Meble kuchenne – z jakiego materiału wybrać?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Piotr Tlock nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Piotr Tlock

4

Meble kuchenne – z jakiego materiału wybrać?

Autor: PPHU "DREWTLOX - MEBLE" - Piotr Tlock, publikacja: 2021-02-16

Jakie meble kuchenne wybrać? Z czego mają być wykonane fronty w kuchni? Zdecydować się na stolarza czy zaoszczędzić i skorzystać z mebli kuchennych wykonanych w sklepach ogólnodostępnych? Takie pytania zadaje sobie wiele osób zbliżających się do remontu czy do budowy domu. W internecie, na forach czy innych dostępnych portalach można znaleźć wiele informacji. W natłoku danych każdy z nas staje w kropce i nie wie, jaką decyzję podjąć.

Meble kuchenne – nowoczesne

Meble kuchenne – rodzaj materiału

Meble kuchenne mogą być wykonane z wielu materiałów. Wśród nich można wyróżnić te najczęściej wybierane, jak: płyta laminowana, płyta MDF z folią PVC, MDF pokryty lakierem.

Fronty z płyty laminowanej

Płyta laminowana należy do najtańszego wśród wymienionych materiałów.

Jej główną zaletą jest przede wszystkim cena oraz różnorodność dekorów wśród wielu producentów. Fronty laminowane są również znane z tego, że posiadają wiele właściwości antystatycznych, a więc nie osiada się na nich tak kurz jak na innych materiałach.

Wadą jednak jest jej odporność na czynniki, takie jak: wilgoć, temperatura czy uderzenia.

Fronty z płyty MDF pokrytej folią PVC

Kolejny materiał (płyta MDF pokryta folią PVC) nazywany frontem foliowanym również posiada bardzo dużą różnorodność dekorów. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnych płyt laminowanych można znaleźć zdecydowanie więcej dekorów w połysku.

Fronty z płyty MDF pokrytej lakierem

Fronty z płyty MDF pokrytej lakierem mogą być wykończone w macie, półmacie czy połysku.

Takie fronty występują w jednolitych kolorach. Kolorystykę można dobrać pod barwy RGB czy pod paletę RAL.

Fronty lakierowane należą do frontów, których materiał wygląda bardzo elegancko. Można dopasować je do każdego z pomieszczeń. Obojętnie, czy są to pomieszczenia w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim, czy innym.

Z jakiego materiału wybrać meble kuchenne?

Materiałów na fronty kuchenne jest wiele. Spośród wymienionych powyżej można wymienić również fronty z akrylu, fronty fornirowane, z litego drewna czy ze sklejki meblowej.

Dzisiejsza różnorodność daje klientom możliwość dużego wyboru. Idealne meble kuchenne można dopasować nie tylko pod względem ceny, ale i dostępnych dekorów. Ważne, aby meble kuchenne i fronty na nich nie tylko cieszyły nasze oczy, ale również były funkcjonalne i trwałe.

Meble na wymiar - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 15 867 Specjalistów od Mebli na Wymiar najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o meblach na wymiar