkt występuje w płytach o wymiarach od 2,5 m x 1,25 m – 3,125 m2
Płyta OSB – 3 zwykła bez piórowpustów o grubościach 8 mm, 10 mm, 12 mm, 15 mm, 18 mm, 22 mm. Niezbędna do prac budowlanych, obicia dachów i ścian budynków.
Łaty i kontrłaty niezbędne do przykrycia dachu dachówką, blachą, itp. Proces impregnowania przebiega na tej samej zasadzie co dla krawędziaków impregnowanych lub więźby dachowej. Jest zachowany ten sam sposób segregacji drewna dla zachowania najwyższej jakości produktu finalnego.
Standardowe łaty mają wymiar 38 mm x 58 mm, 40 mm x 60 mm, 40 mm x 50 mm. Długość od 3 do 6 mb
Standardowe wymiary kontrłaty to 25 mm x 50 mm oraz 25 mm x 60 mm.

Polska, Poznań
 
 


Liczba wyświetleń strony: 274