Wózek Widłowy - Sztaplarka - Porównaj Oferty Od Firm

Wózek widłowy - sztaplarka

Określ jaki Wózek widłowy chcesz kupić
Poinformujemy o Twoim zapotrzebowaniu 127 Dostawców
Otrzymasz i porównasz oferty  bezpłatnie! 
Wózki widłowe
Oszczędź do 30%


Przystosowany do przewozu nawet kilkudziesięciu ton wózek widłowy używany jest do transportu bliskiego i magazynowego. Sztaplarka, bo tak zamiennie określa się wózek widłowy, niezbędna jest przy rozładunku w fabrykach lub portach. W zależności od indywidualnych parametrów rozróżniamy kilka rodzajów wózków. Szczególne znaczenie ma masa danego urządzenia. Powinna ona wynosić co najmniej połowę w stosunku do masy przewożonego materiału.

Wózek widłowy - sterowanie i kierowanie

Oprócz sterowania samym wózkiem widłowym występuje możliwość sterowania także masztem i widłami. Ruchy robocze większości wózków widłowych zawierają w sobie podnoszenie i opuszczanie ładunku, przechylenia masztu do siebie i w przeciwnym kierunku, a także przesuwanie masztu na boki. Niektóre wózki widłowe pozwalają na przesunięcie poziomu wideł oraz na pozycjonowanie oznaczające zrobienie odstępu między nimi za pomocą dźwigni.

Porównaj oferty od firm

Podobnie jak w samochodach wózek widłowy posiada kierownicę, pedały gazu i hamulca. Sprzęgło pojawia się zależnie od zastosowanego układu napędowego. Sztaplarka posiada najczęściej dwa biegi – wsteczny i do przodu. Prowadzenie wózka różni się jednak od prowadzenia samochodu. Przede wszystkim dotyczy to zwrotności wózka widłowego. Bardzo często na niewielkiej przestrzeni można dokonać pełnych ruchów przy maksymalnym skręcie kół.

Wózek widłowy – konstrukcja

Budowa wózka widłowego zależy od typu pracy, do jakiej wózek zazwyczaj jest stosowany. Standardowy wózek widłowy posiada:

  • stalowy szkielet wózka widłowego,
  • koła (trzy lub cztery, w zależności od modelu; pneumatyczne lub gumowe, w zależności od miejsca przeznaczenia wózka),
  • silnik: wysokoprężny(olej napędowy), niskoprężny (benzyna, gaz) lub elektryczny(baterie),
  • dodatkowe obciążenie działające na zasadzie przeciwwagi, najczęściej umieszczone w tylnej części wózka w postaci bloku stali,
  • maszt - pionowa konstrukcja zapewniająca podnoszenie i opuszczanie ładunku,
  • widły w kształcie litery „L”, poruszające się pionowo,
  • karetkę – stalowy element przymocowany do masztu, do którego doczepia się widły i kratę ochronną,
  • klatkę bezpieczeństwa stanowiąca ochronę dla operatora
  • kabinę operatora wraz z kierownicą, pedałami i dźwignią.

Wybór sztaplarki

Jeżeli chcemy dopasować wózek widłowy do naszych potrzeb i otrzymać interesujące oferty od firm warto skorzystać z formularza dla wózków widłowych. W ten sposób oszczędzamy swój czas i pieniądze. Pierwszą dopasowaną ofertę możemy otrzymać już w kilka minut od wysłania formularza.