Jak zorganizować naprawę w małej łazience?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak SUN LIGHT PV nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

SUN LIGHT PV

13

Jak zorganizować naprawę w małej łazience?

Autor: SUN LIGHT PV, publikacja: 2019-05-10

Naprawa miniaturowych pomieszczeń to skomplikowana i żmudna procedura. W ciasnym pomieszczeniu trudno jest zamontować niezbędną instalację wodno-kanalizacyjną, sprzęt, meble i designerskie akcesoria. Naprawa małej łazienki ma jeden cel - uczynić pokój przestronnym i wygodnym do zabiegów wodnych. Wymaga to zgodności z kilkoma złotymi zasadami dekoracji wnętrz.

Zdjęcie nr 1
 1. Jasne tony. Użycie jaskrawych kontrastów i wyzywających kolorów staje się powszechnym błędem. Kontrasty wyglądają stylowo i modnie, ale wizualnie kurczą się i przycinają pomieszczenie. Pastelowe delikatne tony pomogą „popchnąć” ściany i zapewnić przyjemną domową atmosferę z delikatnymi odcieniami.
 2. Lustra. Jeśli łazienka jest ciasna, możesz użyć luster. Odbicie lustrzane zwielokrotnia przestrzeń, zwiększa panoramę percepcji wizualnej. Spektakularne lustra wzrostu zajmują niewiele miejsca i rekompensują brak metrów kwadratowych.
 3. Przydatna przestrzeń na ścianie. Nie jest konieczne umieszczanie w szafkach i szafkach łazienkowych. Obiekty meblowe zastępowane są przez nisze w ściankach działowych. Nawet niewielkie wcięcie znacznie zwiększa wizualną przestrzeń pomieszczenia. Ponadto jest to obecny projekt, dzięki któremu wnętrze staje się niezwykłe i oryginalne. Tajemnice frontów miniaturowych pomieszczeń, wykończenie łazienki nie tylko w celach projektowych. Nie wolno nam zapominać o nierównowadze temperatur, która prowadzi do pojawienia się skroplin i korozyjnych osadów. Stała wilgoć powoduje pleśń i rdzę na rurach. Naprawy od profesjonalistów rozwiążą wymagane zadania i pomogą przygotować komfortową łazienkę w krótkim czasie.
 4. Zdjęcie nr 2

  Podejście do podłogi i ścian odbywa się za pomocą płytek ceramicznych. Ceramika wytrzymuje działanie środowiska korozyjnego i pozwala ukryć elementy sanitarne. Na ściankach ściany działowe są montowane na ramach, wewnątrz których łatwo jest ukryć połączenia hydrauliczne. Pozwoli to zaoszczędzić wnętrze przed niepotrzebnymi szczegółami, a podwieszone konstrukcje zwieńczone panelami PCV będą odpowiednie do przygotowania sufitu. Płyty z tworzywa sztucznego są niewrażliwe na wilgoć, niewiele ważą i izolują kanały elektryczne wysokiej jakości oraz urządzenia oświetleniowe. Zawieszona struktura oszczędza budżet. Podczas korzystania z ramy nie ma potrzeby poziomowania sufitu: defekty powierzchni są skutecznie maskowane za projektantami płytek.


  Opracował:
  Piotr Rękawek
  METR KWADRATOWY

Projektowanie wnętrz - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 12 563 Projektantów Wnętrz najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o projektowaniu wnętrz