Alarmy w domu - czy to potrzebne?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak ja.net nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

ja.net

8

Alarmy w domu - czy to potrzebne?

Autor: ja.net, publikacja: 2019-02-14

Podczas kontaktów z klientami spotykamy się często z wątpliwościami, czy warto inwestować kilka dodatkowych tysięcy w alarm w domu czy mieszkaniu. Też nad tym się zastanawiasz? Może chodzi Ci po głowie, że to taka spokojna okolica, że sąsiad dawno zainstalował i nigdy mu się nie przydał, bo nie było włamania, że to tylko zawraca mi dodatkowo głowę! A jak brzmi nasza odpowiedź?

Zdjęcie nr 1

Oczywiście, że warto! Zastanówmy się wspólnie dlaczego.

Za zamontowaniem systemu alarmowego SSWiN (system sygnalizacji włamań i napadów) stoi kilka mocnych argumentów. Pierwszy z nich - alarm jest jak polisa na życie lub ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Możesz spokojnie przeżyć kilkadziesiąt lat i stwierdzić, że skoro nic do tej pory się nie działo, to może trzeba z tego zrezygnować. Ale czy to rozsądne rozumowanie? Podobnie jak polisa czy ubezpieczenie, alarm ma służyć ochronie Twojej i Twojej rodziny oraz Waszego mienia. Życzymy Ci, aby nigdy się nie przydał! Ale jeżeli już kiedyś do Twojego domu będzie chciał dostać się ktoś, kto może zagrażać Tobie i bliskim, to warto być na to przygotowanym.

Druga ważna rzecz - to alarm już dawno przestał być tylko alarmem. Oznacza to, że możemy go wykorzystać na kilka ważnych życiowo sposobów, np.: centralę alarmową można ustawić tak, żeby po naciśnięciu jednego przycisku agencja ochrony wiedziała, że ktoś źle się poczuł albo zaczął rodzić. Można też do systemu alarmowego podpiąć czujniki wykrywające pożar, tlenek węgla, czyli czad, gaz ziemny lub techniczny. Można również zabezpieczyć mieszkanie przed zalaniem wodą. I to wszystko w jednej centrali. Jeżeli to mało, to po trzecie - centrala alarmowa może pełnić niektóre funkcje inteligentnego domu, np. realizacja polecenia otwierania i zamykania rolet zewnętrznych może odbywać się poprzez kliknięcie jednego przycisku na monitorze twojego telefonu! Podobnie można sterować oświetleniem terenu wokół budynku lub ogrzewaniem. Istnieje możliwość ustawienia timerów i automatycznego realizowania takich funkcji i zadań. Czy to mało? Wyobraź sobie, że wszystkie te informacje będą zawsze pod ręką na ekranie Twojego telefonu. Dodatkowo będziesz wiedzieć, kiedy dzieci wracają ze szkoły i czy czasem nie zakradły się do Twojego biura. To sporo! Dużo więcej niż alarm oferował kilka lat temu. Czy zatem warto wydać trochę pieniędzy, aby cieszyć się takim spokojem? I oczywiście życzymy Ci, aby ten alarm nigdy się nie włączył.


Opracował:
Paweł Mosuriak
ja.net

Alarmy - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 19 341 Specjalistów od Instalacji Alarmowych najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o alarmach