fachowiec montuje kabinę prysznicową z brodzikiem w łazience

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej?

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej?

Jedną z podstawowych prac do wykonania w łazience w czasie remontu lub wykończenia nowego mieszkania jest montaż kabiny prysznicowej. Cena montażu zależy m.in. od rodzaju kabiny, jej wymiarów i rodzaju brodzika. Na ceny montażu kabiny prysznicowej wpływają nawet takie szczegóły jak rodzaj drzwi – cena kabiny prysznicowej z drzwiami uchylnymi będzie niższa niż koszt montażu kabiny prysznicowej z szyną prowadzącą i drzwiami przesuwnymi. Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej w 2023 roku? Jakie są aktualne ceny montażu kabin z brodzikiem i bez?

author box img

Jacek Krajl

Opublikowano: 22 listopada 2023 22.11.2023 Czas lektury: 8min

Z poradnika dowiesz się

Ponad 104076 Specjalistów od Remontów Łazienek blisko Ciebie

Od czego zależy cena za montaż kabiny prysznicowej?

Planujesz remont łazienki? Zazwyczaj jedną z podstawowych prac do zlecenia jest montaż kabiny prysznicowej. Przed rozpoczęciem prac warto wiedzieć, jakie są czynniki wpływające na cenę montażu kabiny prysznicowej. To m.in.:

 • rodzaj kabiny prysznicowej – prosta kabina otwarta będzie tańsza niż np. kabina parowa lub z hydromasażem,
 • kształt kabiny – im bardziej nietypowy kształt, tym wyższy koszt,
 • materiał – kabina z tworzywa sztucznego jest tańsza niż ze szkła hartowanego,
 • konieczność demontażu i wyniesienia starej kabiny prysznicowej,
 • lokalizacja i odległość firmy od miejsca remontu,
 • dodatkowe akcesoria (np. podświetlenie LED).

Firmy wykonujące remonty przed montażem będą też pytać o rodzaj brodzika – kabiny prysznicowe z brodzikiem na nóżkach lub bez brodzika będą tańsze niż z brodzikiem zlicowanym z podłogą.

Remont łazienki - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 104 076 Specjalistów od Remontów Łazienek najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej w 2023 roku?

Cena montażu kabiny prysznicowej w 2023 r. mieści się w przedziale od 250 do 800 zł.

 • Najtańszy jest montaż kabiny prysznicowej prostej – kwadratowej, z drzwiami uchylnymi – cena to ok. 250-400 zł.
 • Nieco droższy będzie montaż kabiny prysznicowej z drzwiami przesuwnymi – ok. 400-500 zł.
 • Najdroższy jest montaż kabiny prysznicowej o niestandardowym kształcie, z brodzikiem zlicowanym z podłogą i drzwiami wahadłowymi – ok. 600-800 zł.

Dodatkowe usługi, które mogą wpłynąć na koszt montażu kabiny prysznicowej:

 • Cena montażu brodzika z podłączeniem to ok. 200-300 zł.
 • Cena montażu baterii prysznicowej zależy od rodzaju baterii – montaż baterii prysznicowej natynkowej mieści się w przedziale 100-200 zł, a podtynkowej – ok. 200-400 zł.
 • Cena montażu deszczownicy w kabinie prysznicowej zazwyczaj mieści się w przedziale 100-200 zł.
 • Podłączenie odpływu liniowego kosztuje ok. 200-300 zł.

Montaż kabiny prysznicowej – cennik 2023 w największych miastach

Ile kosztuje montaż kabiny prysznicowej w zależności od lokalizacji?

Miasto
Montaż kabiny prysznicowej
Montaż brodzika z podłączeniem
Montaż baterii prysznicowej
Montaż deszczownicy
Montaż drzwi prysznicowych
Warszawa
400 zł
250 zł
150 zł
200 zł
250 zł
Kraków
340 zł
200 zł
120 zł
150 zł
200 zł
Łódź
300 zł
150 zł
100 zł
120 zł
150 zł
Wrocław
350 zł
200 zł
120 zł
150 zł
200 zł
Poznań
300 zł
150 zł
100 zł
120 zł
150 zł
Gdańsk
400 zł
250 zł
150 zł
200 zł
250 zł
Szczecin
320 zł
200 zł
120 zł
150 zł
200 zł
Bydgoszcz
300 zł
150 zł
100 zł
120 zł
150 zł
Lublin
250 zł
100 zł
75 zł
100 zł
125 zł

Ceny w poszczególnych miastach są do siebie zbliżone, nieco drożej będzie kosztować remont łazienki w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu, dlatego warto skorzystać z Oferteo, porównać ceny, wynegocjować najlepsze stawki i sprawdzić opinie o firmach w okolicy. Sprawdź, jak to działa i znajdź polecane firmy wykonujące remont łazienki w Warszawie, remont łazienki we Wrocławiu lub w innym mieście.

Montaż kabiny prysznicowej z brodzikiem i bez – cena

specjalista sprawdza płaszczyznę brodzika za pomocą poziomicy

Koszt montażu kabiny prysznicowej z brodzikiem zależy przede wszystkim od rodzaju brodzika, materiału (np. brodziki z akrylu są tańsze niż z konglomeratu) i kształtu (nietypowy kształt to wyższa cena).

Uśredniając ceny i zakładając, że montaż kabiny prysznicowej nie będzie problematyczny (bez demontażu i wymiany rur), a zakres prac będzie standardowy, to koszt wyniesie:

 • 600-800 zł – cena montażu kabiny bez brodzika,
 • 800-1000 zł – cena montażu kabiny z brodzikiem.

Montaż kabiny prysznicowej z niskim brodzikiem – cena

Cena montażu kabiny prysznicowej z niskim brodzikiem zmieści się zazwyczaj w przedziale od ok. 800 do 1000 zł. Na finalny koszt wpłyną m.in. takie czynniki, jak wymiary kabiny i rodzaj drzwi.

Eksperci podkreślają, że wysokość brodzika raczej nie ma większego znaczenia dla ceny, ale w niektórych przypadkach mogą wystąpić pewne rozbieżności cenowe. Dlatego warto najpierw skorzystać z Oferteo i zestawić ze sobą kilka ofert od polecanych w okolicy firm.

Montaż kabiny prysznicowej na płytkach (bez brodzika) – cena

Koszt montażu kabiny prysznicowej na płytkach powinien zmieścić się w cenie do ok. 700 zł. W tym przypadku na cenę również wpływają takie czynniki, jak rodzaj kabiny, wymiary, a także rodzaj odpływu.

Kabiny z odpływem punktowym na płytkach są tańsze niż kabiny z odpływem liniowym. Nie bez znaczenia jest też kształt – jeśli planujesz montaż kabiny o standardowych wymiarach i kształcie, to zapłacisz znacznie mniej niż w przypadku np. półokrągłych kabin robionych na wymiar.

Montaż kabiny prysznicowej szklanej – cena

Zyskującym na popularności i modnym rozwiązaniem są kabiny prysznicowe, które składają się z dużych tafli hartowanego szkła. Brak ruchomych elementów i jednolita tafla szkła sprawiają, że tego typu rozwiązanie sprawdza się w małych łazienkach. Dzięki temu kabina optycznie nie burzy przestrzeni.

Ile kosztuje montaż szklanej kabiny prysznicowej? Ceny to ok. 400-500 zł wzwyż.

Montaż kabiny prysznicowej z hydromasażem – cena

W przypadku kabin z hydromasażem ceny zależą przede wszystkim od rodzaju i umiejscowienia hydromasażu. Do wyboru są zazwyczaj dwie opcje – kabina z hydromasażem wbudowanym w ścianę i kabina z hydromasażem na brodziku. Pierwsza z opcji jest droższa od drugiej, a uśredniony koszt montażu kabiny prysznicowej z hydromasażem waha się od 500 do 1000 zł.

Najdroższą opcją będzie montaż kabiny prysznicowej z hydromasażem wbudowanym w ścianę, o nietypowym kształcie i niestandardowych wymiarach, wykonana na zamówienie i z dodatkami typu oświetlenie LED. W takim przypadku montaż może wynieść nawet 1500-2000 zł.

Demontaż i montaż kabiny prysznicowej – cennik

Demontaż i montaż kabiny prysznicowej mogą być wykonywane w ramach jednej usługi lub jako dwie niezależne od siebie prace. Ile kosztuje demontaż starej kabiny prysznicowej i brodzika? Cena samego demontażu to ok. 150-200 zł – pod warunkiem, że prace nie będą bardzo skomplikowane.

Montaż kabiny prysznicowej w 2023 r. mieści się w przedziale od 250 do 800 zł. Jeśli planujesz w ramach remontu wykonać dodatkowo demontaż, to całkowity koszt powinien zmieścić się w zakresie od 400 do ok. 1000 zł.

Montaż drzwi kabiny prysznicowej – cena

Koszt montażu drzwi kabiny prysznicowej zazwyczaj waha się od 150 do 300 zł. Od czego zależą te rozbieżności? Przede wszystkim od stopnia skomplikowania prac i rodzaju drzwi. Najłatwiejsze w montażu są drzwi uchylne – zazwyczaj w takim przypadku wystarczy prosty montaż na zawiasach i poziomowanie drzwi. Cena w takim przypadku wyniesie ok. 100-150 zł.

Jeśli planujesz montaż drzwi kabiny prysznicowej w wersji wahadłowej lub przesuwnej, to cena wyniesie ok. 300 zł. Powodem wzrostu ceny jest przede wszystkim konieczność montażu dodatkowych elementów, takich jak szyna przesuwna do drzwi.

Montaż akcesoriów do kabiny prysznicowej – cennik

Ile kosztują akcesoria do kabiny prysznicowej?

 • montaż półki narożnej lub półki na ścianie – ok. 50-100 zł,
 • montaż siedziska w kabinie prysznicowej – ok. 150 zł,
 • montaż drążka na ręczniki lub uchwytu – ok. 50 zł,
 • montaż oświetlenia LED – taśma LED (ok. 100 zł),
 • punkty świetlne (ok. 150 zł za punkt).

Dokładną cenę montażu akcesoriów, a także różne inspiracje i udogodnienia – skonsultuj z firmą wykonującą remonty. Warto przejrzeć opinie o firmach z okolicy, przykładowe realizacje, a następnie porównać ceny. Wszystko to znajdziesz na Oferteo – wystarczy skorzystać z formularza i złożyć proste zapytanie ofertowe.

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco