Czy wynajem samochodu musi być skomplikowany?
Otrzymaj oferty od specjalistów jak MCars Maciej Widuliński nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

MCars Maciej Widuliński

12

Czy wynajem samochodu musi być skomplikowany?

Autor: Maciej Widuliński, publikacja: 2020-02-19

Na początku chciałbym podkreślić, iż wiele osób uważa, że wynajęcie samochodu musi być skomplikowane. Nic bardziej mylnego! Tak samo jak powszechne stało się wynajmowanie mieszkań na wakacje, tak i wynajmowanie samochodu jest coraz częściej spotykane.

Zdjęcie nr 1

Wiem! Trafiają się jeszcze przypadki, o których słyszymy, że wypożyczalnia oszukała klienta na kaucję, ponieważ przekroczył np. 120 km/h. Są to przypadki odosobnione i należy z nimi walczyć!

Jednak skupmy się na wypożyczeniu samochodu w uczciwej wypożyczalni. Jak dobrze wiemy, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, decydując się na wynajem auta. Po pierwsze: sprawdzajmy opinie, jakie ma wypożyczalnia samochodów. Im więcej opinii, tym lepiej! Setki lub dziesiątki klientów raczej się nie mylą. Sprawdzajmy również to, czy wypożyczalnia wymaga od nas kaucji. Oczywiście wynajmując drogie auto, wypożyczalnia ma prawo zażądać kaucji, ale już wynajmując tanie auto, mamy do wyboru wiele wypożyczalni, które z tego rezygnują. Fakt, że nie zostawiamy kaucji, chroni nas przed tym, iż wypożyczalnia będzie chciała nas naciągnąć. Ważne jest też to, aby przemyśleć, ile kilometrów tak naprawdę chcemy zrobić. Większość wypożyczalni nakłada na nas dobowy limit kilometrów, po przekroczeniu którego stawki za kilometr są wysokie. Warto sprawdzić wtedy oferty wypożyczalni, które taki limit znoszą. Pozwala to nam cieszyć się wynajętym autem i nie patrzeć w kierunku licznika z napięciem, czy nie przekroczę limitu.

Czy auto zawsze dostaniemy zatankowane do pełna? Pewnie nie. W takim przypadku warto na protokole zdawczo-odbiorczym wraz z pracownikiem wypożyczalni zaznaczyć, jaki jest stan paliwa podczas odbierania auta.

A co do korzyści płynących z tego, że wynajmujemy samochód: po pierwsze auto jest zawsze przygotowane do warunków atmosferycznych. Nie musimy martwić się, że zapomnieliśmy w tym roku kupić opony zimowe bądź po prostu zima nas zaskoczyła. Chociaż akurat w tym przypadku jest coraz trudniej, aby zima nas zaskoczyła :p Niemniej jednak są wypożyczalnie, w których wszystkie auta zawsze są gotowe do jazdy.

Zdarza się czasem, że nasze prywatne auto po prostu odmówi posłuszeństwa przed ważnym wydarzeniem i tu z pomocą na pewno przyjdzie wypożyczalnia, która podstawi wam auto pod wskazany adres. Tak jest! Coraz więcej wypożyczalni proponuje takie rozwiązanie. Nie kosztuje to dużo, a wygoda jest spora!

Co potrzebujemy do wynajęcia samochodu? To, co najważniejsze, to dowód osobisty oraz prawo jazdy. I tu właściwie kończą się formalności! Co prawda, są jeszcze wypożyczalnie, które wymagają od klientów karty kredytowej, ale powoli zanikają wypierane przez wypożyczalnie, które stawiają na wygodę klientów.

Każdego, kto jeszcze nigdy nie wynajmował auta i ma pewne obawy, namawiam do przełamania się i korzystania z tego, co daje nam duży wybór wypożyczalni.


Opracował:
Maciej Widuliński
MCars Maciej Widuliński

Wypożyczalnia samochodów - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 3 280 Wypożyczalni Pojazdów najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych: