Nowe Wózki Widłowe - Porównaj Oferty Kluczowych Dostawców

Nowe wózki widłowe

Określ jaki Wózek widłowy chcesz kupić
Poinformujemy o Twoim zapotrzebowaniu 127 Dostawców
Otrzymasz i porównasz oferty  bezpłatnie! 
Wózki widłowe
Oszczędź do 30%


Nowe wózki widłowe posiadają szereg zalet, które zachęcają do kupna. Nowe wózki widłowe spełniają wszystkie aktualne i ściśle sprecyzowane normy, zawierają nowoczesne rozwiązania techniczne i posiadają gwarancję na stosunkowo długi czas. Po okresie eksploatacji natomiast możemy taki sprzęt odsprzedać po dobrej cenie.

Decydując się na wózki widłowe nowe bądź używane powinniśmy kierować się skalą działalności firmy oraz modelem biznesowym, do którego dąży się w danym przedsiębiorstwie. Warto pamiętać, że zakup nowego sprzętu to rzadsze awarie, ale też wyższe koszty inwestycyjne, natomiast wózki widłowe używane to wprawdzie niższe koszty nabycia, ale częstsze naprawy i wymiana części.

Warto starać się o dofinansowania z Unii Europejskiej na zakup wózków widłowych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. O dotacje mogą walczyć małe i średnie firmy.

Warto zwrócić uwagę na dostęp do części wymiennych producentów. Niektórzy z nich mają bardzo dobrze rozwinięte sieci dystrybucyjne. Zwróćmy uwagę, czy punkty dealerskie są w naszym regionie. W związku z ogromną różnorodnością modeli znajdujących się na rynku powstały e-giełdy, gdzie można odnaleźć brakujące części lub elementy do wymiany. Pomijając nowoczesne funkcjonalności, wózki widłowe w kontekście ogólnej zasady budowy nie zmieniły się od czasu powstania. Składają się bowiem z:

  • silnika,
  • stalowego szkieletu,
  • przeciwwagi,
  • wideł.

Porównaj oferty od firm
 

Nowe wózki widłowe – produkcja chińska

Alternatywą, która pojawiła się kilka lat temu na polskim rynku, okazały się chińskie wózki widłowe częściowo produkowane na podzespołach i silnikach światowych producentów. W ten sposób można kupić nowy wózek z pełną gwarancją za zdecydowanie niższą cenę porównywalną z pięcioletnim używanym wózkiem widłowym. Warto zwrócić uwagę, z jakich powodów dany producent przeniósł produkcje wózków widłowych do Chin. Może to nas nakierować na decyzję o zakupie bądź rezygnacji z wózka widłowego danego producenta.

Wybór wózka widłowego

Często firmy zamawiają wózki widłowe dopasowane do indywidualnych potrzeb. Wiąże się to z ogromną różnorodnością parametrów technicznych. Klient opisuje swoje zapotrzebowanie na dane funkcje oraz typ towaru, do przenoszenia którego będzie przeznaczony wózek, a firmy dopasowują do tego odpowiedni model. Dużym ułatwieniem będzie skorzystanie z formularza dla wózków widłowych portalu Oferteo, dzięki któremu dostaniemy wyceny urządzeń dopasowane do naszych wymagań.