Wózki Widłowe Clark - Porównaj Oferty Wózków Widłowych

Wózki widłowe Clark

Określ jaki Wózek widłowy chcesz kupić
Poinformujemy o Twoim zapotrzebowaniu 127 Dostawców
Otrzymasz i porównasz oferty  bezpłatnie! 
Wózki widłowe
Oszczędź do 30%


Firma Clark Material Handling jako pierwsza wprowadziła na rynek prototyp wózka widłowego. Z czasem sukcesywnie doskonaliła swoje produkty, osiągając ustabilizowaną i prestiżową pozycję na światowym rynku. Wózki widłowe Clark produkowane i dystrybuowane są na terenie czterech kontynentów. W Polsce autoryzowanymi dealerami marki są dwie firmy: Elektroprogram oraz Suret.

Zarówno nowe, jak i używane wózki marki Clark można kupić lub wynająć na korzystnych warunkach. W ofercie znajdują się modele z napędem elektrycznym i spalinowym. Oba typy wyróżniają się wysokimi parametrami eksploatacyjnymi – warto zwrócić uwagę na zastosowanie ekonomicznych silników o nowoczesnej konstrukcji, które znacząco redukują emisję szkodliwych substancji.

Innym elementem wyposażenia godnym zainteresowania jest hydrokinetyczna skrzynia biegów idealnie sprawdzająca się podczas długiej pracy wózka w trudnych warunkach.

Kupujący, którym zależy na nowoczesnym wyglądzie wózków widłowych, powinni w szczególności zainteresować się serią Gen 2, natomiast wózki widłowe Clark wszystkich serii standardowo charakteryzują się ergonomiczną budową i intuicyjnością obsługi. Warto wspomnieć także o wystarczającym minimum zaawansowania technologicznego. Oznacza to, że sprzęt nie zawiera zbędnej elektroniki, dzięki czemu spadają koszty serwisowania wózka.

Zainteresowanych zakupem wózków widłowych zachęcamy do odwiedzania stron producenta oraz autoryzowanych dealerów, gdzie umieszczone są dokładne opisy i specyfikacje techniczne wszystkich modeli wózków widłowych będących w sprzedaży.

Wózki widłowe Clark – historia

Historia amerykańskiej firmy Clark zaczyna się w 1917 roku, kiedy wyprodukowano pierwszy prototyp wózka widłowego. Wprawdzie załadunku i rozładunku dokonywano ręcznie, a sam kształt nie przypominał zbytnio współczesnego sprzętu, jednak jego praktyczne zastosowanie wzbudziło tak duże zainteresowanie, że zaczęły spływać zamówienia na jego wykonanie i dostawę.

W kolejnych latach wózki były konsekwentnie ulepszane, a nowe modele wprowadzane na rynek. Z czasem pojawiło się hydrauliczne podnoszenie zamiast mechanicznego. W 1924 powstał pierwszy wózek widłowy spalania wewnętrznego, a w 1942 zaczęto produkować wózki widłowe elektryczne.

Zaraz przed połową XX wieku Clark zaczął otwierać swoje hale produkcyjne na innych kontynentach. Dotarł między innymi do Australii, Niemiec i Brazylii. Po 1980 roku produkcja i sieć dystrybucyjna rozszerzyła swój zasięg o inne kraje, jednocześnie udoskonalając kolejne modele wózków widłowych. W 2007 roku powstały najnowocześniejsze wózki widłowe Clark przeznaczone do zadań prowadzonych w ciężkich warunkach – w przemyśle stoczniowym.

Wybór wózka widłowego

Znacznie łatwiej będzie nam znaleźć dopasowany wózek widłowy, jeśli skorzystamy z formularza produktowego portalu Oferteo. W ten sposób dostaniemy oferty wózków dopasowane do naszych wymagań. Naszym zadaniem będzie porównanie ich i wybranie najlepszej propozycji.