Instalacje satelitarne wczoraj i dziś. Nowoczesne rozwiązanie - konwertery Unicable
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Trans-Sat Piotr Kaczorowski nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Trans-Sat Piotr Kaczorowski

178

Instalacje satelitarne wczoraj i dziś. Nowoczesne rozwiązanie - konwertery Unicable

Autor: Trans-Sat Piotr Kaczorowski, publikacja: 2020-06-16

Zaczynając wszystko od budowy instalacji (okablowania) kilkanaście lat temu, nikt nie spodziewał się, jakie będą potrzeby w dzisiejszych czasach.

konwertery-unicable

Elektrycy wykonujący instalacje w domkach jednorodzinnych zazwyczaj układali przy okazji okablowanie do telewizji, po jednym kabelku RG6 do salonu, nieraz do sypialni. Instalacje były bardzo ubogie, choć jeszcze kilka lat temu dawały radę...

Rozwój technologi dał o sobie znać także w dziedzinie telewizji satelitarnej, producenci oraz operatorzy (Canal+ czy Cyfrowy Polsat) wprowadzają coraz to nowsze urządzenia na rynek, dając klientom bardzo ciekawe i przydatne funkcje, i tu zaczynają się schody...

Powracając do początku artykułu, okablowania jednoprzewodowe nie dają pełnej funkcjonalności współczesnych dekoderów, do tego osprzęt satelitarny - chodzi w głównym stopniu o standardowe konwertery do instalacji w domach jednorodzinnych, takich instalacji jest najwięcej.

Tu dochodzimy do sedna sprawy: konwertery Unicable - co to takiego?

A no właśnie to te urządzenia rozwiążą powyższe problemy, konwertery Unicable pozwalają wysłać kilka sygnałów satelitarnych jednym kablem od konwertera poprzez osprzęt do dekodera, mamy wtedy możliwość przy odpowiednim sprzęcie odbiorczym do oglądania jednego kanału tv i nagrywania trzech innych w tym samym czasie. I tak może wyglądać sytuacja także na kilku innych dekoderach w jednym budynku, jeśli mamy np. usługę Mulitiroom, czyli kilka dekoderów w ramach jednego abonamentu.

Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, nie musimy się martwić dodatkowym okablowaniem, wymyślaniem tras, aby jak najmniej ingerować w estetykę budynku, co jeszcze kilka lat temu było niezbędne, abyśmy w pełni korzystali z możliwości dekoderów.

Technologia Unicable bardzo pomogła instalatorom, ogólnie branży instalacyjnej, również w budynkach wielorodzinnych, gdzie występują instalacje zbiorcze, choć tam też przewidziany jest jeden sygnał satelitarny na mieszkanie (według współczesnego prawa budowlanego).

W tym przypadku rozwiązania są inne, ponieważ instalacje zbiorcze są dużo bardziej rozbudowane, ale efekt końcowy jest bardzo podobny (dowolna ilość sygnałów satelitarnych na jedno mieszkanie po jednym kablu).

Warto zapoznać się z artykułem, odbywając rozmowy z klientami. Bardzo niewielki procent osób wie o współczesnych rozwiązaniach, a duża część klientów szybko decyduje się na modernizację instalacji.

Zapraszam do kontaktu, chętnie służę dobrą radą i pomocą.


Opracowanie:
Trans-Sat
Piotr Kaczorowski

Montaż anten - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 15 846 Instalatorów Anten najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o montażu anten