Własna działalność – warto czy nie?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Pszczółka Maja Anna Domańska nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Pszczółka Maja Anna Domańska

35

Własna działalność – warto czy nie?

Autor: Pszczółka Maja Anna Domańska, publikacja: 2020-07-31

Chciałabym opowiedzieć wam moją historię.

Przed rozpoczęciem działalności pracowałam 10 lat w różnych branżach oraz na różnych stanowiskach. W pełni zaangażowana, lubiąca zawsze swoją pracę, W prawie 80% pracodawcy mi nie płacili stawki, na jaką się umawialiśmy, obiecywali góry itp. lub w ogóle nie płacili. Ośmiogodzinny tryb pracy, nie raz zmianowy, brak urlopu dwutygodniowego, bo zawsze brak pracowników itp. Teraz, będąc na własnej działalności, widzę prawie same plusy. Owszem są też minusy, np. że praca jest z nami na urlopie, wiele razy do późnego wieczora albo i w weekendy. Ale o wiele więcej jest plusów.

Na początku owszem nie ma dużej kasy, ale po roku, dwóch latach, a myślę, że po 3 latach będzie o wiele więcej, dlatego jestem zadowolona. Pracuję w sumie – jeśli wszyscy pracownicy są w pracy, nie ma urlopów, nic się nie pali – 4 dni po 3 godziny. Czyli około 12 godzin tygodniowo. Owszem jeszcze jest papierowa robota w domu, ale akurat mi to sprawia przyjemność. Potrafię ułożyć sobie tak dzień, że dzieci nie czują, że jestem w pracy. A w dobie pandemii, gdzie mam je w domu, to ktoś musi z nimi być.

Na ten moment cały czas firma się rozwija (bo jeszcze jest młoda) i mam z tego największą frajdę, jak chociażby pozyskuję klienta, biegnę na spotkania, wdrażam umowy, szukam pracownika, wyjaśniam itd. Jest okres, że jest przestój, że nie mogę przez kilka miesięcy znaleźć klienta, ale jest moment, że w ciągu miesiąca mam dwóch czy trzech. Są to klienci mali i średni. Jak mi się opłaca – biorę, jak nie – to nawet nie staję do konkurencji.

Dopóki dzieci są przy mnie i potrzebują mnie, ta praca mi odpowiada (ze względu na jej tryb, możliwości itp.). Czasami mam dość, ale jak później sobie pomyślę, że u pracodawców miałam mniej płacone i do tego 8 godzin pracy oraz przede wszystkim dużo pracy, to wolę swoją działalność.

Jeśli ktoś się waha, to – proszę – niech przeczyta:

Moja rada

      Może na początku zarobicie mniej, ciężej pracując, ale z czasem przyjdzie stabilizacja i większa kasa, więc warto, zwłaszcza jeśli nie można na rynku pracodawcy znaleźć swojego miejsca na ziemi. Twierdzą, że na własnej działalności zarabiamy 30% mniej niż u kogoś – tak twierdzili też na studiach różni profesorowie. Nie zgodzę się z tym, bo ja, będąc jakimś kierownikiem w takiej branży, jaką prowadzę, już bym miała o wiele mniej pieniędzy, a o wiele więcej pracy. A gdybym tak naprawdę pracowała po 8 godzin, to możliwe, że miałabym jeszcze więcej, ale mimo to ja wolę tak spokojniej, bez pośpiechu, skutecznie do celu.


Opracowanie:
Pszczółka Maja Anna Domańska

Inne usługi lub produkty - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 840 440 Wykonawców i Dostawców najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych: