Termowizja - Porównaj Oferty Kamer Termowizyjnych

Porównaj Za Darmo Oferty Kamer Termowizyjnych

Oszczędź do 30%
  1. Określ wymagania dotyczące kamery termowizyjnej
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Termowizja

Termowizja jest nowoczesną i coraz częściej praktykowaną metodą bezinwazyjnych badań. Wykorzystywana jest w wielu dziedzinach takich jak budownictwo, przemysł, diagnostyka medyczna, kontrola jakości, kryminalistyka, badania naukowe, energetyka, a także w elektronice w celach wykrywania wadliwie pracujących maszyn i urządzeń.

Zasada działania kamer termowizyjnych

U podstaw działania termowizji leży prawo Stefana-Boltzmanna dotyczące całkowitej mocy wypromieniowanej przez ciało doskonale czarne w danej temperaturze. Doprowadza to do zasady odbioru promieniowania elektromagnetycznego z zakresu podczerwieni. Niezbędnym urządzeniem do przekształcenia tego promieniowania na obraz widzialny jest kamera termowizyjna.

Obraz ukazujący rozkład temperatury, który można uzyskać będąc w pewnej odległości od obiektu, formułuje wszystkie informacje, które chcemy zobaczyć w sposób precyzyjny bez względu na porę dnia.

Termowizja związana jest z promieniowaniem ciepła z każdego obiektu, który posiada temperaturę wyższą od zera bezwzględnego. Ciepło to jest dostrzegalne w paśmie podczerwieni, a jego intensywność zależy od temperatury i cech powierzchni ciała. Kamera termowizyjna rejestruje promieniowanie z danego obiektu, a następnie przetwarza je na kolorową mapę temperatur. Zjawisko to można przyrównać do specjalistycznego termometru mierzącego temperaturę na odległość w kilku miejscach jednocześnie.

Termowizja w budownictwie

Termowizja w budownictwie spełnia obecnie bardzo ważną rolę. Szczególnym rodzajem zastosowania termowizji jest powykonawcza diagnostyka cieplna budynku. Po przeprowadzeniu badania termowizyjnego dokonuje się jakościowej analizy izolacyjnej. Dzięki temu można wykryć wady technologiczne w przegrodach budynków, błędy w ocieplaniu, filtrację powietrza czy też mostki cieplne, gdzie występuje wzmożona utrata ciepła z wnętrza budynku. Kamery termowizyjne są w stanie także wykrywać zawilgocenia, które powodują znaczne pogorszenie w termoizolacji. Po wykonaniu analizy z pomocą tego typu kamer można z dokładnością znaleźć obszary zawilgoceń, określić ich zasięg, a nawet wskazać ich źródło.

Jak dokonać wyboru?

Znacznie łatwiej będzie nam dokonać wyboru kamery termowizyjnej, jeśli skorzystamy z formularza Oferteo. W nim należy odpowiedzieć na kilka pytań związanych z naszym zapotrzebowaniem. Następnie należy oczekiwać interesujących ofert od firm funkcjonujących w naszym regionie.