Sztaplarki kontenerowe

Określ jaki Wózek widłowy chcesz kupić
Poinformujemy o Twoim zapotrzebowaniu 127 Dostawców
Otrzymasz i porównasz oferty  bezpłatnie! 
Wózki widłowe
Oszczędź do 30%


Mobilne sztaplarki kontenerowe charakteryzują się największą wagą spośród wszystkich wózków widłowych. Przeznaczone są do podnoszenia dużych ciężarów. Przy udźwigu do 50 ton wymagany jest własny ciężar około 100 ton. Przy pomocy teleskopowego ramienia dokonuje się ładowania i rozładowywania.

Zasięg teleskopowego ramienia umożliwia układanie w stos kontenerów do trzech rzędów, jeden za drugim albo osiem kontenerów jeden na drugim. W portach kontenerowych wykorzystuje się dodatkowo poruszającego się na szynach ruchomego żurawia oraz wózek niskiego podnoszenia z ośmioma kołami. Maszyny te znajdują zastosowanie w przeładunku, załadunku lub rozładunku, a także do układania kontenerów w stosy.

Ceny wózków widłowych zależą od modelu, producenta i rocznika produkcji. Ich zakres jest dość szeroki. Oprócz zakupu nowego urządzenia istnieje możliwość nabycia używanej sztaplarki kontenerowej. Indywidualne oferty dostępne są po uzupełnieniu formularza.

Sztaplarki kontenerowe - właściwości, specyfika i miejsca zastosowania

Znajdujący się w sztaplarce kontenerowej spreader (rozpychacz) wyposażony w kilka tak zwanych "fliperów" może być ograniczony wymiarowo albo umożliwiać ustawienie do wielkości kontenera 20 do 45 cali. Do pustych kontenerów stosuje się też rozpychacze, które chwytają pojemniki z boku. Eksploatacja w trybie „twin” to najbardziej wydajny sposób równoczesnego transportowania dwóch 20-calowych pustych pojemników (do tego wymagana jest szerokość ustawienia 40 - 45 cali). Miejsca zastosowania tego typu sztaplarek to porty kontenerowe, place przeładunkowe, terminale przeładunkowe w obrocie towarowym z wykorzystaniem samochodów ciężarowych, kolei, a także tereny portowe lub spedycja.

Poniżej krótki przegląd dalszych właściwości tego typu sztaplarek:

  • Silniki Diesla o mocy do 230KW napędzają sztaplarkę albo reach stackera (ramię podnoszące kontenery). Moc silnika zależy od udźwigu oraz parametrów sztaplarki.
  • Różne modele z możliwością układania w stos do 8 pustych kontenerów lub do 5 załadowanych kontenerów oraz trzech rzędów, jeden za drugim, należą do określonych serii produkcyjnych. Udźwig jest zróżnicowany, waha się o 6000 do 50.000 kilogramów.
  • Różnego rodzaju systemy przyjmujące umożliwiają – oprócz kontenerów – transportowanie także mostków wymiennych (pojemników wymiennych).
  • Oprócz wysokiej siły podnoszenia duże znaczenie mają przyspieszenie, zasięg oraz mały promień skrętu – oddziaływanie i potencjał oszczędności: wyższa zdolność przeładunkowa i skrócenie czasu przeładunku

Wybór sztaplarki kontenerowej

W szybki i prosty sposób porównamy interesujące oferty sztaplarek kontenerowych dzięki Oferteo. Wystarczy uzupełnić formularz dla wózków widłowych i oczekiwać ofert od firm z wybranego regionu. Następnie wybieramy tę najbardziej dopasowaną do naszych wymagań.