ZAJĘCIA DODATKOWE, Dąbrowa Górnicza - Oferta nr190548 - Oferteo.pl
 

ZAJĘCIA DODATKOWE, Dąbrowa Górnicza


Cena do uzgodnienia

Zajęcia dodatkowe w naszym przedszkolu

Zajęcia z robotyki z elementami programowania

Roboty DASH i DOT w akcji podczas zajęć w naszym przedszkolu. DASH (ten większy) to poruszający się na kółkach robot, który reaguje na głos, widzi przedmioty i mówi. DOT (ten mały) jest „mózgiem”, który co prawda nie porusza się na kółkach, ale poza tym może robić to samo, co duży Dash. W zasadzie jedynym ograniczeniem dla Dasha i Dot jest wyobraźnia dzieci. DASH I DOT to roboty, które uczą dzieci programowania. Nasze zajęcia pozwolą dzieciom zrozumieć, na czym polega programowanie i nauczy ich tego poprzez zabawę.
Zajęcia logopedyczne

Zajęcia ukierunkowane są na usprawnianie motoryki narządów mowy, rozwój mowy, rozwijanie percepcji słuchowej, oraz innych, szeroko rozumianych umiejętności komunikowania się (pokazywanie, wskazywanie, użycie gestów, nawiązywanie kontaktu wzrokowego, itp.).
Program zajęć realizowany jest w postaci ćwiczeń i zabaw przystosowanych do wszystkich grup wiekowych.
J. ANGIELSKI -Na tych zajęciach dzieci przede wszystkim mają możliwość osłuchania się z j. angielskim. Poprzez słowo, zabawę i piosenkę rozwijają swoje sprawności językowe (słuchania i mówienia), uczą się podstawowego słownictwa, języka funkcjonalnego i sytuacyjnego.
Zajęcia odbywają się we wszystkich grupach wiekowych (5 i 6-latki dwa razy w tygodniu).
Zajęcia prowadzi szkoła językowa English Club.
ajęcia taneczne

Podczas tych zajęć dzieci mają okazję „pobawić się” tańcem. Zabawa taka nie tylko zaspakaja potrzebę ruchu ale również pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny, koordynację, rytmizację, jak również na kondycję i równowagę. Na zajęciach dzieci będą uczyć się podstaw tańców towarzyskich oraz krótkich choreografii z zakresu Freestyle, a także spróbują tańca w parach.
TABLICA INTERAKTYWNA-Zajęcia te wprowadzają dzieci w świat multimediów. Oswojenie się z technologią multimedialną ułatwi dzieciom adaptację do współczesnych warunków szkolnych i pracę w nowej cyfrowej rzeczywistości, która wkracza we wszystkie dziedziny życia. Zabawa z tablicą to m.in. rozwiązywanie zagadek, rebusów, układanie puzzli, kolorowanie na ekranie, czy ćwiczenia grafomotoryczne. Wszystko to doskonali umiejętności percepcyjno-motoryczne, dostarcza treningu sprawności manualnej, rozwija koncentrację uwagi a nawet kształtuje napięcie mięśniowe. Rozwija spostrzegawczość, ćwiczy pamięć, słuch muzyczny i fonematyczny.
Rytmika

Na zajęciach dzieci rozwijają wrażliwość i wyobraźnię muzyczną,
rozwijają umiejętności rozróżniania barwy dźwięków, rozwijają poczucie rytmu i inwencję twórczą. Stwarzane są również sytuacje umożliwiające dzieciom próby gry na instrumentach perkusyjnych.
Zajęcia prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych.
Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami jogi

Zajęcia mają na celu wszechstronny rozwój sprawności ruchowej dzieci (w zakresie motoryki dużej, jaki i małej) oraz po prostu zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu dziecka. Łączą w sobie elementy gimnastyki i ale też zajęć korygujących wady postawy. Joga wzmacnia elastyczność i wytrzymałość mięśni, kształtuje prawidłową postawę (pomaga zwalczyć takie wady jak skrzywienie kręgosłupa, odstające łopatki itp.), zapobiega chorobom i dodaje witalności. Dodatkowo korzystnie wpływa na psychikę – wzmaga koncentrację świadomość własnych stanów psychicznych, wycisza i uspokaja.
Poprzez wykonywanie ćwiczeń dzieci wzmacniają organizm, zachowując proporcje ciała.
Uczą się świadomości ciała, płynności ruchów, stabilności i koordynacji.
Nasze Przedszkole zapewnia zajęcia na pływalni dla rodziców i dzieci z naszego przedszkola. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu.

Polska, Dąbrowa Górnicza
 
 


Liczba wyświetleń strony: 8