Integracja systemu alarmowego i monitoringu CCTV
Otrzymaj oferty od specjalistów jak NIEISTNIEJE nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

NIEISTNIEJE

Integracja systemu alarmowego i monitoringu CCTV

Autor: NIEISTNIEJE, publikacja: 2012-08-24

Systemy alarmowe, których zadaniem było tylko wywołanie akcji alarmowej w celu odstraszenia intruza odchodzą już do lamusa. Nowoczesne rozwiązania elektronicznego zabezpieczenia mienia działają w sposób bardziej efektywny. Nie tylko informują nas o zdarzeniach alarmowych, ale także umożliwiają precyzyjne określenie przyczyny powstania alarmu oraz rozpoznanie intruza.

Intergracja wielu systemów ochronnych

Niezawodny wielozadaniowy system bezpieczeństwa można stworzyć dzięki integracji systemu alarmowego z systemem monitoringu CCTV. W wielu przypadkach, np. w firmach instytucjach publicznych, kiedy wymagane jest szczególne zabezpieczenia obiektu można też taki system zintegrować z systemem ochrony przeciw pożarowej jak również kontrolą dostępu. W niedalekiej przeszłości systemy te działały oddzielnie i nie wymieniały się informacjami o wykrytych zagrożeniach. Utrudniało to często szybką i prawidłową ocenę sytuacji w chwili wystąpienia zagrożenia.

Najlepszy z najlepszych

Do najbardziej nowoczesnych i skutecznych aplikacji należy NMS czyli NOVUS MANAGEMENT SYSTEM. Jest to profesjonalne rozwiązanie o bardzo rozległych możliwościach. Jego niewątpliwą zaleta jest praca w sieciach TCP/IP typu KLIENT-SERWER. Wykorzystanie serwera NMS daje nam dużą swobodę w zakresie udostępniania strumieni wideo, co pozwala na stworzenie złożonych systemów monitoringu CCTV z rozproszonymi centrami rejestracji oraz nadzoru. Skupiają one wiele spersonalizowanych stanowisk operatorskich.

Zalety NMS

Oprogramowanie w konfiguracji klienckiej posiada dedykowaną stronę www oraz umożliwia zaimplementowanie podglądu z wybranych kamer na dowolnej stronie internetowej. System NOVUS MANAGEMENT SYSTEM udostępnia dwa niezależne strumienie video dla każdej kamery co pozwala rejestrować obraz w wysokiej rozdzielczości oraz swobodne przeglądanie materiału za pomocą sieci internetowej. NMS umożliwia też współpracę z systemem alarmowym DSC. Dzięki możliwości utworzenia własnych map obiektu w chwili wystąpienia zagrożenia możemy błyskawicznie reagować na wszelkie sytuacje zagrażające bezpieczeństwu obiektu.Opracowano:
Tomasz Stokowy
Monitoring 24 alarmy

Inne usługi lub produkty - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 840 077 Wykonawców i Dostawców najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych: