Materac dla każdego!
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Twój Dom Janusz Nowak nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Twój Dom Janusz Nowak

77

Materac dla każdego!

Autor: Janusz Nowak, publikacja: 2020-03-20

Jeśli kolejny dzień z rzędu czujesz przeszywający ból kręgosłupa po wstaniu z łóżka, to znaczy, że najwyższa pora wymienić stary materac na taki, który sprawi, że Twoje ciało zacznie odpoczywać w czasie snu. Materac odpowiednio dobrany sprawi, że każdego dnia będziesz budził się wypoczęty bez bólu, który do tej pory towarzyszył Ci każdego poranka.

Zdjęcie nr 1

Materac w zależności od preferencji klienta jest bardziej miękki lub też twardszy. Możliwości jest bardzo wiele, dlatego warto zapytać specjalistów, aby materac posłużył nam przez długie lata i przede wszystkim spełnił nasze oczekiwania. Wyróżniamy materace wykonane ze sprężyn kieszeniowych oraz te całkowicie lateksowe lub też z pianek termoplastycznych. Ten, który z nich wybierzemy, zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Najwyższą elastyczność dają materace kieszeniowe z warstwą lateksu, gdyż dopasowują się one idealnie do ciała, odciążając nasz kręgosłup. Im więcej sprężyn w takim materacu będziemy mieli, tym lepiej dopasuje on się do naszego kształtu ciała.

Materace te charakteryzują się elastycznością punktową. Oznacza to, że uginają się tylko w tych miejscach, w których występuje nacisk, dzięki czemu idealnie dopasowują się do naszej sylwetki. W trakcie snu pomiędzy materacem a ciałem nie powstają puste przestrzenie, co sprawia, że ciało odpoczywa i relaksuje się. Materace kieszeniowe zalecane są dla osób ważących do 120 kg, powyżej tej wagi zdecydowanie lepiej sprawdzą się materace wykonane w całości z lateksu, chodzi tu przede wszystkim o żywotność tego typu materaca.

W przypadku materacy lateksowych również możemy wybrać sobie jego elastyczność, czyli dopasowanie się do naszego ciała.

Znakomite właściwości mają również materace wykonane z pianek wysokoplastycznych i termoelastycznych. Pianka wypełniająca taki rodzaj materacy reaguje na ciepło ciała. Pod wpływem temperatury osoby leżącej pianka wypełnia i odwzorowuje kształt ciała za sprawą miękkiej powierzchni. Efektem działania pianki jest mniejszy nacisk na mięśnie i naczynia krwionośne podczas snu.

Należy jednak pamiętać, że aby materac posłużył nam odpowiednio długo, musimy mieć odpowiedni stelaż, który również odciąży nasz materac, przenosząc część ciężaru na gięte listwy. Do wyboru są stelaże niepodnoszone z listew giętych, stelaże ręcznie lub elektrycznie podnoszone lub też stelaże, które możemy podnieść w całości na siłownikach, aby schować coś pod materacem.

Pamiętaj na materacu śpisz 1/3 swojego życia - niech ten wybór będzie przemyślany :)


Opracował:
Janusz Nowak
Twój Dom Janusz Nowak

Meble do sypialni - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 3 845 Dostawców Mebli do Sypialni najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych: