Pranie dywanów – jak wybrać firmę?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Perfekt pranie nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Perfekt pranie

3

Pranie dywanów – jak wybrać firmę?

Autor: Monika Bukowska, Perfekt pranie, publikacja: 2021-05-25

Dywan jest nie tylko wizytówką, dekoracją domu, ale przede wszystkim miejscem najbardziej narażonym na różnego rodzaju uszkodzenia – na dywanie bawią się dzieci, po nim drepczą nasi pupile, a także my. Jego włos pod naciskiem zaczyna się sklepiać, przez co wygląd zmienia się na coraz mniej atrakcyjny. Poprawne dbanie o dywan pozwala nam dłużej cieszyć jego czystością. Jak prać dywan?

Pranie dywanu Radom

Jak często prać dywan?

Odpowiednia dbałość o dywan to przede wszystkim jego częste odkurzanie końcówką ze szczotką, która rozczesuje i podnosi jego włos, a także umożliwia wydostanie z niego najdrobniejszych ziaren piasku.

Następnym krokiem jest pranie dywanu mimo braku widocznych ubrudzeń co najmniej raz do roku.

Dlaczego mimo braku ubrudzeń warto uprać dywan?

Zbiera się na nim przede wszystkim kurz, w tym nasz martwy naskórek, roztocza itd. Na pierwszy rzut oka nie jest to nic przyjemnego.

Jak wybrać profesjonalną pralnię?

Jest ich w okolicy bardzo wiele. Na pewno warto zorientować się, w jaki sposób dana pralnia zajmuje się praniem dywanu:

  1. Czy pierze metodą ekstrakcyjną, czy w kąpieli wodnej?
  2. Czy rozróżnia włókna dywanu?

Istnieje wiele odmian dywanów, m.in.: wełniane, akrylowe, jedwabne, z krótkim włosem, długim, plecione ręcznie, klejone. Każdy z wymienionych dywanów wymaga innej chemii. To bardzo ważne, ponieważ nie znając się na specyfikacji dywanu, można go bardzo łatwo zniszczyć.

Następnym krokiem jest rozeznanie się, czy dywan jest odkurzany, trzepany przed upraniem?


Bardzo prosty przykład:

Gdy nie wytrzepiemy piachu z butów, a wejdziemy w wodę, co powstaje? Błoto. Czy taki dywan na pewno będzie czysty bez uprzedniego wytrzepania? Nie.


Suszenie dywanu również jest istotne. Dywan powinien wisieć w pozycji pionowej z dostępem do powietrza z dwóch stron i oddany w ręce właściciela dopiero po uprzednim sprawdzeniu miernikiem wilgotności (aby uniknąć w domu zapachu stęchlizny oraz niespodzianek po rozwinięciu).

Dodatkowymi atutami firmy zajmującej się profesjonalnym praniem wykładzin dywanowych są:

  • zapachy utrzymujące się po upraniu nawet przez kilka tygodni,
  • ozonowanie,
  • impregnacja.

Oddając dywan do nas, masz 100% pewność, że każdy z wymienionych kroków jest przeprowadzany z należytą starannością. Przekonaj się sam!

Pralnia - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 8 515 Specjalistów od Prania i Czyszczenia najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych: