Powiedz jak możemy Ci pomóc
Skontaktuj się

USŁUGI MINIKOPARKĄ

1

Dziękujemy za wiadomość

Sufit napinany? Co to takiego?

Autor: Piotr Chrostowski, publikacja: 2017-10-31

Sufity napinane to technologia, która znana jest w Europie od ponad 30 lat. Jest to sufit ze specjalistycznej membrany montowanej pomiędzy odpowiednimi profilami. System ten pozwala na szybki i czysty montaż nawet w 1 dzień, np. w przypadku salonu o powierzchni 30 m2. Doskonale nadaje się zarówno do lokali użyteczności publicznej, jak np. sale bankietowe, gabinety, salony sprzedaży itp., jak i do wszystkich pomieszczeń mieszkalnych.

Zdjęcie nr 1

Gwarancja jakości

Czynnik czasu jest niezmiernie ważny, zwłaszcza w lokalach usługowych czy sprzedażowych, gdzie każda godzina zamkniętego dla klientów lokalu wiele kosztuje jego inwestora. Sufit napinany ma doskonałe właściwości przewyższające tradycyjny sufit. Jest zawsze gładki i równy, bez pęknięć i rys. Nie wymaga okresowego malowania, bo nie żółknie, nie szarzeje, jest odporny na wilgoć, a gdy zostanie przez nas zachlapany np. szampanem, wystarczy że przetrzemy go ściereczką. Najlepsi producenci dają gwarancję na niego nawet 15 lat.

Szeroka gama kolorystyczna i fakturowa

Dostępny jest w bogatej kolorystyce, fakturach, a nawet z nadrukiem dowolnej grafiki wybranej spośród miliona zdjęć dostępnych w Internecie lub z własnych zasobów. Wielu producentów w sprzedaży oprócz standardowych powłok ma w swojej ofercie membrany perłowe, metaliczne, lustrzane, ażurowe. Wszystko to pozwala na kreowanie unikatowych i ponadczasowych wnętrz. Można z niego tworzyć w przestrzeni sufitowej różne kształty, bawić się poziomami, łączyć dowolnie na tyle, na ile tylko ma się wyobraźnię. Błyszcząca folia nadaje pomieszczeniu elegancji i nowoczesności, ale również optycznie powiększa pomieszczenie.

Łatwy montaż

System montażu pozwala także w prosty sposób w wysokich pomieszczeniach, np. w kamienicach, obniżyć sufit o dowolną wysokość i tym samym odmienić wnętrze, ale i zarówno zredukować koszty ogrzewania. Nie ma również przeszkód, by montować w nim oświetlenie i wszelkie inne instalacje, np. wentylację czy klimatyzacji. Z membrany transparentnej, wspomagając się technologią LED, możemy stworzyć efekt świecącego sufitu po całej płaszczyźnie, a dodając do tego RGB, możemy mieć dodatkowo każdego dnia inny kolor.

Nieszablonowe rozwiązania

Nietuzinkowym rozwiązaniem, na jakie pozwala sufit napinany, jest również stworzenia efektu tzw. gwieździstego nieba, wówczas np. w salonie SPA można stworzyć w prosty sposób wyjątkowo odprężający klimat. Nie występuje na nim zjawisko skraplania się pary wodnej, więc idealnie sprawdza się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak np. na basenach, w łazienkach, salonach odnowy biologicznej itp.

Koszt wykonania sufitu napinanego

Koszt sufitu napinanego w najtańszej wersji jest porównywalny do sufitu podwieszanego z płyt kartonowo-gipsowych. W przypadku drożej inwestycji w sufit napinany należy pamiętać, że kwota różnicy szybko może się zwrócić, gdyż ten nie wymaga okresowo odnawiania i malowania.

Biorąc również pod uwagę możliwości w kreowaniu wnętrz i szybkość montażu w niektórych przypadkach może się okazać, że jest to rozwiązanie wręcz zalecane i niezastąpione.


Opracował:
Piotr Chrostowski
Anpiobud

Płyta karton gips - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 94 255 Specjalistów od Zabudowy Płytami GK najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o zabudowie karton-gips

Skontaktuj się