Wózki Widłowe Spalinowe - Porównaj Oferty Od Firm

Wózki widłowe spalinowe

Określ jaki Wózek widłowy chcesz kupić
Poinformujemy o Twoim zapotrzebowaniu 127 Dostawców
Otrzymasz i porównasz oferty  bezpłatnie! 
Wózki widłowe
Oszczędź do 30%


Na rynku dużą popularnością cieszą się wózki widłowe spalinowe, na gaz lub z napędem Diesla. Niektóre firmy sprowadzają na zamówienie chińskie wózki widłowe. Na życzenie można w nich zamontować instalację LPG. Wózki widłowe spalinowe najczęściej używane są na zewnątrz budynków, bardzo często w portach i na lotniskach. W pomieszczeniach zamkniętych zaś powinny być wyposażone w filtry powietrza lub filtry pyłowe wymagane przez BHP.

Wózki widłowe na gaz

Zakup wózka widłowego z instalacją LPG jest decyzją ekonomiczną. Wiąże się to z łatwą kontrolą wydatków oraz bezpieczeństwem. Butle z gazem są odporne na czynniki zewnętrzne. Składuje się je na stojakach po 10 sztuk lub więcej. Firmy zajmujące się dostarczaniem gazu współpracują ze zleceniodawcą „na telefon”. W ten sposób dokonuje się prostej wymiany, płacąc jedynie za zużyty gaz.

Porównaj oferty od firm
 

Wózki widłowe Diesel

Najważniejszym czynnikiem charakteryzującym wózki widłowe Diesel jest znacznie większa moc. W związku z tym wózek z napędem Diesla z dużo większą łatwością pokonuje wzniesienia i zdolny jest do pracy z przyczepami. Wózki widłowe Diesel mają także bardziej wytrzymałą konstrukcję, odporność na temperaturę oraz możliwość pracy przez całą dobę.

Wózki spalinowe a wózki elektryczne

W prawdzie przy zakupie wózki widłowe elektryczne są droższe od wózków spalinowych, jednak zdecydowanie tańsze okazują się w eksploatacji. Ładowanie 8-godzinnej baterii kosztuje ok.10 zł, natomiast w tym samym czasie użytkowanie wózka widłowego na gaz kosztuje 80zł (2 butle z gazem). Wózki widłowe elektryczne, nie mając mocy porównywalnej do silników spalinowych, nie nadają się do wykonywania prac związanych z bardzo dużymi obciążeniami. Wózki elektryczne używane są najczęściej w budynkach i magazynach ze względu na brak emisji spalin.

Producenci elektrycznych wózków widłowych wprowadzają coraz nowsze technologie udoskonalające rynek branżowy. Wprowadza się silniki trójfazowe wykorzystujące prąd zmienny lub szczelne zamknięcia silnika, które pozwalają na pracę wózka w warunkach wilgotnych, zakurzonych lub związanych z chemikaliami.

Wybór wózka widłowego

Portal Oferteo przygotował formularz dla wózków widłowych, który spowoduje, że w ciągu kilku dni będziemy mieli możliwość porównania interesujących ofert od firm z wybranego przez nas regionu. Wystarczy opisać wszystkie swoje wymagania i oczekiwać propozycji handlowych.