Badania Termowizyjne - Porównaj Oferty Od Firm

Porównaj Za Darmo Oferty Kamer Termowizyjnych

Oszczędź do 30%
  1. Określ wymagania dotyczące kamery termowizyjnej
  2. Otrzymaj dopasowane oferty
  3. Porównaj i wybierz najlepszą

Badania termowizyjne

Na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się badaniami termowizyjnymi. Firmy specjalizujące się w badaniach opartych na danych termograficznych posługują się nowoczesnym sprzętem z obowiązkowym urządzeniem, jakim jest kamera termowizyjna.

W związku z tym, że zastosowanie kamer termowizyjnych jest bardzo szerokie, firmy mają możliwość rozszerzania swojej oferty usług w kierunku wielu obszarów działalności. Nie będzie zatem problemu w znalezieniu firmy, która zrobi pomiary zarówno w budownictwie, energetyce i jednocześnie w przemyśle.

Badanie termowizyjne polegające na zmierzeniu promieniowania, a tym samym temperatury danego obiektu w każdej dziedzinie wygląda bardzo podobnie. Stałym elementem badania jest kamera termowizyjna przekształcająca promieniowanie podczerwone na widzialny obraz. Kolorowa mapa temperatur wskazuje precyzyjne liczby określające obecny stan temperatur obiektów w stosunku do siebie. Trzeba pamiętać, że porównania temperatur na termogramie można dokonać bezpośrednio tylko w obrębie jednego materiału. Natomiast dla materiałów o różnych emisyjnościach temperatury należy dokonać odpowiednich przeliczeń. Gdyby zestawić emisyjność tynku wapiennego dla stali ocynkowanej doprowadziłoby to do błędu nieakceptowalnego.

Gdzie kamera termowizyjna jest niezbędna?

Badania termowizyjne w budownictwie mogą być przydatne przed jak i po ociepleniu danego budynku. Można dowiedzieć się, na które części domu zwrócić szczególną uwagę. Być może nie trzeba ocieplać wszystkich ścian bądź okien. Często takich pomiarów dokonuje się także, aby sprawdzić czy izolacja została wykonana prawidłowo.

W energetyce, gdzie temperatura jest wyznacznikiem jakości i bezpieczeństwa, badania termowizyjne zasługują na szczególną uwagę. Dzięki wykryciu różnego typu odchyleń temperaturowych termowizja zapobiega i chroni przed wszelkiego rodzaju awariami i niebezpieczeństwem dla ludzi i produkcji.

Usługi termowizyjne bywają także niezbędne w kontroli bezpieczeństwa w zakładach produkcyjnych. Cykliczne pomiary dają szansę wczesnego wykrywania "gorących punktów", czyli miejsc, gdzie mogą wystąpić przegrzania na złączach lub podzespołach wszelkich urządzeń przemysłowych.

Wybór kamery termowizyjnej

Formularz Oferteo ułatwi nam podjęcie właściwej decyzji dotyczącej kamery termowizyjnej. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, dzięki czemu w ciągu nawet kilku godzin otrzymamy propozycje dopasowane do naszych oczekiwań. Możemy zaznaczyć region, z którego chcielibyśmy otrzymywać oferty.