Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Uścisk dłoni wykonawcy z zleceniodawcą, zwiastujący udaną współpracę.

Styropian grafitowy - porady

Styropian grafitowy - porady

Styropian grafitowy to produkt dosyć nowy na rynku. Producenci od kilku sezonów proponują takie rozwiązanie dla osób decydujących się na ocieplenie domu. Płyty są przede wszystkim przeznaczone do izolacji fasad budynków, a dzięki zastosowaniu specjalnego grafitowego surowca są o około 25% lepsze pod względem izolacyjności niż standardowy biały styropian. Charakterystyczną cechą tego produktu jest niski współczynnik przewodzenia ciepła, co właśnie decyduje o wysokiej klasie produktu i jest z powodzeniem stosowane w domach pasywnych i energooszczędnych. Na rynku można spotkać styropiany o lambdzie (współczynnik przewodzenia ciepła): 0,033; 0,032; 0,031; 0,030.

author box img

Maciej Wroński

Zaktualizowano: 28 października 2017 28.10.2017 Czas lektury: 2min

Z poradnika dowiesz się

  • Przechowywanie styropianu grafitowego
  • "Matowienie płyt"
  • Kołkowanie

Ponad 7021 Dostawców Styropianu blisko Ciebie

Możemy zastosować cieńszą warstwę styropianu grafitowego względem białego, decydując się na 15cm grafitowego, zastępujemy tym samym mniej więcej 20 cm białego. Ze względu na duże zainteresowanie klientów oraz dużo pytań o ten produkt, poniżej prezentujemy kilka cennych porad.

Przechowywanie styropianu grafitowego

Radzimy, aby styropian grafitowy składować w miejscu, w którym nie jest on narażony na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych – głównie słońca. Proponujemy trzymać styropian pod zadaszeniem lub przynajmniej w miejscu, gdzie nie jest on narażony na bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Ciemny kolor powoduje, że styropian szybko się nagrzewa i może ulec utlenieniu. Ponadto styropian, który leży zbyt długo na słońcu, może się pokrzywić – efekt banana. Analogiczna sytuacja może mieć miejsce wówczas, gdy styropian jest przyklejony na ścianie i zbyt długo jest narażony na promieniowanie słoneczne. Proponujemy stosowanie specjalnych siatek ochronnych, które zapewniają cień w upalne dni.

"Matowienie płyt"

Zwracamy również szczególną uwagę na tzw. "matowienie płyt". Oznacza to, że przed ostatecznym nałożeniem kleju na płytę należy ją zmatowić tarką lub papierem ściernym, tak aby porządnie trzymała się ściany po nałożeniu i zastygnięciu kleju.

Kołkowanie

Radzimy, aby z uwagi na wagę styropianu grafitowego stosować kołki, ponieważ jest to dodatkowe zabezpieczenie przed odklejaniem się płyt i zdecydowanie wzmacnia też fasadę budynku. Powinno się stosować od 2 do 5 kołków na płytę.

Podsumowując, radzimy aby po zakupie styropianu grafitowego odpowiednio zadbać o jego składowanie, a także nie zapominać o matowieniu płyt i odpowiednim kołkowaniu na ścianie!

Dodano: 2 listopada 2017 Zaktualizowano: 28 października 2017

Jak oceniasz ten poradnik?

Dziękujemy za Twoją opinię!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści

Co moglibyśmy poprawić lub dodać?
Jak działa Oferteo?
Odpowiedz na kilka pytań

Powiedz nam czego potrzebujesz, abyśmy dostarczyli Ci właściwe oferty

Otrzymaj oferty

Poznaj dopasowane oferty specjalistów z Twojej okolicy

Wybierz najlepszą

Porównaj oferty i zadawaj pytania, bezpłatnie i niezobowiązująco