Wózki Widłowe Elektryczne - Porównaj Oferty Od Firm

Wózki widłowe elektryczne

Określ jaki Wózek widłowy chcesz kupić
Poinformujemy o Twoim zapotrzebowaniu 127 Dostawców
Otrzymasz i porównasz oferty  bezpłatnie! 
Wózki widłowe
Oszczędź do 30%


Wózki widłowe elektryczne są znacznie wydajniejsze niż kiedyś i stosunkowo łatwe w obsłudze. Możliwość wykonywania skomplikowanych manewrów sprawia, że sztaplarki elektryczne wykorzystywane są do układania towarów w różnego typu przestrzeniach magazynowych.

W przeszłości wózki widłowe napędzane były zwykle olejem napędowym lub gazem. Kilkadziesiąt lat temu zastosowano po raz pierwszy wózek widłowy o napędzie elektrycznym. Stosowanie pierwszych wózków widłowych elektrycznych na dużych powierzchniach magazynowych nie było opłacalne ze względu na krótki czas pracy urządzeń zasilanych bateriami. Od tego czasu żywotność baterii wózków widłowych elektrycznych znacznie się poprawiła. Zakładając zwykłe użytkowanie, dziś elektryczny wózek widłowy jest w stanie pracować cały dzień bez konieczności ponownego ładowania baterii wózka.

Wózki widłowe elektryczne czy spalinowe?

Wózki widłowe stają się coraz popularniejszym narzędziem pracy logistyki wewnętrznej. W odróżnieniu od tradycyjnych pojazdów tego typu, które są napędzane gazem lub olejem napędowym, wózek widłowy zasilany elektrycznie nie wytwarza spalin, co powoduje, że idealnie nadaje się do zastosowań logistyki wewnętrznej. Poza tym wózki widłowe elektryczne, które można odnaleźć w asortymencie prawie wszystkich dużych producentów sztaplarek, mają szereg dodatkowych zalet:

  • wysoka wydajność,
  • zwrotność,
  • cicha praca,
  • łatwa wymiana baterii.

Spalinowe wózki widłowe są tańsze od elektrycznych. Wynika to przede wszystkim z kosztów produkcji akumulatorów używanych w wózkach widłowych elektrycznych. Natomiast dużą zaletą tych urządzeń są niskie koszty eksploatacyjne i to one przemawiają na korzyść urządzeń o napędzie elektrycznym.

Wybór wózka widłowego

Wybór właściwego modelu wózka widłowego ułatwi nam formularz dla wózków widłowych przygotowany przez Oferteo. Dzięki niemu firmy z wybranego przez nas regionu zostaną powiadomione o naszych wymaganiach. W odpowiedzi otrzymamy za darmo oferty od kilku firm, dostosowane do naszych potrzeb.